Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Opony zimowe 205/60R16


Damus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś jeździ na takim rozmiarze jak w temacie. Wiem, że standard to 205/55R16 zastanawia mnie czy na 60 będzie większy komfort jazdy. Może ktoś to testował. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że komfort będzie ten sam, a wygląd baloniasty. Jeżdzę na standardzie 205/55 i wcale nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu z powodu zbyt niskich opon, każdy krawężnik też pokonuję bez problemowo i bez urazowo dla felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy w komforcie nie będzie, choć może trochę bardziej miękko być. Myślę, że ten wyższy profil bardziej przyda się jako lepsza ochrona dla felgi, przed podziurawionymi przez zimę drogami. Jak już chcesz coś wyższego od 205/55 to może załóż 215/55. Jest trochę wyżej, a nie ma balonowatości. No i to jest jeden z zalecanych przez Audi rozmiarów, więc nie będzie problemów, że gdzieś Ci coś obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy w komforcie nie będzie, choć może trochę bardziej miękko być. Myślę, że ten wyższy profil bardziej przyda się jako lepsza ochrona dla felgi, przed podziurawionymi przez zimę drogami. Jak już chcesz coś wyższego od 205/55 to może załóż 215/55. Jest trochę wyżej, a nie ma balonowatości. No i to jest jeden z zalecanych przez Audi rozmiarów, więc nie będzie problemów, że gdzieś Ci coś obciera.

215/55 nie jest wyższe od 205/55 tylko szersze :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty powiesz? :> Nie wiem czy wiesz, że profil opony to procent od szerokości. Czyli w tym przypadku 55% od 215 lub 205. Wg Ciebie to są te same wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy w komforcie nie będzie, choć może trochę bardziej miękko być. Myślę, że ten wyższy profil bardziej przyda się jako lepsza ochrona dla felgi, przed podziurawionymi przez zimę drogami. Jak już chcesz coś wyższego od 205/55 to może załóż 215/55. Jest trochę wyżej, a nie ma balonowatości. No i to jest jeden z zalecanych przez Audi rozmiarów, więc nie będzie problemów, że gdzieś Ci coś obciera.

215/55 nie jest wyższe od 205/55 tylko szersze :cool1:

i wyższe kolego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie się sam zastanawiam nad tym rozmiarem, ale dzis dzwoniłem do gościa i ma ładne alusy z oponami 195/60/16 dla mnie to jest nawet lepiej bo jak wiadomo im węższa opona na zimę to lepiej a ja w lekkich takich sobie górkach mieszkam. ale pytanie czy nie będzie coś obcierać czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie odnośnie jazdy na 205/55/16 oraz 205/60/16 i w VW Touranie różnica jest kolosalna, ogólnie samochód jest dość twardy (golf V) ale między oponami jest znacząca różnica w komforcie jazdy. 55 - michelin, 60 - continental opony są o wiele bardziej miękkie, samochód lepiej przechodzi przez nierówności - no ogólnie komfort jest o wiele wyższy.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie odnośnie jazdy na 205/55/16 oraz 205/60/16 i w VW Touranie różnica jest kolosalna, ogólnie samochód jest dość twardy (golf V) ale między oponami jest znacząca różnica w komforcie jazdy. 55 - michelin, 60 - continental opony są o wiele bardziej miękkie, samochód lepiej przechodzi przez nierówności - no ogólnie komfort jest o wiele wyższy.

:hi:

a może to za sprawą marki opony, a nie różnicy w profilu :cool1: jak chcesz robić takie porównianie to wypadałoby go zrobić na oponach jednej marki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka opony robi różnicę obecnie mam continental 3 235/40/18 i jest sporo większy komfort w porównaniu do dunlopa który miałem wcześniej ,na continentalach nie tłucze opona bardziej elastyczna wg mojego odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie odnośnie jazdy na 205/55/16 oraz 205/60/16 i w VW Touranie różnica jest kolosalna, ogólnie samochód jest dość twardy (golf V) ale między oponami jest znacząca różnica w komforcie jazdy. 55 - michelin, 60 - continental opony są o wiele bardziej miękkie, samochód lepiej przechodzi przez nierówności - no ogólnie komfort jest o wiele wyższy.

