Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy lać specyfiki czyszczące wtryskiwacze i usuwające osady w silniku?


Azabi

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem jesli tankujesz paliwo takie jak Verva Ultimate czy shella V-power to te paliwa juz maja tzw. uszlachetniacze , miedzy innymi dlatego sa troche drozsze , ale od przybytku glowa nie boli na pewno silnikowi nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w przypadku silnika na pompowtryskach (AJM 115km) ??

Czy dolanie uszlachetniaczy do paliwa i oleju nie jest przeciwwskazane przy takim silniku??

Można lać czy nie?

Jeśli tak to co polecacie?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sa przeznaczone do tego wypu silnikow i sa porzadnej marki, nie zaszkodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylacze sie do pytania kolegi odnosnie ajm'a

czy ktos z kolegow stosowal jakies dosatki do tego silnika i ktore byscie polecili,

dodam ze od kupna auta tankuje tylko v-power.

Ja tankuję BP ultimate ale zastanawiam się nad v-powerem.

Ile Ci spala na tym paliwie i jak ogólnie je oceniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zalałem specyfik jak trafiłem na syf na orlenie. Właśnie STP zalałem. Buteleczkę na zbiornik później v-power poleciał do zbiornika i tak już zostawiłem. Polecam,

Ale powiedzcie mi taką jedną rzecz ten specyfik leje sie do modelu starszego ? Ja mam A4 B5 99rok po zmianie 1.9 TDi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję BP ultimate ale zastanawiam się nad v-powerem.

Ile Ci spala na tym paliwie i jak ogólnie je oceniasz?

ogolnie spalanie wypada w granicach 7.1l

styl mieszany, miasto trasa na baku robie 700km,

teraz jeszcze zobacze po wymianie termostata bo powiem szczerze ze dlugo jezdzilem z uszkodzonym mialem max 81 c. :(

powiem tak nie mam z czym porownac bo nie tankowalem nigdy innego do tego auta, a jak jestem w trasie to szukam stacji shela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje 200-300ml mixola na zbiornik zaraz przed tankowaniem. Pomaga-pompa ciszej chodzi i korekcje się poprawiają. Zresztą poczytajcie na AKP dużo o mixoli było i Piotruś potwierdza zbawienny wpływ Mixola - a on się naprawdę zna...

PS. Dolałem ceramizer Liqui Moly Ceratec do oleju i silnik wyraźnie lżej pracuje. Polecam. Ale następnym razem wleje chyba ten ceramizer.pl bo duzo się o nim pozytywnego naczytałem. Może wreszcie popychacze w 2.5 v6 tdi nie będą zdychały po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie miesza sie z olejem (!), a leje sie dodatki do paliwa na pelen zbiornik tuz po zatankowaniu auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie miesza sie z olejem (!), a leje sie dodatki do paliwa na pelen zbiornik tuz po zatankowaniu auta...

Zawsze radzą przed zatankowaniem, żeby "wlatujące" z dystrybutora paliwo spłukało dodatek z rury wlewowej i od razu wymieszało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja dolewam dodatek Castrola, jest i do diesla i do benzynki. Opakowanie na 500 l paliwa kosztuje ok. 35 zeta. Środek sprawdzony i od wielu lat używany, polecam. :th:

A możesz podać pełną nazwe opakowania tego Castrola? Chyba na 50 L paliwa, 500 to do Ikarusa wchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na 50 L paliwa, 500 to do Ikarusa wchodzi ;)

Nie wiem jak Castrol, ja w zimie dolewałem Liqui Moly i mam opakowanie 1litrowe na 1000 (tysiąc) litrów ON. To są koncentraty i u mnie w zakrętce jest miarka (jak w płynach do pralki), i leje się miarkę (20ml) na 20 litrów. Pewnie Castrol też tak ma, a w tych koncentratach wychodzi znacznie taniej (w przypadku LM ok 3 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...