Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie:)

niestety sltluczkowo pokierowalo mnie do wymiany swiatel a ze mialem H7, to planuje sadzic bixy:) mam MCE w wer. N + przelacznik auto i czujniki w lusterku. Kupilem juz lampy 003AM i 004AM + kabel dorabiam wedlug instrukcji, prosze o porade czy oprocz pociagniecia pinow 11 do 21 i 22 i zakodowania MCE na 01042 badz inny pod bixy kod bede musial zrobic jakis inny zabieg aby dzialaly DLR + dlugie? nie mam narazie samopoziomu bede to robil po swietach wiec chodzi mi o manualne ustawienie tak zeby wszystko dzialalo bez samopoziomowania i wywalania bledu...?

Watek przewertowany i wlasnie daltego pisze bo komus wywalalo jakies bledy poziomu i przepalonej zarowy... :( boje sie ze mnie to spotka a do mechaniora mam kawalek drogi... :(

Edytowane przez luiggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:)

niestety sltluczkowo pokierowalo mnie do wymiany swiatel a ze mialem H7, to planuje sadzic bixy:) mam MCE w wer. N + przelacznik auto i czujniki w lusterku. Kupilem juz lampy 003AM i 004AM + kabel dorabiam wedlug instrukcji, prosze o porade czy oprocz pociagniecia pinow 11 do 21 i 22 i zakodowania MCE na 01042 badz inny pod bixy kod bede musial zrobic jakis inny zabieg aby dzialaly DLR + dlugie? nie mam narazie samopoziomu bede to robil po swietach wiec chodzi mi o manualne ustawienie tak zeby wszystko dzialalo bez samopoziomowania i wywalania bledu...?

Watek przewertowany i wlasnie daltego pisze bo komus wywalalo jakies bledy poziomu i przepalonej zarowy... :( boje sie ze mnie to spotka a do mechaniora mam kawalek drogi... :(

Jak zmienisz kodowanie , nic nie powinno wywalać - 2 miesiące temu przerabiałem to samo , pamiętaj aby kostki przy reflektorze były szczelne bo będą Ci parowały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:)

niestety sltluczkowo pokierowalo mnie do wymiany swiatel a ze mialem H7, to planuje sadzic bixy:) mam MCE w wer. N + przelacznik auto i czujniki w lusterku. Kupilem juz lampy 003AM i 004AM + kabel dorabiam wedlug instrukcji, prosze o porade czy oprocz pociagniecia pinow 11 do 21 i 22 i zakodowania MCE na 01042 badz inny pod bixy kod bede musial zrobic jakis inny zabieg aby dzialaly DLR + dlugie? nie mam narazie samopoziomu bede to robil po swietach wiec chodzi mi o manualne ustawienie tak zeby wszystko dzialalo bez samopoziomowania i wywalania bledu...?

Watek przewertowany i wlasnie daltego pisze bo komus wywalalo jakies bledy poziomu i przepalonej zarowy... :( boje sie ze mnie to spotka a do mechaniora mam kawalek drogi... :(

Jak zmienisz kodowanie , nic nie powinno wywalać - 2 miesiące temu przerabiałem to samo , pamiętaj aby kostki przy reflektorze były szczelne bo będą Ci parowały .

dzieki wielkie! kostki dostalem z allegro z gumkami w srodku jako uszczelnienie... :)

Edytowane przez luiggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:)

niestety sltluczkowo pokierowalo mnie do wymiany swiatel a ze mialem H7, to planuje sadzic bixy:) mam MCE w wer. N + przelacznik auto i czujniki w lusterku. Kupilem juz lampy 003AM i 004AM + kabel dorabiam wedlug instrukcji, prosze o porade czy oprocz pociagniecia pinow 11 do 21 i 22 i zakodowania MCE na 01042 badz inny pod bixy kod bede musial zrobic jakis inny zabieg aby dzialaly DLR + dlugie? nie mam narazie samopoziomu bede to robil po swietach wiec chodzi mi o manualne ustawienie tak zeby wszystko dzialalo bez samopoziomowania i wywalania bledu...?

Watek przewertowany i wlasnie daltego pisze bo komus wywalalo jakies bledy poziomu i przepalonej zarowy... :( boje sie ze mnie to spotka a do mechaniora mam kawalek drogi... :(

Jak zmienisz kodowanie , nic nie powinno wywalać - 2 miesiące temu przerabiałem to samo , pamiętaj aby kostki przy reflektorze były szczelne bo będą Ci parowały .

dzieki wielkie! kostki dostalem z allegro z gumkami w srodku jako uszczelnienie... :)

Ja też kupiłem z allegro - zamienniki i niestety były nieszczelne , musiałem kupić oryginalne z aso - koszt podobny . Nie chodzi tylko u uszczelki te w środku tylko też o te w których idą kable .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery przewody jeszcze Ci zostają do sterowania soczewką bixa... nie wycinaj ich :hi:

Chodzi ci o samopoziomowanie piny 1-4, tak?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podłączyłem tak:

Zwykła = Xenon

jeden do jeden:

5 - 5

6 - 6

7 - 7

9 - 9

10 - 10

zmiany:

8 - 12

Dodatkowo pin 11 ale nie podpinałem pod MCE jeszcze.

