Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Turbo mokre i bierze olej.Od czego zacząć?


Jaro75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję rady o Was.Jak kupowałem to widziałem że Tubina jest mokrawa przy wężach ale co tam.Ale teraz już nie jest co tam bo na 10 tyś kilometrów zjadł mi 1 litr oleju.To dużo?Nie kopci strasznie ale jak mu wstawię to podymi chociaż co dziwne mi się wydaje nie zawsze.Czy to coś da jeżeli napiszę że ostatnio słyszę że jak zapalę zimnego i stoi pod garażem to zaczynam słyszeć taki lekki gwizd ale jakby z tyłu a nie przy turbinie pod machą.Ogólnie autko się zbiera ładnie ale nie znam się czy przy kończącej się turbinie już nie powinien jechać.Napiszcie co wiecie i pytajcie mnie jeżeli coś Wam po głowie chodzi bo nie chcę pakować kasy w jakieś "tabu" ! Aha,czy nadal turbinę się regeneruje i liczy na to że zrobią dobrze ( kiedyś podobno różnie bywało po naprawie z turbinami) czy może kupowanie innej wchodzi w grę.

Z góry dziękuję za informacje.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizd masz z tlumika pochodzi od turbiny a pewnie niemasz kata wiec slyszysz go jak zimny w wydechui,turbio zrob zanim pusci calkiem olej bo koszta beda o niebo wieksze przy remoncie silnika,regen.to 600-700-800zl zalezy gdzie robisz, ja kupilem za 900zl nowa jest duzo ludzi na allegro co sprzedaja trzeba szukac,a co nowe to nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tyś kilometrów zjadł mi 1 litr oleju.To dużo?

generalnie to dopuszczalna norma więc tym bym się nie martwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co ten olej pochlania czy turbo czy silnik???

też prawda - jak chlapie bokiem i przez turbo to wiadomo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze przewod oleju [zasilajacy badz odplywowy] z turbo jest nie dokrecony ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr na 10 tysięcy to chyba mało nawet. Norma to jest 1 litr na 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no panowie 1l na 10000 to moze i nietak duzo ale jest sporo ale 1l na 1000 to :wallbash:za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że masz mokre turbo (rozumiem na zewnątrz) sprawdz najpierw szczelność przewodów olejowych na dojściu i wyjściu turbo tak jak pisał wcześniej kolega spanky. Moim zdaniem jeżeli turbo by puszczało olej to znacznie szybciej by go ubywało niż tylko 1L na 10tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też pocić się na wyjściu intrcooler z turbiny, wtedy trzeba okręcic opasę, dobrze oczyścić rurę i założyć nową opasek i dobrze skręcić i będzie spokój. Oczywiście musisz najpierw zobaczyć skąd dokładnie cieknie czy rury od dolotu czy z przewodów doprowadzających olej do turbo i odprowadzających ale jeśli mówisz że masz mokre turbo to moim zdaniem nie ma innej możliwości, jeśli turbo by puściło na uszczelniaczach w środku to na zewnątrz nie byłoby widać oleju tylko olej poszedłby do intercoolera a p[otem do silnika albo do wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarka na stalce to 1L oleju. czyli tobie ubywa 200ml na 1 tyś. Dużo i nie dużo ale zależy czy masz jakieś wycieki oleju z silnika czy nie masz. Moim zdaniem to nie jest jeszcze taka tragedia i nie ma sensu ładować pieniędzy tylko jeżdzić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pod filtru oleju mi kapie,nawet nie wiem czy dobrze jest dokręcony :embarrassed:

Podejrzewam że nie z pod filtra ci kapie tylko z pod chłodnicy oleju do której jest wkręcany filtr oleju bo to częsta przepadłość Audiczek ale wystarczy wymienić uszczelkę pod chłodnicą oleju i jest spokój. Usuń ten wyciek i zobacz ile wtedy będzie ci oleju ubywać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że coś kapie z mojego silnika. Niby coś od góry więc zacząłem wymieniać uszczelkę pokrywy i zajrzałem sobie do turbiny. Przewód przed turbiną jest w środku mokry od oleju. Nie wiecie może skąd się tam wziął olej? jakoś mógł tam ścieknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...