Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Stuki w silniku.


Lysy266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem audi a4. Kilka dni temu zaniepokoiło mnie dziwne stukanie w górnej czesci silnika. Na zimnym wszystko ok pracuje równi i cicho, dopiero jak dostanie temperatury 80-90 stopni to stuka w silniku. Dodam jeszcze ze dzwiek przypomina prace disla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą być samo regulatory ja tak kiedyś miałem po wymianie oleju okazało się że nalałem za rzadki olej , wlałem syntetyk a silnik miał już trochę najeżdżone i mechanik powiedział że przy dużym przebiegu trzeba przejść na gęstszy pół-syntetyk lub mineralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stuki na rozgrzanym silniku sprawiała panewka na 1 korbowodzie. Dźwięk też niby wydobywał się z góry, czasem z dołu, rożnie :rolleyes:

Wymieniłem silnik i problemu nie ma :gwizdanie:

Ale ja mój poprzedni silnik zakatowałem, dlatego panewka wysiadła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka zadna sie nie zapala od oleju?

patrzac po podanych przez Ciebie pomiarach cisnienia, moim zdaniem predzej czy pozniej czekac Cie bedzie wymiana pompy oleju w niedalekiej przyszlosci. niech wypowiedza sie jeszcze bardziej doswiadczeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz silnik bez turbo więc najprawdopodobniej masz napinacz bez czujnika taki występuje w zamienniku więc można go kupić za 400-600 stówek ale jak się okaże że z czujnikiem to trochę słabiej tylko oryginał coś w okolicach 2000 daj znaka jak sprawdzisz który masz to ci podam dokładną cene!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanu nie sprawdzisz możesz ryzykować ostatnio wymieniałem taki napinacz przy pasiorze 140 oryginalnego przebiegu i koniec więc moim zdaniem nie ma sensu wymieniać na używkę siekierka na kijek jak jest z czujnikiem to jutro się zoriętuje jak z kosztem może potaniał ostatnio jak się tym zajmowałem było gdzieś w okolicach 2000 ale zobacze możesz dać vin to sobie nr oe ustale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

058 109 088 H

Numer ten może się różnić ostatnią literką. Był ostatnio temat o tych napinaczach z alledrogo i podobno lipa to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w ostatnich tematach pojawiających się w ostatnich dniach była mowa o tych napinaczach, że to zamiennik i długo na tym się nie pojeździ, a kasa idzie w las bo trzeba drugi raz robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przebieg 235 000 i jeszcze nie wymieniałem tego napinacza.

Te silnik lubi mieć olej zalany do górnej kreski.?Jak jest mniej to strasznie hałasuje :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...