W każdym razie, xenon po zapłonie na chwilę się zapala i gaśnie. Obydwie lampy, na obydwu przetwornicach (zamieniałem). Do tego oczywiście błąd żarówek.

Kodowanie zmieniłem na xenon (1 zamiast 0 w odpowiednim miejscu).

Co może być nie tak?

W sumie nie odpalałem auta na xenonach ale to chyba bez różnicy...

Dodam, że nie mam czujnika zmierzchu w aucie ale dołożyłem włącznik AUTO i jakieś piny z tyłu łączyłem żeby działało przy normalnych lampach dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


BeyerBrown, dnia 11 List 2016 - 08:49, napisał:
Cztery przewody jeszcze Ci zostają do sterowania soczewką bixa... nie wycinaj ich

Chodzi ci o samopoziomowanie piny 1-4, tak?

Tak, od sterowania silniczkiem samopoziomu.

Co do reszty, to żarniki są na 100% pewne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale sprzedajacy zapewnial, że tak. Na początku przy podlaczeniu jednej lampy zapalila sie normalnie i swiecila. Pozniej podlaczylem druga i na chwile sie zapalala i gasla. Teraz jak podlaczam dwie to obydwie sie zapalaja na sekundę, gasna a w tym momencie na fisie bledy zarowek wyskakują. Ale na tą chwile jak sie zapalaja to swieca normalnie te zarniki... Moze tak myślę jednak trzeba było odpalic auto żeby jakies napiecie odpowiednie podać? Ale bez sensu bo nie powinno tak raczej byc...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wrzuciłem kodowanie 1 bo tak mi vcds podpowiadal ale spróbuję jeszcze zgodnoe z opisem na pierwszej stronie do ktorego nie mialem dostepu chwilowo. Dzięki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zakoduj wszystko i będzie działać - miałem to samo .

Dzięki kolego. Faktycznie wystarczyło zmienic na 2,3 lub 4 zgodnie z czujnikiem zmierzchu :)

Teraz tylko przekladac soczewki z b8, malowac srodki na czarno i wsadzac do auta.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4Z7 907 357

8P0 to audi A3

Czyli teraz jak mam już dobry sterownik to nie mam schematu. W czujnikach mam wykorzystane piny 1,4,5. To zgadza się że schematem, ale nie pasują mi lampy teraz. W lampie mam wolne piny 1,2,3,4. A wg schematy potrzebne są 2,3,4,6. Chce pominąć słupek, podpiąć prosto do sterownika.

Pytanie jak?

Chodzi o piny z lamp 1,2,3,4.

Gdzie w sterowniku mają być?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107459-montaz-i-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon/page-19

możesz mieć różnicę na czterech pinach w lampie i na czujnikach na innym pinie jest sygnał czujnikach z tego co pamiętam reszta instalacji jest taka sama w B6 jakich B7

w zależności od tego jaki masz sterownik jeśli ten co podałeś to wykorzystuje schemat B6 i czujniki lampy podpinasz według schematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale problem polega na tym jak podpiąć lampy. Mam 2 x 4przewody i jeśli chciałbym wszystkie kombinację sprawdzić to by mi nerwów zabrakło :)

Potrzebuje konkretny schemat żeby to stworzyć :)

Wszystko uruchomione i działa..

Tzn. Prawie działa :) jak odpalam to lampy idą w dół i wracają. Ruszam w trasę, przejadę 1km może 2 i lampy wyraźnie schodzą w dół zmniejszając zasięg. Od tego momentu już nie wrócą do swojej pozycji. Dlaczego?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś błędy w sterowniku ?

ustawiałeś lampy ręcznie ?? na stacji diagnostycznej? Po wypoziomowaniu przez system należy je ustawić ręcznie aby czujniki miały właściwe odniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez jakiś czas było dobrze.. dopiero ostatnio się zepsuło [emoji14] normalnie procedurę ustawiania wykonałem na stacji.. w sterowniki błędów brak :/

Pytanie czy po odpieciu zasilania sterownika trzeba ponownie ustawiać? Bo zmieniłem źródło zasilania i wypinalem z bezpiecznika, może dlatego?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie zasilania nie kasuje nastaw, bo dane kalibracyjne zapisywane są w pamięci nieulotnej sterownika.

Sprawdź czujniki przy zawieszeniu czy się nic tam nie przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem, całość działa, tylko w "niższym pułapie".. jak to sie dzieje ze przy odpalaniu nastawy ma prawidłowe, a jak przejade kawalek to nastawy sie obniżają...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cięgna przy czujnikach na pewno się nie przycinają? Spróbuj mimo wszystko odseparować czujniki od zawieszenia, by zawsze pokazywały jednakową wartość rezystancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę rano czujniki i błędy kolejny raz i dam znać..

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

błędów w sterowniku nie ma, ale sprawdziłem parametry na czujnikach i z przodu wartość 0,02V mówi wszystko.

Więc czujnik wyjęty, płytka na wierzchu, teraz trzeba naprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracowuję manualny regulator poziomu bixenonów A4  B7

Wiem, że to wątek o samopoziomie ale jak ktoś zainteresowany ręczną regulacją to zapraszam.

Edytowane przez koloboro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...