Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

czujniki G78 I G76 (jakich montażem zajęliśmy się na podstawie wątku wrclaguny) podpinamy odpowiednio

G78:

pin1 - [do wtyczki T17a/12 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 12 w sterowniku

pin5 - [do wtyczki T17a/13 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 25 w sterowniku

pin6 - [do wtyczki T17a/7 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 6 w sterowniku

G76:

pin1 - [do wtyczki T4s/3 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 11 w sterowniku

pin5 - [do wtyczki T4s/1 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 10 w sterowniku

pin6 - [do wtyczki T4s/2 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 7 w sterowniku

znalazłem tylko to ale tu nie ma nic jakiego koloru sa kable mam ori xenon tylko mam problem bo zima mu dokuczyła moze ktos pomoc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki G78 I G76 (jakich montażem zajęliśmy się na podstawie wątku wrclaguny) podpinamy odpowiednio

G78:

pin1 - [do wtyczki T17a/12 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 12 w sterowniku

pin5 - [do wtyczki T17a/13 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 25 w sterowniku

pin6 - [do wtyczki T17a/7 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 6 w sterowniku

G76:

pin1 - [do wtyczki T4s/3 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 11 w sterowniku

pin5 - [do wtyczki T4s/1 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 10 w sterowniku

pin6 - [do wtyczki T4s/2 - przypadek ORI ewentualnie od razu do] - do pinu 7 w sterowniku

znalazłem tylko to ale tu nie ma nic jakiego koloru sa kable mam ori xenon tylko mam problem bo zima mu dokuczyła moze ktos pomoc??

1.png

Po prawej na dole masz oznaczenia kolorów, kolory na czujnikach też masz oznaczone, jak jesteś słaby z angielskiego to tłumacz google i dasz sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G78

Pin 6 - liliowy/żółty (elsa- tak jest przetłumaczony kolor purple - liliowy)

Pin 5 - liliowy/czerwony

Pin 1 - liliowy/brązawy

G76

Pin 6 - biały/liliowy

Pin 5 - liliowy/niebieski

Pin 1 - liliowy/ szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3r, a czy podczas jazdy widzisz to że się światła skręcają? Bo mi na postoju skręcanie działa jak włączę showroom, ale podczas jazdy jakoś tego nie zauważam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3r, a czy podczas jazdy widzisz to że się światła skręcają? Bo mi na postoju skręcanie działa jak włączę showroom, ale podczas jazdy jakoś tego nie zauważam :mysli:

Ładnie widać jak są drzewa albo jest mgła, u mnie wystarczy lekko kierownicą ruszyć i już widać że oczka latają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj w trasie będę się musiał dokładnie przyjrzeć drzewom :decayed: A jak nic nie zobaczę to się przejadę z VCDSem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem przejsciowki do bixa ale jeszcze nie pociaglem kabla do kabiny, kodownanie mam zmienione, a jak wlacze swiatla mijania i chce wrzucic dlugie to nie świecą...Czemu? Jak mam ustawione na zero przełacznik i chce mrugnąć światłami to się załaczaja dlugie. Co zle robie ze dlugie nie swieca jak mam przelacznik na mijania? Z powodu braku kabla do kabiny nie powinno byc tylko DRL...czy sie myle:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem przejsciowki do bixa ale jeszcze nie pociaglem kabla do kabiny, kodownanie mam zmienione, a jak wlacze swiatla mijania i chce wrzucic dlugie to nie świecą...Czemu? Jak mam ustawione na zero przełacznik i chce mrugnąć światłami to się załaczaja dlugie. Co zle robie ze dlugie nie swieca jak mam przelacznik na mijania? Z powodu braku kabla do kabiny nie powinno byc tylko DRL...czy sie myle:thumbdown:

