Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Auto oryginalnie mialo lampy skretne AFS. Po stłuczce ktos zalozyl zwykle bixenony. Co oprócz sterownika i kodowania musze zmienic w instalacji zeby bixenony ktore mam aktualnie zaczęły działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś ma może dostęp do etki i jest w stanie powiedzieć mi oznaczenie wiązek pod bixenony skrętne i nie skretne? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. 

 

Miał ktoś kiedyś taki problem, że po założeniu bixa i podłączeniu dwóch kabelków z T32 pin 21 i 22 drogowe czyli przesłona otwiera się na sekunde i zamyka się z powrotem?

Miesiąc temu założyłem bixy ale dopiero przedwczoraj zacząłem zabawę z kabelkami od j519 i zonk. Odłączę wtyczkę od obojętnie której lampy to przesłona sama się nie zamknie a wystarczy tylko, że obie są podłączone i lipa. W pierwszy dzień podłączyłem tylko jeden  przewód od J519 do lampy i drogowe fakt, że tylko te jedno działało normalnie, cały wieczór tak przejeździłem. Reszta oświetlenia działa bez zarzutu. Kontrolka świateł drogowych na desce świeci prawidłowo, tylko przesłona się klapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy ktoś jeszcze ma ten schemat podłączenia DLR, który był na pierwszej stronie, i mógłby się podzielić?

z góry dziękuje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

Zbieram się powoli do przerobienia h7 na bixy. 

Czytam wątek i mam pytanie. Po przerobieniu wtyczek dołożenia dwóch kabli do mce i kodowaniu mamy bixy wszystko teoretycznie  dziala poza samopoziomowaniem. A na jakiej zasadzie działa drl nie mając przycisku w kabinie ? Załącza się po przekreceniu zapłonu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dacie rade odswiezyc zdjecia. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Ma ktoś może zachowane te wszystkie zdjęcia i schematy z pierwszej strony? jestem na etapie zmiany zwykłych lamp na Bix skretny oczywiscie samopoziomowaniem i przydałyby mi się te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2011 o 20:37, mk4 napisał:

we wtyczce lampy xenonowej do:
pin1 (Szaro - żółty) do T17c/8     gdzie dalej 
pin2 (Szaro-brazowy) do T17c/9 gdzie dalej 
pin3 (Szary) do T17c/10  gdzie dalej
pin4 (Szaro-czarny) do T17c/11  gdzie dalej

 

witam czy ktoś mi może powiedzieć gdzie dalej idą kable od 17 pinowej kostki    chodzi mi o silniczki w lampach bix 

i jeszcze jak ktoś by mógł reaktywować schematy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję dołożyć skrętne reflektory do auta. Mam obecnie H7. Wszystkie podzespoły już mam. Czy A4 na zwykłych lampach miały montowany czujnik kąta skrętu który będzie odpowiadał za pracę reflektorów?

 

 

Edytowane przez Airawata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Biorąc się za porządki w swoich zasobach znalazłem schematy do bixów. Może ktoś jeszcze skorzysta :)

75d514bb2f4cc396.png

2717256175efa602.png

d188354461efd5e4.png

nieskret1.png

nieskret2.png

nieskret3.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi numerami lamp? 8E0 941 004 AM pominięte w 8E0 941 030 AS (żółty wskaźnik) U mnie siedzi lampa z końcówka AM, muszę kupić taką lampę ale nie rozumiem z tym opisem pominięte w AS. Ktoś wyjaśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 21:54, Damianq napisał:

O co chodzi z tymi numerami lamp? 8E0 941 004 AM pominięte w 8E0 941 030 AS (żółty wskaźnik) U mnie siedzi lampa z końcówka AM, muszę kupić taką lampę ale nie rozumiem z tym opisem pominięte w AS. Ktoś wyjaśni?

To jest po prostu wyciąg z elektronicznego katalogu części ETKA. Ktoś skopiował tu i wkleił tekst, który z niemieckiego języka przetłumaczyło niezrozumiale na polski. Jeżeli jakaś część w katalogu została zastąpiona inną nowszą czy ulepszoną, pokazane jest wtedy w katalogu, nr. starej części w tym przypadku np. 8E0 941 004 AM i obok tego jest informacja/adnotacja po niemiecku "entfallen" (co powinno oznaczać odpadają i zostają zastąpione nową częścią) oraz podany numer nowej części obok. W tym przypadku 8E0 941 030 AS . Wskaźnik oznacza kierunkowskaz  były z żółtymi szkiełkami i białymi.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

To jest po prostu wyciąg z elektronicznego katalogu części ETKA. Ktoś skopiował tu i wkleił tekst, który z niemieckiego języka przetłumaczył nie zrozumiale na polski. Jeżeli jakaś część w katalogu została zastąpiona inną nowszą czy ulepszoną pokazane jest w katalogu nr. starej części w tym przypadku np. 8E0 941 004 AM i obok tego jest informacja po niemiecku entfallen (co powinno oznaczać odpadają i zostają zastąpione nową częścią) i podany numer nowej części obok. W tym przypadku 8E0 941 030 AS . Wskaźnik oznacza kierunkowskaz  były z żółtymi szkiełkami i białymi.

Czyli mogę kupić zarówno AM jak i AS bo to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM sa starsze i zostały zastąpione AS. Coś się w nich zmieniło ale nie wiem co. Ja celowałbym w te nowsze bo bez powodu nie zmienili czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak fabrycznie mam nieskrętne to dużo roboty żeby uruchomić skrętne jak kupię takie lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne lampy, inne przetwornice, inny moduł sterowania przepinanie kabli, kodowanie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam większość klamotów. Czujniki założone. Jedyne co, to wtyczka łącząca wiązkę tylnego czujnika (mała w kabinie w okolicy słupka) podczas przeciągania do wewnątrz gdzieś się wewnątrz profilu zachaczyła i nie jestem jej w stanie wyjąć pod siedzeniem. Pewnie trzeba będzie dorobić luz zlutować na stałe.

Czy byłby ktoś w okolicy Gdańska w stanie pociągnąć tą instalacje i odpalić poziomowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...