Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Problem po odpaleniu na zimnym silniku.


karas_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądałem forum w temacie dziwnej pracy na zimnym silniku. Jednak rozwiązania nie znalazłem dlategoopiszę swój problem.

Podczas poranego odpalenia silnik po 10-15 sekundach zaczyna niestabilnie pracować. Obroty falują, wyglada to tak jak by wypadały zapłony. Po ok minucie sytuacja wraca do normy i silnik juz pracuje normalnie.

Co może być powodem takiego zachowania. Vag pokazuje błąd obydwu sond lambda, ale z tego co wiem to normalna sytuacja przy gazie.

Świece zmieniane niedawno, wszystkie wygladały podobnie. Auto podczas późiejszej jazdy zarówno na LPG jak i na benzynie nie traci mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem takiego zachowania. Vag pokazuje błąd obydwu sond lambda, ale z tego co wiem to normalna sytuacja przy gazie.

Świece zmieniane niedawno, wszystkie wygladały podobnie. Auto podczas późiejszej jazdy zarówno na LPG jak i na benzynie nie traci mocy.

Nie jest to normalne. Gdy lpg jest dobrze wyregulowane to nie będzie żadnych błędów z tym związanych.

Jakie to błędy, bo jeśli jest ubogo to szybka droga do wypalenia zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mozliwości wymuszneia odpalenia na gazie, sekwencja.

Gaz ma jakieś 4 lata z czego jest zrobione na nim OK 40 - 50 tyś. Wymienione reperatury wtrysków gazu na wiosnę, wykalibrowane, gaz wyregulowana, zrobione nowe mapy itp.

Jeżeli chodzi o dokładne numery błedów to podam jutro bo powiem szczerze że nie pamiętam. Bład lambdy, mieszanka poza zakresem.

Nie robiłem adaptacji przepustnicy, ponieważ wyczytałem, że ABC to silnik z linką i krokowcem i w tym przypadku adaptacji się nie wykonuje, potwierdzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu spróbuj dolać jakiegoś STP do czyszczenia wtrysków i pojeździć trochę na benzynie. chociaż z 50km a później zawsze gasić go jak na dłużej to na benzynie. U mnie w poprzednich autach zawsze to pomagało. Prawdopodobnie jeżdżąc tylko na LPG coś tam się zanieczyszcza w nieużywanym układzie zasilania benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio dośc mało czasu. Sprawdziłem błędy, podam numery wieczorem.

Przysłuchałem się ostatnio jak się zachowuje dokładnie silnik odpalony po kilku dniach postoju. Chodzi przez 5 sek dobrze a później zaczyna go dławić i strzela. Wszystko ustaje po nie całej munucie jak silnik zejdzie z najwyzszego ssania.

Wygląda to ewidentnie w moich oczach na dostawanie się lewego powietrza podczas pracy na ssaniu. I tu moje pytanie. Co jest odpowiedzialne w tym silniku za prace na ssaniu i gdzie mogę szukać nieszczelności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ten zawór, który się otwiera dopiero pod wpływem podciśnienia w kolektorze?[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 21:25_________________________________________________Ewentualnie jakiś numer części bo Etka mi tego nie znajduje.[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 21:29_________________________________________________Jeszcze za pamięci błędy:

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

19-10 - Lower Limit - Intermittent

00554 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation 2

19-10 - Lower Limit - Intermittent

00561 - Mixture Adaptation

13-10 - Adaptation Limit (Mul) Not Reached - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ten zawór, który się otwiera dopiero pod wpływem podciśnienia w kolektorze?[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 21:25_________________________________________________Ewentualnie jakiś numer części bo Etka mi tego nie znajduje.[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 21:29_________________________________________________Jeszcze za pamięci błędy:

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

19-10 - Lower Limit - Intermittent

00554 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation 2

19-10 - Lower Limit - Intermittent

00561 - Mixture Adaptation

13-10 - Adaptation Limit (Mul) Not Reached - Intermittent

Zawor aktywnego wegla jak masz walniety to moze ci sie robic podcisnienie w baku tez tak mialem po zgaszeniu stukalo cos w okolicach baku myslaem ze moze wydech ale okazalo sie ze bak sie odksztalacal i wracal do pierwotnego ksztaltu(moze oderwac wskaznik paliwa w baku) i czasem syczalo po okreceniu korka (zawor jest na puszcze filtra powietrza przynajmniej w aeb i adr) ja wyczyscilem to wd40 i przedmuchalem kompresorkiem a pozatym zrobilem mala dziurke w korku i juz lepiej odpala rano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem jak Ty tylko że w silniku aqd 2.8 i instalacja gazowa nowa, rownież nie wiem z czym problem, nowe kable i świece ngk :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiesz jak skasować korekty Vagiem to bym dzisiaj zakręcił gaz a jutro sprawdził tą teorię.

Być może po odłączeniu aku jeździłem od razu na gazie i mapa benzyny w sterowniku nie zdążyła się utworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiesz jak skasować korekty Vagiem to bym dzisiaj zakręcił gaz a jutro sprawdził tą teorię.

Być może po odłączeniu aku jeździłem od razu na gazie i mapa benzyny w sterowniku nie zdążyła się utworzyć.

Wchodzisz w błędy silnika i je kasujesz nawet jeśli ich nie ma, wtedy zerują się korekty paliwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w chwili wolnej i dam znać.[br]Dopisany: 14 Październik 2011, 20:10_________________________________________________Znalazłem elektrozawór węgla aktywnego. I teraz moje pytanie. Czy on powinien pracować ciągle, czy włącza się okresowo?

Mój pracuje okresowo i wlącza się jak chce, czasami na dłużej, częściej na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...