Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi


1. Tak te kable są po to by działały długie, a imaczej przesłona bixenona

2. Kodowanie na skandynawię, światła świecą od razu w pozycji 0




Dzięki za szybką odpowiedź :) z którego pinu wtyczki od xenona mam pociągnąć kabel do budy aby działał bi xenon ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak te kable są po to by działały długie, a imaczej przesłona bixenona

2. Kodowanie na skandynawię, światła świecą od razu w pozycji 0

Dzięki za szybką odpowiedź :) z którego pinu wtyczki od xenona mam pociągnąć kabel do budy aby działał bi xenon ?

Ludzie czy na prawdę tak trudno poczytać co jest na pierwszej stronie?!

xenon

(N347)[11/56a] -długie - Pin 10 we wtyczce T17b/15 ( Fioletowo- niebieski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ludzie czy na prawdę tak trudno poczytać co jest na pierwszej stronie?!



xenon

(N347)[11/56a] -długie - Pin 10 we wtyczce T17b/15 ( Fioletowo- niebieski)


czyli dokładam jeszcze jeden pin do przesłony "11 - dodatkowe podłączenie do J519 (moduł centralnej) do (T32 szara kostka w centralnej)
- (lewa - do pinu 21 kostka T32b21)
- (prawa - do pinu 22 kostka T32b21)" ?? czy coś jeszcze bo pin 10 mam połączony ze starej kostki do nowej kostki xenonowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak światłą dziś odpaliły ale czujnik zmierzchu po ustawieniu na "auto" nie reaguje na światło i nie wyłącza xenonu oraz długich brak dalej po pod pieciu pina 21 i 22 do pina 10 (do długich) w kostce lampy przesłona sie nie otwiera . w czym problem ? zmieniłem kodowanie na "reszte świata" oraz "o 3 = Bi-Xenon Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K0/8K7)" czy ja jakiegoś kabla jeszcze nie dodałem ?


Czy ktoś ruszy coś w temacie? Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do długich musisz poprowadzić osobno przewody do wtyczki która jest pod kolumną kierowniczą.

Zakodowałeś bixa bez DRL więc się nie wyłączy. Pokrętło do DRL masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do długich musisz poprowadzić osobno przewody do wtyczki która jest pod kolumną kierowniczą.

Zakodowałeś bixa bez DRL więc się nie wyłączy. Pokrętło do DRL masz?

oczywiście że mam pokrętło do DRL . Piny o nr 21 i 22 podciągnięte do kompa oraz podłączone kodowanie według rozpiski ponizej mam 010"3/4"1 na 3 i 4 przesłona się nie otwiera

przewody mam połączone w przejsciówce tak jak pisaliście

"Zwykła = Xenon

jeden do jeden:

5 - 5

6 - 6

7 - 7

9 - 9

10 - 10

zmiany:

8 - 12

3 - 14 "

Rozpiska kodowania xenonów:

Centralna Ele. 09 -> Kodowanie-07

* ?xxxx: Chassis

o 0 = Limousine (PR-K8B)

o 1 = Avant (PR-K8D)

o 2 = Cabriolet (PR-K8K)

* x?xxx: Driving Light Switch

o 0 = Rain/Light Sensor (G397) not installed (PR-8K0/8K1/9C6/8K4)

o 1 = Rain/Light Sensor (G397) installed (PR-8K3/8K7/9C7/8K9)

* xx?xx: Trailer Hitch

o 0 = Trailer Hitch not installed (PR-1D0)

o 1 = Trailer Hitch installed (PR-1D2)

* xxx?x: Headlights

o 0 = Halogen Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K0/8K7)

o 1 = Halogen Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K1/8K3/9C6/9C7)

o 2 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K9/8K4)

o 3 = Bi-Xenon Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K0/8K7)

o 4 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running/Tail/License Plate Lights (PR-8Q3/8Q5+8K1/8K3)

* xxxx?: Country

o 1 = Rest of World/Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries with Bi-Xenon

o 2 = Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries without Bi-Xenon

o 3 = USA/Canada with Bi-Xenon

o 4 = Canada without Bi-Xenon

o 5 = Special Vehicles

Up proszę o pomoc

Up proszę o pomoc

Edytowane przez Goldeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie dokładnie masz kodowanie. Ciężko pomóc jak się tego nie widzi na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze ze się rozpisałes ale czytać to ty nie umiesz ze kodowanie jest zrobione ale długich nie ma czego ty nie rozumiesz? Wszystko w aucie miałem ale bez ksenonow . I nie mam tylko przesłony i tu jest cały problem ze się nie otwiera.. nie umiesz odpowiedzieć to nie odpowiadaj.. dziękuję tobie za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przekodować sterowniki i co LIPA !!! Co mi powiedział pan to to ze muszę wymienić moduł 09-Centr.zesp.elektr. na nowszy z większą cyferka jaka jest teraz tz.; K ;teraz mam 8E0 907 279 K.

