Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe przepisy - auto z niemiec pytanie do obeznanych


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można wracac z niemiec teraz na tablicach żółtych wykupionych na niemca nie na mnie?(na kumpla zameldowanego w niemczech) Czy musi on osobiście nim jechać. Chodzi mi o to bo chce kupic auto w niemczech tu je przywieźć i sprzedać i chce miec odrazu komplet dokumentów dla kupującego żeby mógł spokojnie zarejestrować ten samochód. Czyli breef I część i mały breef. Amoże ktoś mi to teraz rozjaśni jak to wygląda. Tak żeby samochód już był wymeldowany w niemcach i można go było śmiało zarejestrowac bez rzadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem tak :

Wyrejestrowałem auto w Niemczech,faktura zakupu wystawiona była od razu na mnie.I luz.Z tego co wiem to możesz mieć problem w razie kontroli, skąd masz komplet dokumentów na to auto skoro zarejestrowane jest na Niemca zamieszkałego w Niemczech a Ty mykasz jego autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na żółtych tablicach obywatel niemiecki może jechać do Polski lub czy Polak może wykupić takie zółte tablic i może sie z na nich przemieszczać po Polsce , kiedyś jak niebyliśmy w Schengen to żółte tablice można było tylko wykorzystać na terenie niemiec a teraz widze dużo aut na zółtych tablicach w Polsce czyżby to ubezpieczenie obejmowało również polske??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych rejonach niemiec dawają zółte na polaka ja brałem kiedys w Bielefeldzie na siebie, a takto jezdze w ten sam rejon niemiec i biore na kumpla polaka zameldowanego w niemczech.Tak od 1.07.07 juz puszczali na granicy na zołtych ,a w polsce bezproblemowo rejestr. poniewaz w Brief nie wbijają tego co bierze tablice i dlatego nie biorą czerwonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat, bo mam podobny problem.

mam upatrzona A4 z włoskimi papierami w komisie w Niemczech i chciałbym tym autem przyjechać do Polski na kołach. jest taka możliwość? jeżeli to głupie pytanie - wybaczcie, nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie czerwone mało się opłacają bo kosztują dwa razy więcej od żółtych, a i tak jeśli na handel to tym samochodem chcesz tylko przyjechać, jeśli się kupuje auto na siebie to w tydzień się je ma zarejestrowane wiec tylko 2 dni bez jeżdzenia. Ja osobiscie przywoziłem na żółtych (nie miałem innego wyboru bo miałem nieważny TUV), żadnych problemów nie było a zapłaciłem za nie 95EURo, czerwone kosztowały 180EURo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...