Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podgrzewanych lusterek


B@rtek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jak ten bajt mając VCDS 10.6?

trzeba ustawić go na początku w parametrach, aby potem pojawił się w long coding :eusathink:

jakieś sugestie?

---------- Post dopisany 18-04-2012 at 11:42 ---------- Poprzedni post napisany 05-04-2012 at 18:54 ----------

OK

po podłączeniu VCDS 11.2 odkrył się magiczny byte 4 i można było zmienić na podgrzewane lusterka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również nie mam podgrzewanych lusterek ale instalacja jest , napięcie na kabelkach również ale jak podłączę matę grzewcza to nie grzeje!- trzeba zakodować?

zmienilem dziś vcdsem to co podaje kolega wyżej ale nadal to samo, napięcie jest, po przyczepieniu mat ( mam dwa rodzaje) prąd zanika - ma ktoś jakiś pomysł ?

Edytowane przez Joel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2011 o 21:45, Cuber napisał:

Instalacja jest gotowa ( przynajmniej u mnie była ) do tego maty wsadzasz i działają po właczeniu tylniej szyby :wink4:

Plytki z ikonka jeszcze nie zakładałem , nie ma w PL zamówiłem i bedzie za tydzień w ASO do odbioru :wink4:

czy te kabelki na moim zdjęciu oznaczają że moja instalacja jest gotowa? 

IMG_6874.jpg

IMG_6875.jpg

IMG_6876.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Założyłem nowe wkłady z grzaniem, ale trzeba by jeszcze przekodować, a niestety nie mam takiej możliwości.

Czy któryś z szanownych kolegów z terenu Rzeszowa udzielił by pomocy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam podgrzewane lusterka i jedno nie grzeje a drugie dziala bez problemu wystarczy wymienic sama mate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Paweł2804 napisał:

a jesli mam podgrzewane lusterka i jedno nie grzeje a drugie dziala bez problemu wystarczy wymienic sama mate?

Prawdopodobnie do wymiany wkład - sprawdź napięcie prZed wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2011 o 13:04, feti napisał:

W B7 mam ten sam problem, a tu zima za pasem. Czy Cuber mógłbyś wrzucić przykładowego linka allegro z tymi matami, bo jakoś znaleźć nie mogę .. ?

PS. Ciekawe jest to, że w instrukcji do mojego samochodu jest napisane, że podgrzewanie lusterek powinno włączyć się jeżeli przyciśnie się przycisk ogrzewania tylnej szyby i temperatura na zewnątrz jest mniejsza niż 0 C. Niestety tak nie zadziałało jak było napisane, więc przetłumaczyłem sobie schemat bezpieczników i nigdzie nie było napisane konkretnie, że dany bezpiecznik jest akurat od podgrzewania lusterek - jedynie powiązane to podgrzewanie tylnej szyby (pewnie jeżeli podgrzewanie lusterek w B7 włącza się z tylną szybą to ten bezpiecznik za to odpowiada). Brakowało jeszcze jednego bezpiecznika oznaczonego (po przetłumaczeniu) "grzejniki" i pomyślałem, że to może być to ... Niestety nie ...

Witam

Mam pytanie co lepiej założyć mate do lusterek czy wkład żeby były podgrzewane lusterka co bardziej wydajniejsze... Dzięki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2011 o 13:04, feti napisał:

W B7 mam ten sam problem, a tu zima za pasem. Czy Cuber mógłbyś wrzucić przykładowego linka allegro z tymi matami, bo jakoś znaleźć nie mogę .. ?

PS. Ciekawe jest to, że w instrukcji do mojego samochodu jest napisane, że podgrzewanie lusterek powinno włączyć się jeżeli przyciśnie się przycisk ogrzewania tylnej szyby i temperatura na zewnątrz jest mniejsza niż 0 C. Niestety tak nie zadziałało jak było napisane, więc przetłumaczyłem sobie schemat bezpieczników i nigdzie nie było napisane konkretnie, że dany bezpiecznik jest akurat od podgrzewania lusterek - jedynie powiązane to podgrzewanie tylnej szyby (pewnie jeżeli podgrzewanie lusterek w B7 włącza się z tylną szybą to ten bezpiecznik za to odpowiada). Brakowało jeszcze jednego bezpiecznika oznaczonego (po przetłumaczeniu) "grzejniki" i pomyślałem, że to może być to ... Niestety nie ...

Witam

Mam pytanie co lepiej założyć mate do lusterek czy wkład żeby były podgrzewane lusterka co bardziej wydajniejsze... Dzięki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2011 o 14:38, darecy napisał:

Maty grzejne założone za 20zł Potrzebna była suszarka i taśma obustronna - 30 min and job done :naughty:

Dzięki Cuber :good:

Teraz czekam na -1C :decayed:[br]Dopisany: 22 Grudzień 2011, 17:51_________________________________________________I nie działa. Próbowałem do -3C :( Miał ktoś problemy z matami w B8?

Mam problem z tymi wkładami do lusterek: Zrobiłem wszystko jak na forum, przeczytałem ze 3x wątek z B7 i B8 odnośnie lusterek podgrzewanych i qupa :(

Tylne okno grzeje a lusterka nie, maty są dobre, a nie grzeje!

Nie ma bezpiecznika który odpowiada za same lusterka, jest połączony z szyba, a szyba grzeje.

Jak wczoraj sprawdzałem wieczorem to napięcie miałem na kablach lecz nie grzało.

Może brakuje mi instalacji i mam 5cm za lusterkiem koniec kabla...

Może potrzebny jakiś moduł :(

Za wcześnie sie cieszyłem :wallbash:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cristiano81 napisał:

 

Witam 

Ja wymieniłem dwa sterowniki w drzwiach z funkcja grzania i przełącznik bez kodowania  i grzeją tylko w mojej B8 jest zamontowany termostat bo lusterka nagrzewa ja się ok 2min.  Potem się wyłączają  wszystko zależne od temp. na zewnątrz podczas jazdy jest tylko dogrzewanie lusterek a sprawdzone to na kompie czujnik mierzy temp z zewnątrz.  Zabezpieczenie przed spaleniem mat dobre rozwiązanie.... 

Edytowane przez cristiano81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2011 o 11:46, Cuber napisał:

Ja dzis zakładam wkłady grzane do lusterek u Siebie ( paranoja że tego nie dają w standardzie ) i juz zamówiłem do Josytika sterujacego płytke z ikonką grzanych lusterek cena 13 zł numer jej to 8T0 919 173 B

witam , mam tez ten sam problem ,gdzie tak mogę zrobić i jaki to całkowity koszt?. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć wkład prawy asferyczne.

Aktualnie mam lewe i prawe asferyczne a na allegro brak prawego estetycznego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...