Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podgrzewanych lusterek


B@rtek

Rekomendowane odpowiedzi

Z srubokretem trzeba uwazac zeby czasem lusterka nie uszczerbac :wink4:

Wystarczy czyms podwadzic i wyciagnac je z mocowania silniczka elektrycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu lusterko ustawiłem w możliwe jak największym wychyle w jedną z stron i normalnie palcami podwarzyłem :) Wyskoczyło bez problemów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasna sprawa...

Kolego też będę próbował to zrobić palcami - mam nadzieję, że się uda.

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy miałem ,,manualne ogrzewanie lusterek'' - czytaj szmatka :cool1: :gwizdanie:

Czy takie wkłady będą pasowały?

http://moto.allegro.pl/wklad-lusterka-audi-a4-b6-00-04-lewy-ogrzewany-i1870785393.html

Przepraszam, że tak męczę, ale jestem laikiem jeżeli chodzi o elektronikę - te kabelki, które będą zapewne w obudowie lusterka podłącza się do tego wkładu - tam jest jakieś konkretne miejsce, gniazdo, czy trzeba coś lutownicą kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w opisie aukcji ...pasuja do B6 :) Bedziesz mial dwie wtyki zakonczone rozowymi plastikami ktore wpinasz we wklady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez mozesz kupic same maty grzewcze , na aukcjach masz rózne rozmiary i kształty, napewno cos dopasujesz:gwizdanie: masz tez opis jak je samemu przykleić i po klopocie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc koledzy - byłem przy samochodzie i popatrzyłem w te lusterka - znalazłem tam 3 przewody - jeden czarny i dwa zakończone różowymi wtyczkami, które są przyczepione do wewnętrznej powierzchni lusterka - czy ten zaczep jest zawsze tam obecny - bez względu na to czy lusterka mają maty grzewcze czy też nie, a może jednak lusterka mają opcję podgrzewania a mogło się coś popsuć??? Dodam może również, że tylne szyby boczne za drzwiami pasażerów mają również ,,wtopione'' nitki - domyślam się, że to nitki grzewcze, ale one również pozostają ,,zimne'' przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby. Sterowanie lusterkami natomiast działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylnich szybach bocznych jest to zapewne antena do radia :wink4:

Co do wtyczek do sa przyczepione nawet do wkładu który nie grzeje aby nie latały w odbudowie lusterka :gwizdanie: Jak kupisz wkłady bądź maty to te kabelki zakończone różowymi wtyczkami podłączasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :shocked: :shocked: Ale wtopa z tymi bocznymi szybami - nie wiedziałem, że to może być antena, a szczerze mówiąc zawsze mnie zastanawiał fakt ukrycia tej anteny :P:P:P:P

Ok, to jak już dotrą do mnie te maty to dam znać co i jak - postaram się również udokumentować montaż :)

Dzięki i pozdrowionka! :hi:[br]Dopisany: 02 Listopad 2011, 15:31_________________________________________________Koledzy pomóżcie...wkłady z matami kupione, podłączone, zamontowane, a nie grzeją...Tylna szyba grzeje. Czytałem coś o kodowaniu, ale w innych postach również doczytałem, że nie ma takiej potrzeby. Kto ma racje i gdzie szukać przyczyny? Czy faktycznie trzeba czyścić jakieś styki w tych kabelkach w obudowie lusterek, a może jakoś za słabo lub za mocno wpiąłem te kabelki we wkłady? Co radzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnei sie wlasnie spalila jedna mata grzewcza w lusterku.

Bede musial sobie jakos z tym poradzic?

Cuber, jakie maty kupowales? pewnie Ty to masz elegancko zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez mozesz kupic same maty grzewcze , na aukcjach masz rózne rozmiary i kształty, napewno cos dopasujesz :gwizdanie: masz tez opis jak je samemu przykleić i po klopocie :cool1:

W B7 mam ten sam problem, a tu zima za pasem. Czy Cuber mógłbyś wrzucić przykładowego linka allegro z tymi matami, bo jakoś znaleźć nie mogę .. ?

PS. Ciekawe jest to, że w instrukcji do mojego samochodu jest napisane, że podgrzewanie lusterek powinno włączyć się jeżeli przyciśnie się przycisk ogrzewania tylnej szyby i temperatura na zewnątrz jest mniejsza niż 0 C. Niestety tak nie zadziałało jak było napisane, więc przetłumaczyłem sobie schemat bezpieczników i nigdzie nie było napisane konkretnie, że dany bezpiecznik jest akurat od podgrzewania lusterek - jedynie powiązane to podgrzewanie tylnej szyby (pewnie jeżeli podgrzewanie lusterek w B7 włącza się z tylną szybą to ten bezpiecznik za to odpowiada). Brakowało jeszcze jednego bezpiecznika oznaczonego (po przetłumaczeniu) "grzejniki" i pomyślałem, że to może być to ... Niestety nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ponowię pytanie...

Bo zamierzam wybrać się do jakiegoś mechaniora celem diagnozy, ale może ktoś jednak coś podpowie???