Bo ten kabel to impuls dla przesłon (dla długich), już ktoś miał problem z tymi przejściówkami. Lepiej zwróć przejścówki, a zamiast tego kup wtyczki do bixa, przeciągnij kilka kabelków i zrób ori wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś przechodzi z halogenów na bixenon to niestety przejściówka jest potrzebna przynajmniej przy prawym reflektorze, gdyż oryginalna instalacja z prawej strony jest za krótka (reflektor halogenowy ma wtyczkę w innym miejscu):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa z długmi sie wyjaśniła, ale DRL-e nie działaja nadal... Przejsciowki podlaczone, kodownie mialem wcześniej zmienione bo zamiast długich mialem DRL-e, co robie źle mam złe kodownie? Czy musze dołożyć włacznik DRL w kabinie i pociagnac kable z MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa z długmi sie wyjaśniła, ale DRL-e nie działaja nadal... Przejsciowki podlaczone, kodownie mialem wcześniej zmienione bo zamiast długich mialem DRL-e, co robie źle mam złe kodownie? Czy musze dołożyć włacznik DRL w kabinie i pociagnac kable z MCE?

Do długich musiałeś dodatkowo pociągnąć kabel do szarej kostki, zmienić kodowanie na bixenon with day light. Włącznik DRL jest potrzebny jak chcesz wyłączyć całkowicie DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa z długmi sie wyjaśniła, ale DRL-e nie działaja nadal... Przejsciowki podlaczone, kodownie mialem wcześniej zmienione bo zamiast długich mialem DRL-e, co robie źle mam złe kodownie? Czy musze dołożyć włacznik DRL w kabinie i pociagnac kable z MCE?

Do długich musiałeś dodatkowo pociągnąć kabel do szarej kostki, zmienić kodowanie na bixenon with day light. Włącznik DRL jest potrzebny jak chcesz wyłączyć całkowicie DRL.

Kable od przyslony do MCE pociagniete po tym zabiegu dlugie dzialaja, pytanie co z DRL-ami , czy tamto kodowanie co mialem wczesniej (przestawial mi ktos na spocie)czyli swiecily długie jako DRL-e jest błedne? Długie były jako dzienne w zywklych lampach i swiecily razem z tyłem , po zmroku wlaczaly sie mijania ,ale nie działaly długie.

---------- Post dopisany at 17:19 ---------- Poprzedni post napisany at 17:11 ----------

Chodzi mi tylko o upenienie sie czy mam zle kodowanie .... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad mam wiedzieć skoro nie mam kabla....

Na starych lampach halogenowcych, jak pozycja byla na AUTO swiecily długie(jako DRL tylko przod), jak się śceimnilo właczaly sie mijania, wszystko było oprócz drogowych, to tyle.

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

Moge podejrzewać albo adaptery albo kodowanie , narazie stawiam na pomieszane polaczenie w adapterach.

---------- Post dopisany 01-05-2013 at 12:52 ---------- Poprzedni post napisany 30-04-2013 at 20:26 ----------

Działa panowie, piny w module były źle połączone, nie polecam modułów z allegro :doh:

Wszystko teraz dziala, kodowanie bylo dobre, pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad kupiłes ? naviserwis zpod bielska?

ja mam od nich i facet gada wszytsko git bez lutowania bez niczego nawet dlugie a jak podlaczylem adaptery to lipa zamiast drl silniczki poziomowania sie wlaczali kompletny idiota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad kupiłes ? naviserwis zpod bielska?

ja mam od nich i facet gada wszytsko git bez lutowania bez niczego nawet dlugie a jak podlaczylem adaptery to lipa zamiast drl silniczki poziomowania sie wlaczali kompletny idiota

Tak z Bielska kupowalem ... musze negatywa chyba wystawic.... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie z gatunku ..... niezbyt mądrych ale mam A4 dopiero kilka dni .

po czym poznać (tak zewnętrznie/optycznie ) czy mam xenony skrętne czy nie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to sprawdzić podczas jazdy czy Ci doświetla zakręty, albo odepnij wtyczkę od lewego reflektora (łatwo dostępna) i sprawdź czy kabelek dochodzący do 4pin-u ma kolor czarno/niebieski jeżeli masz taki kabelek to masz bixenony skrętne, albo też przez komputer sprawdzisz numer sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie z gatunku ..... niezbyt mądrych ale mam A4 dopiero kilka dni .

po czym poznać (tak zewnętrznie/optycznie ) czy mam xenony skrętne czy nie ????

Odpal auto wieczorem na światłach i obserwuj czy robi zeza i góra/dół, czy lata tylko góra dół. Jak robi zeza to masz skrętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...