Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podgrzewanych lusterek


B@rtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupując B8 nawet do głowy mi nie przyszło żeby zwrócić uwagę na to czy w wyposażeniu znajdują się podgrzewane lusterka - wydawało mi się to oczywiste. Jakie było moje zdziwienie kiedy rano szyby i lusterka były zaparowane i mokre od rosy a ja zacząłem szukać włącznika podgrzewania lusterek. Zapłon, światła, podgrzewanie tylnej szyby, przełącznik lusterek w pozycji neutralnej - nic. Zauważyłem w innej A4 B8, że na pozycji neutralnej ustawienia lusterek jest rysunek podgrzewanego lusterka a u mnie jest tylko I. Orientuje się ktoś czy instalacja jest przygotowana i należałoby tylko wymienić wkłady ewentualnie przełącznik lusterek czy może jest to grubsza robota. Szukałem takich info na forum ale znalazłem tylko podobne problemy we wcześniejszych modelach. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdejmnij sobie szkło lusterka i będziesz wiedział czy masz instalację i czy wkłady są podgrzewane.Ja osobiście miałem wkłady podgrzewane ale nie miałem instalacji co musiałem doprowadzić nową instalację i mam podgrzewane lusterka włączane razem z podgrzewaniem tylniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 podgrzewanie lusterek chyba nie jest zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby. Jak pisałem, joystick regulacji lusterek trzeba ustawić na pozycję na której u mnie nic nie ma, u mnie jest tak:

lusterko1.jpg

a podgrzewane:

lusterko.jpg

dokladnie tak jest jak piszesz, instalacje powinieneś mieć przygotowaną , napewno potrzebne będa maty lub wklady grzane do tego przełacznik i pytanie jak jest z kodowaniem i modułem:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może i w B8 nie masz zintegrowanej z grzaniem tylnej szyby bo w moim przypadku tez nie było ale na tym forum o ile się nie mylę podany był sposób podłączenia do szyby tylniej a wyłącza grzanie wyłącznik czasowy od grzania szyby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wkłady i przełącznik to najmniejszy problem. Coś musi tym sterować, jakiś termostat? Sprawa może jest trudniejsza niż się spodziewałem, chyba będę musiał się męczyć chusteczkami a w zimę skrobaczka :mysli:

Grzanie lusterek masz zintegrowane z tylna szyba :) ja jestem po tym zabiegu :wink4: Instalacje masz przygotowana , takze kup wklady grzane i powinno wszystko dzialac .

p.s. jeszcze nie wymienialem przelacznika lusterek :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to po co na joysticku regulacji lusterek jest pozycja grzania jeżeli jest zintegrowane z tylną szybą? Na zdjęciach wyżej to pokazałem.

Bo po to jest info ze masz grzane lusterka ( wystarczy zmienic ten plastik w ASO ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zakładam wkłady grzane do lusterek u Siebie ( paranoja że tego nie dają w standardzie ) i juz zamówiłem do Josytika sterujacego płytke z ikonką grzanych lusterek cena 13 zł numer jej to 8T0 919 173 B

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Czyli instalacja jest gotowa, podłączyłeś maty zmieniłeś "płytke z ikonką grzanych lusterek cena 13 zł numer jej to 8T0 919 173 B" i to wszystko? Grzeją z tylną szybą czy jak joystick ustawiony jest na ikonkę grzania?.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest gotowa ( przynajmniej u mnie była ) do tego maty wsadzasz i działają po właczeniu tylniej szyby :wink4:

Plytki z ikonka jeszcze nie zakładałem , nie ma w PL zamówiłem i bedzie za tydzień w ASO do odbioru :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Jedna mnie rzecz nurtowala sprawa sterownikow w drzwiach ( czy ogsluguja grzanie :gwizdanie: ) :) Bo jakby nie grzaly wklady to dopiero by byla qpa :wink4: Ale grzeja i wszystko jest OK :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pare fotek jak sie do nich dobrac :) z odkreceniem nie bedzie problemu .

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=220796.0

A czemu chcesz wyciagac lusterka ? Do zmiany wkladow wystaczy je podwazyc jak we wczesniejszych modelach w B6 B7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się podłączyć do tematu...

U mnie występuje ten sam problem - brak podgrzewania lusterek. Szukam już wkładów ,,z grzaniem''. Czy aby je wymienić potrzebuję w jakiś sposób zdemontować lusterka czy tak jak wyżej zostało napisane da się je jakoś wyjąć??? Te wkłady zamontowane są na zatrzaski-jeżeli to tylko kwestia wyjęcia? - czy może jednak są przyklejone? Nie chciałbym czegoś sknocić :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...