...wkłady z matami kupione, podłączone, zamontowane, a nie grzeją...Tylna szyba grzeje. Czytałem coś o kodowaniu, ale w innych postach również doczytałem, że nie ma takiej potrzeby. Kto ma racje i gdzie szukać przyczyny? Czy faktycznie trzeba czyścić jakieś styki w tych kabelkach w obudowie lusterek, a może jakoś za słabo lub za mocno wpiąłem te kabelki we wkłady? Co radzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził dwie rzeczy:

1. Sprawdź czy jest napięcie na kabelkach do lusterka przy włączaniu ogrzewania tylnej szyby - może z drugiej strony kabelki nie są wpięte?

2. Tak jak pisałem wcześniej u mnie w B7 w instrukcji jest napisane, że podgrzewanie lusterek działa poniżej 0 C - też bym to sprawdził po zamontowaniu mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,

Sprawdzę to dziś wieczorem - ma być poniżej 0st C.

Jeżeli jednak okazałoby się, że te kabelki nie są podłączone pod przycisk ''ogrzewania tylnej szyby'' to czy jest to jakaś skomplikowana operacja aby je podłączyć? Rozumiem, że wiąże się to ze zdemontowaniem konsoli środkowej, a przynajmniej panelu od klimatronica prawda?

Wypytuję tak, bo wcześniej w Passacie B5 działały nawet przy +15st.C - czyżby AUDI postawiło na ogrzewanie tylko poniżej 0st. C?

W sumie ''grzanie lusterek'' przydaje się też podczas jazdy np. w deszczu...

No nic czekam do wieczora i pójdę to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypytuję tak, bo wcześniej w Passacie B5 działały nawet przy +15st.C - czyżby AUDI postawiło na ogrzewanie tylko poniżej 0st. C?

W sumie ''grzanie lusterek'' przydaje się też podczas jazdy np. w deszczu...

pierwsze słysze aby lusterka miały grzać poniżej 0 stopni C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypytuję tak, bo wcześniej w Passacie B5 działały nawet przy +15st.C - czyżby AUDI postawiło na ogrzewanie tylko poniżej 0st. C?

W sumie ''grzanie lusterek'' przydaje się też podczas jazdy np. w deszczu...

pierwsze słysze aby lusterka miały grzać poniżej 0 stopni C

Tak jest napisane w instrukcji ... albo translator mi źle przetłumaczył... Można też poczytać o tym w innych miejscach jak się wyszuka w google... Też mnie to bardzo zdziwiło.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest napisane w instrukcji ... albo translator mi źle przetłumaczył...

Dokładniej rzecz biorąc w instrukcji jest napisane tak:

"Przy temperaturach zewnętrznych powyżej 0°C ogrzewanie tylnej szyby wyłącza się samoczynnie po około 10 min."

Skoro więc lusterka grzeją razem z szybą, to znaczy, że poniżej 0°C grzeją cały czas, a powyżej 0°C ok. 10 min.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...

Jako osoba mega niecierpliwa poszedłem i zacząłem dłubać w tych moich lusterkach...

Rąk nie czuje z zimna, ale...

Odłączyłem wkłady raz jeszcze od tych różowych przewodów i ponownie podłączyłem.

Lusterka zrobiły się ciepłe, a na moich ustach pojawił się uśmiech...który po 2min zniknął bo lusterka zrobiły się zimne.

Żeby wykluczyć nagrzanie się od słońca - bo w tamtej chwili świeciło - zmieniłem miejsce postoju jadąc z włączonym ogrzewaniem tylnej szyby....i klops -zimne. Wyłączyłem silnik, postałem chwilkę i ponownie odpaliłem. Znowu zrobiły się ciepłe, a po chwili znowu przestały grzać. Czynność tą powtórzyłem jeszcze dwukrotnie. Sytuacja była taka sama. Wniosek mój skromny jest taki że: Lusterka włączają się w chwili kiedy wkłady są zimne, a kiedy osiągną jakąś tam temperaturę wyłączają się. Czyli jestem w stanie uwierzyć, że faktycznie są tam ukryte jakieś ''mini termostaty''??? Sprawdzę to jeszcze podczas mrozu - pewnie dziś około 22 będzie to możliwe bo już teraz jest u mnie tylko +2st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty grzejne założone za 20zł Potrzebna była suszarka i taśma obustronna - 30 min and job done :naughty:

Dzięki Cuber :good:

Teraz czekam na -1C :decayed:[br]Dopisany: 22 Grudzień 2011, 17:51_________________________________________________I nie działa. Próbowałem do -3C :( Miał ktoś problemy z matami w B8?

Mam problem z tymi wkładami do lusterek: Zrobiłem wszystko jak na forum, przeczytałem ze 3x wątek z B7 i B8 odnośnie lusterek podgrzewanych i qupa :(

Tylne okno grzeje a lusterka nie, maty są dobre, a nie grzeje!

Nie ma bezpiecznika który odpowiada za same lusterka, jest połączony z szyba, a szyba grzeje.

Jak wczoraj sprawdzałem wieczorem to napięcie miałem na kablach lecz nie grzało.

Może brakuje mi instalacji i mam 5cm za lusterkiem koniec kabla...

Może potrzebny jakiś moduł :(

Za wcześnie sie cieszyłem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem ......grzebałem i wreszcie wygrzebałem VCDS :gwizdanie:

Pewnie trzeba jeszcze przekodować :wink4:

W sterownikach drzwi [Door elektr. 42] trzeba sprawdzic LonCoding [bYTE 04] i Bit 0 :)

lustra_ogrzewanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...