Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Trzęsie silnikiem


sonnen_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Dzieje się tak: po uruchomieniu silnika przy delikatnym naciśnięciu gazu czuć spory "ruch" silnika - wygląda to tak że silnik drgnie wyczuwalnie w prawo, drganie przenosi się na budę. Dodatkowo w zakresie obrotów ok 2000-2200 słychać dość uciążliwe buczenie silnika, powyżej tej wartości jest ok. Był ostatnio zmieniany dwumas i sprzęgło - myślałem że takie ruchy spowodowane są podjechanym dwumasem, no i oczywiście nowy dwumas już nie zakłóca całości, no ale zostało to co wyżej. Były wymienione poduchy pod silnikiem.

I co tam jeszcze może niefajnego tkwić? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dzieje się tak: po uruchomieniu silnika przy delikatnym naciśnięciu gazu czuć spory "ruch" silnika - wygląda to tak że silnik drgnie wyczuwalnie w prawo, drganie przenosi się na budę. Dodatkowo w zakresie obrotów ok 2000-2200 słychać dość uciążliwe buczenie silnika, powyżej tej wartości jest ok. Był ostatnio zmieniany dwumas i sprzęgło - myślałem że takie ruchy spowodowane są podjechanym dwumasem, no i oczywiście nowy dwumas już nie zakłóca całości, no ale zostało to co wyżej. Były wymienione poduchy pod silnikiem.

I co tam jeszcze może niefajnego tkwić? :wallbash:

jakiej firmy zalozyłes poduchy??jak inne niz lemforder lub ori to czasem nowe sa gorsze od starych.

jest mnóstwo na forum o drganiach silnika wpisz w wyszukiwarce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik twierdzi że oryginalne. Tyle że podstawowym problemem jest ten dziwny "skok" silnika przy dodaniu gazu - tzki jakiś "nienaturalny":-( Mech twierdzi że możnaby spróbować założyć poduchy od AJM rzekomo lepiej tłumiące drgania. Przewertowałem forum naprawdę sporo razy, i nie znalazłem podobnego do mojego przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj VAG-eim zdiagnozowac bledy. a jak z moca, zuzyciem paliwa itd?

na moj gust problem z poduchami. niech mechanik pokaze rachunek co zakupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poluzował wszystkie poduszki i kilkakrotnie zapalił i zgasił silnik. Po czym skręcił wszystko i zobaczył czy będzie efekt. Być może przyczyna tkwi w tym że zespół napędowy nie leży swobodnie na poduszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszv8 uważam że ta próba byłaby adekwatna w przypadku, gdyby cały czas trzęsło. A tak jak u mnie to raczej wpierw trzeba by było wyeliminować to coś co powoduje "skok" silnika, i dopiero ocenić wytłumienie przez poduchy. To normalnie optycznie widać jak staniesz przed podniesioną machą że takie "hyc" mu się dzieje:-(

mł.kwiatek ok, no to czekam na info jakieś. Organizuj czas i zapodawaj. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz te poduchy na wolnych moze byc ok ale jak obciazysz silnik moze zaczac go zucac jak nieleza poprawnie,a jak w czasie jazdy jest?czujesz jakies szarpania przy przyspieszaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam podobnie i mój mech podejżewa pompe i kazał ją spr ale na razie nie mam kiedy jechać ale na dniach muszę bo to denerwujące jak będę po to napisze co i jak

Pompe masz dobrą to steronik pompy padł

Chcialbym sie dowiedziec jak uszkodzony sterownik pompy wplywa na drgania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek23 w pierwszym poście masz dokładny opis co się dzieje. To nie jest tylko moja opinia że ten skok przy dodaniu gazu jest nienaturalny. Na starych poduchach działo się tak samo, i podejrzewam że mogły sie wytłuc w dużej mierze od tych skoków, bo finalnie było czuć większe "latanie" silnika przy hamowaniu. Przy przyśpieszaniu nic nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam podobnie i mój mech podejżewa pompe i kazał ją spr ale na razie nie mam kiedy jechać ale na dniach muszę bo to denerwujące jak będę po to napisze co i jak

Pompe masz dobrą to steronik pompy padł

Tak ze chodzi nie równo i w czasie jazdy szarpie mistrzu juz to przerabiałem w 1Z-cie

Chcialbym sie dowiedziec jak uszkodzony sterownik pompy wplywa na drgania silnika.

Tak ze chodzi nie równo i w czasie jazdy szarpie mistrzu juz to przerabiałem w 1Z-cie. Nie mowie ze tu to moze byc bo mogą byc poduchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...