Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czerwone indeksy na prędkościomierzu?


Scottie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od dawna nurtuje mnie zagadka, po co są i do czego służą te czerwone indeksy (kreski) na prędkościomierzu?

Dobrze je widać na poniższym zdjęciu - prędkości 30, 50 i 130 km/h.

gJf9H.jpg

Z góry wielkie dzięki za oświecenie. :-)

Pozdrawiam serdecznie,

--

Scottie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

Co prawda spodziewałem się, że będzie to miało jakieś większe, głębsze znaczenie niż takie prozaiczne "ograniczenia"... :-)

PS Ale widać, nasze auta (Audi) są już nieźle przygotowane do planowanego rozporządzenia UE dot. ogranicz. 30 km/h w miastach... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

też bym na to stawiał, bez względu na fakt jak idiotyczny to pomysł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

też bym na to stawiał, bez względu na fakt jak idiotyczny to pomysł :facepalm:

widocznie nie taki idiotyczny skoro jak widać od wielu lat ktoś się tego trzyma, hmm co nie zmienia faktu, że i tak mnie do niczego to nigdy nie było potrzebne. Teraz sobie przypominam jeszcze, ze w PF 125p na tym kultowym prędkościomierzu w postaci poziomej linii też były oznaczone czerownymi kreskami niektóre prędkości. Stawiam na 99% że to dotyczy prędkości na poszczególnych biegach tak jak wspomniałem wcześniej.

A jeśli chodzi o ten czujnik do regulacji poziomu oświetlenia deski to przyznam jeszcze o tym nigdy nie słyszałem. no coż, człowiek sie uczy całe życie a i tak głupi umiera :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyślacie niestworzone historie :gwizdanie: 30, 50 i 130 nic wam nie mówi? Tak jak mówił Bieniek w ten sposób zaznaczono najbardziej typowe ograniczenia prędkości obowiązujące w Europie, nie żadne prędkości maksymalne na poszczególnych biegach. Kreski macie 3, biegów przynajmniej pięć, a poza tym to musiałaby być ciekawie zestopniowana skrzynia biegów żeby samochód bujał się na jedynce do maks 30 kmh, na dwójce do 50, a na trójce już nagle do 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czujnika oświetlenia , mialem z nim ciekawa akcje :D zaraz po kupnie bryki zauważyłem ze jak wjezdzam w nocy do miejscowości to zegary szaleją , migaja raz ciemno raz jasno , strasznie mnie to wkurwialo wiec zgłosiłem problem na gwarancji , oczywiscie nic nie znaleźli , byłem w paru ASO i nic . Po jakimś czasie okazało sie ze jak palę fajke to czujnik widzi żar i robi jaśniej zegary , :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam ze B5 ma tez taka krope w zegarach i zaden z tego czujnik swiatla wiec nie piszcie dzikich historii.

Gwoli wyjaśnienia, w b5 też był taki czujnik tylko u Ciebie widocznie już nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czujnik panowie odpowiada nie za podswietlenie zegarow w calosci (czyli tarcz i wskazowek) tylko wyswietlacza FIS i wyswietlacza przebiegu , przynajmniej w B5 i A6 C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacho87 napisał:

A gdzie jest 90 na tym liczniku?

Między 80 a 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...