Czy to możliwe? I czy Goldeq ma ten sam problem ?Zaznaczam ze kodowania moduł nie akceptuje na Biksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Byłem dzisiaj przekodować sterowniki i co LIPA !!! Co mi powiedział pan to to ze muszę wymienić moduł 09-Centr.zesp.elektr. na nowszy z większą cyferka jaka jest teraz tz.; K ;teraz mam 8E0 907 279 K.

Czy to możliwe? I czy Goldeq ma ten sam problem ?Zaznaczam ze kodowania moduł nie akceptuje na Biksenony.



Powiem że po podłączeniu zwykłej żarówki halogenowej pod pin 21 lub pin 22 żarówka się zapala więc jakieś napięcie dochodzi do przesłony ... ale na jakiej zasadzie przesłona jest sterowana ? cięzko mi powiedzieć
ale na dniach również sprawdzę jaki mam nr modułu i dam znać może to jest główną przyczną ... bo kodowania porobione itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przekodować sterowniki i co LIPA !!! Co mi powiedział pan to to ze muszę wymienić moduł 09-Centr.zesp.elektr. na nowszy z większą cyferka jaka jest teraz tz.; K ;teraz mam 8E0 907 279 K.

Czy to możliwe? I czy Goldeq ma ten sam problem ?Zaznaczam ze kodowania moduł nie akceptuje na Biksenony.

Arczi78 Ty obecnie posiadasz MCE z literką K czyli moduł LOW i potrzebujesz go wymienić najlepiej na J, L lub N w wersji HIGH wtedy możesz montować inne ciekawe fanty.

Wersje LOW:

8E0 907 279 H (wycofany ?) -> 8E0 907 279 K (wycofany 01/03/2007) -> 8E0 907 279 M

Wersje HIGH:

8E0 907 279 J (wycofany ?) -> 8E0 907 279 L (wycofany 01/10/2005) -> 8E0 907 279 N

Goldeq ma MCE w wersji HIGH bo zakodował czujnik deszczu.

Skoro masz napięcie na pin 21 i 22 to masz wysterowanie przysłon w lampach bi xenon. Nie sprawdzaj na żarówce halogenowej bo uszkodzisz sterownik przez zbyt duże obciążenie.

Gniazdo C (32-pin) szary wtyk różowa blokada

Pin 21 – Przełącznik lewego światła mijania/drogowego (WY) [fioletowo/nebieski]

Pin 22 – Przełącznik lewego światła mijania/drogowego (WY) [fioletowo/zielony]

Kodowanie zrób 01041 lub 01021 jeśli nie chcesz żeby z DRL świeciły tylnymi lampami.

?xxxx: Nadwozie

0 – Sedan

1 – Avant

2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu

0 – brak

1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory

0 – Halogenowe bez DLR

1 – Halogenowe z DLR

2 – Bi-ksenon z DLR

3 – Bi-ksenon bez DLR

4 – Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

Podaj +12V na pin 11 w lampie, jeśli przysłona nie ruszy to może być :

- uszkodzona cewka ( nie sądzę)

- wypięta wtyczka w środku lampy ( ktoś rozbierał mył itp) i nie podłączył przysłony

-zablokowana przysłona.

(N347)[11/56a] -długie - Pin 10 we wtyczce T17b/15 w lampie bi benon ( Fioletowo- niebieski)

N345 cewka elektromagnetyczna przysłony wewnątrz lampy mijania/ drogowe

Na niebiesko wtyk N347

Na czerwono N347

447a3d392d8494d7med.jpg

Edytowane przez djim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może z klubowiczów taki moduł w dobrej cenie? :)

Znalazłem MODUŁ ŚWIATEŁ AUDI A4 B7 8E0 907 279 L jest niedaleko Zlelonej Góry wiec załatwię to od reki i dam znać.

Edytowane przez Arczi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie kupiłem auto które fabrykę opuściło na bixenonanach skrętnych po stłuczce poprzedni właściciel założył zwykłe bixenony . Jak powrócić do wersji fabrycznej?

Lampy skrętne już mam sterownik był na miejscu tylko nie podłączony dlatego na FISie błędów nie wywala pozostaje tylko dłubanie w instalacji które piny poprzekładać żeby skrętne świeciły i działały ? Tylko proszę nie piszcie że na początku posta są podane schematy – zielony z takich rysunków jestem J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtyczka w sterowniku czy nie to bixenon mi świeci (z licznika wykodowane AFS zeby błędu nie pokazywało) ja pytam bardziej o to czy przed podłączeniem skrętnych muszę jakieś kable (które) poprzekładać (np. wtyczka lampy). Czy nic nie uwalę jak od razu wepnę wtyczkę do skrętnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że instalacja jest pod skrętne bo takie były. To co chcesz zmieniać ?. Jak jest instalacja pod nie skrętne to inny sterownik zmiana kabli etc.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podepniesz to się nie dowiesz. Ewentualnie sprawdź czy wtyczka przy lampie ma obsadzone te piny które potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...