:hi:

a może to za sprawą marki opony, a nie różnicy w profilu :cool1: jak chcesz robić takie porównianie to wypadałoby go zrobić na oponach jednej marki :wink4:

Możliwe że masz racje i że chodzi tutaj również w jakimś stopniu o markę opony a zarazem skład i miękkość opony, chociaż nie jestem przekonany że aż w takim stopniu marka mogą by zrobić aż taką różnicę. Obie są w sumie dobre (to nie chinol). Dla mnie różnica była bardzo duża ale robiąc wnikliwie test trzeba by tak jak kolega napisał opony tej samej marki i ten sam model.

marka opony robi różnicę obecnie mam continental 3 235/40/18 i jest sporo większy komfort w porównaniu do dunlopa który miałem wcześniej ,na continentalach nie tłucze opona bardziej elastyczna wg mojego odczucia

Też teraz śmigam na conitinentalach 3 235/45/17 i są o wiele bardziej miękkie niż pirelli pzero czy potenzy. Jestem bardzo zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

205/55R16 mają średnicę 631,9 mm

205/60R16 652,4 mm

215/55R16 642,9 mm

195/60R16 640,4 mm

Wygląda na to że 205/60R16 będą miały najlepszy komfort, pytanie czy faktycznie nie będą za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to opony na zime, bardzo ci będzie przeszkadzał większy o ok 1cm balon, myślę że nie :), jedynie kwestia jakiś tam przekłamań licznika ale to tez można olać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie odczujesz tego jeśli załozysz dokładnie tą samą opone 205/55 i 205/60. Ja w zime jeździłem na 195/65/15 fuldy na lato wsadziłem 205/55/16 conti premium contact. Komfort jazdy na conti bez kitu 2 razy wiekszy a niby profil nizszy i to duzo. Pozatym nie wiem po co taki balon zakładać 205/55 i tak jest balonem i jeździ sie bardzo komfortowo na tym.

Ważne jest zebys kupił opone wmiare nową a nie np z 2001 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest zebys kupił opone wmiare nową a nie np z 2001 roku

To się z kolegą w 100% zgadzam, w zeszłym roku przyoszczędziłem bo kupowałem i felgi i opony więc wziołem stare. Po zimie 3 opony do wyrzucenia na każdej wyszła jakaś bulwa. W tym roku kupuje albo nówki albo jak już to 2 letnie opony. Drąże temat bo przez całe lato jeździłem na 18 i to naprawdę jest męczarnia po polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

205/55R16 mają średnicę 631,9 mm

205/60R16 652,4 mm

215/55R16 642,9 mm

195/60R16 640,4 mm

Wygląda na to że 205/60R16 będą miały najlepszy komfort, pytanie czy faktycznie nie będą za wysokie.

Wybierając 205/60R16 różnicy praktycznie nie wyczujesz, a jedynie zmienisz rozmiar koła i wprowadzisz przekłamanie wskazania prędkości na liczniku. Tak jak podałeś wyżej średnice zamienników, rozmiar 205/60 średnicą najbardziej odbiega od wyjściowego rozmiaru 205/55. Jeżeli chcesz mieć większy balon i mega komfort to proponuję 195/65R15.

Tu masz licznik do doboru zamiennika: http://www.opony.net/narzedzia/zamienniki-opon.html

Tak naprawdę ogromną rolę dla komfortu jazdy odgrywa też jakość opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając 205/60R16 różnicy praktycznie nie wyczujesz, a jedynie zmienisz rozmiar koła i wprowadzisz przekłamanie wskazania prędkości na liczniku.

Po prostu zbliży wartość do rzeczywistej - przekłamana jest w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

205/55R16 mają średnicę 631,9 mm

205/60R16 652,4 mm

215/55R16 642,9 mm

195/60R16 640,4 mm

Wygląda na to że 205/60R16 będą miały najlepszy komfort, pytanie czy faktycznie nie będą za wysokie.

Nie będą za wysokie, nic się nie stanie. Producent dopuszcza większa bądź mniejszą średnicę koła do 3% więc wszystkie te rozmiary się mieszczą, no poza tą 205/60 ale i tak nic nie będzie się działo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...