Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Szkoda calkowita + ubezpieczenie za uszczerbek na zdrowiu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bede potrzebowal Waszej pomocy , poniewaz tesciowa miala wypadek w weekend i powiedzialem ze sie zajme tym tematem zeby bylo wszystko jak najlepiej :) Koles wjechal jej w tyl auta jak stala na czerwonym swietle i na 99% procent bedzie szkoda calkowita. Tesciowa ma seicento 2004 , ktore kupila w salonie i bylo w idealnym stanie i ma maly przebieg. Dzisiaj bedzie rzeczoznawca i bedzie robil wycene ale napewno bedzie zanizona :) ile sie czeka na wycene ? i druga sprawa czy mozna pociagnac ubezpieczalnie za uszczerbek na zdrowiu i jak to zrobic ? tesciowie byli w szpitalu na 1 noc , teraz chodza w konierzach ktore sami musieli kupic , no i wiadomo ze kregoslup dostal popalic i napewno jakis uszczerbek na zdrowiu jest ... czy jest sens walczyc o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu ?

druga sprawa to holowanie auta , bo wypadek byl 100km od miejsca zamieszkania i policja wezwala autopomoc ktora przywiozla seicento tesciowej do domu ale musiala zaplacic 1000zl za holowanie , czy bez problemu odzyska kase za holowanie auta od ubezpieczalni sprawcy ( MTU ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przewidujesz szkodę całkowitą, to wycenią samochód przed wypadkiem, wycenią pozostałość po aucie i wypłacą Ci różnicę.

Co do wyceny wraku, to możesz dostać tylko kwotę albo ofertę odkupu auta z licytacji.

Być może sam wrak na allegro da się sprzedać drożej niż wycena. J

Jak dostaniesz wycenę, to wrzuć skany, to coś może da się podpowiedzieć jeszcze.

Na wypłatę odszkodowania zakład ma 30 dni kalendarzowych od zgłoszenia szkody (nawet telefonicznie).

Niektóre zakłady załatwiają to w tydzień/dwa, inne czekają do końca terminu - jak im posuszysz trochę głowę, to może będzie szybciej.

Za lawetę muszą Ci oczywiście zwrócić - przedstaw im rachunek.

Skoro Teściowie chodzą w kołnierzach, to o odszkodowanie trzeba walczyć, ale tutaj już doświadczenia nie mam, więc nie pomogę.

Wiem, że kolega moskal chodził trochę w kołnierzu, więc może napisz do niego, to Ci coś podpowie.

Oczywiście wszystkie rachunki za kołnierz czy inne niezbędne rzeczy do leczenia musicie zbierać i przedstawić ubezpieczycielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o teściów to KONIECZNIE zbieraj wszystkie rachunki (rowniez za paliwo na dojazdy do szpitala, rehabilitacje etc). Ustal tez ubezpieczyciela sprawcy i nr polisy. Zgarnij tez protokol z policji, zeby bylo dokladnie opisany wypadek i wskazany sprawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o teściów to KONIECZNIE zbieraj wszystkie rachunki (rowniez za paliwo na dojazdy do szpitala, rehabilitacje etc). Ustal tez ubezpieczyciela sprawcy i nr polisy. Zgarnij tez protokol z policji, zeby bylo dokladnie opisany wypadek i wskazany sprawca.

jezeli chodzi o protokol policji to wszystko mamy, numer polisy tez bo dzisiaj juz rzeczoznawca jest , swiadek tez jest w razie co , ale nie moze sie wymigac bo lepek wjechal im w dupe jak stali na czerwonym swietle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o teściów to KONIECZNIE zbieraj wszystkie rachunki (rowniez za paliwo na dojazdy do szpitala, rehabilitacje etc). Ustal tez ubezpieczyciela sprawcy i nr polisy. Zgarnij tez protokol z policji, zeby bylo dokladnie opisany wypadek i wskazany sprawca.

jezeli chodzi o protokol policji to wszystko mamy, numer polisy tez bo dzisiaj juz rzeczoznawca jest , swiadek tez jest w razie co , ale nie moze sie wymigac bo lepek wjechal im w dupe jak stali na czerwonym swietle :)

Dobrze. To na razie trzeba czekać na rozwój sytuacji w kwestii dojścia do zdrowia(wyjscie ze szpitala, wypis ze szpitala, orzeczenie lekarza prowadzacego o dalszej rehabilitacji). Aczkolwiek juz teraz zglos do ubezpieczyciela sprawcy roszczenie pokrycia kosztów i odszkodowania z polisy OC sprawcy. Nie wiem czy to wyczerpuje wszystkie mozliwosci(moze z AC lepiej), ale od tego ja zaczynałem batalie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z OC regulowana jest przez ustawę, z AC przez OWU, więc większe uprawnienia wynikają z tego pierwszego.

Ad. szkody majątkowej - uszkodzonego pojazdu, to warto poczekać na decyzję TU, gdyż możliwe, że nie będzie się od czego odwołać (aczkolwiek rzadkość). Najpierw niech TU ustosunkuje się do szkody jako częściowej bądź całkowitej i jej rozliczenia. Kolejno należy to przeanalizować.

Ad. szkody osobowej, to jak najszybciej zgłosić, że miała miejsce. Kolejno kompletować dokumenty i oprócz samego odszkodowania jednorazowego za uszczerbek na zdrowiu, zwrotu kosztów, ew. renty, warto zgłosić roszczenie o zadośćuczynienie.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co zglosic do ubezpieczalni ze byla rowniez szkoda na zdrowiu ? obecnie nie jest zle bo byli tylko 1 dzien w szpitalu na obserwacji i kazali zalozyc kolnieze . Ogolnie tesciowa ma implant w kregoslupie i nie wiadomo czy sie nie pogorszylo ale to moze sie wyjasnic za miesiac np. .... a wiec narazie zgloscic tylko ? a pozniej kompletowac dokumentacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co zglosic do ubezpieczalni ze byla rowniez szkoda na zdrowiu ? obecnie nie jest zle bo byli tylko 1 dzien w szpitalu na obserwacji i kazali zalozyc kolnieze . Ogolnie tesciowa ma implant w kregoslupie i nie wiadomo czy sie nie pogorszylo ale to moze sie wyjasnic za miesiac np. .... a wiec narazie zgloscic tylko ? a pozniej kompletowac dokumentacje ?

Zglos do ubezpieczalni sprawcy, ze chcesz odszkodowanie i zwrot kosztow leczenia i rehabilitacji z OC sprawcy. Ubezpieczyciel pewnie bedzie wzywal rodzicow na komisje zeby ocenic uszczerbet na zdrowiu etc, wiec na razie nie martw sie tym ze nie masz wszystkiego. Im wczesniej tym lepiej, bo bedziesz wiedzial jakie dowody, dokumenty etc zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zgłoś szkodę osobową, z uwagi na fakt, że leczenie trwa, nie domagaj się kosztów leczenia, itd. Trudno nawet konkretnie je wskazać. Konsekwencji nie będzie, a kołnierz jednak jest, szpital również był.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli nic nie stwierdzi komisja to jakies konsekwencje moga byc ?

Konsekwencje :mysli: Komisja stwierdzi to co ma stwierdzic. Wezmie dokumentacje szpitalna i nie bedzie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szkodę osobową to najlepiej skontaktować się ze specjalista w tej sprawie. Najlepiej pójść do prawnika. Człowiek sam za wiele nie wskóra a jeśli chodzi o honorarium prawnika to najczęściej jest naliczane procentowo od kwoty odszkodowania. Póki co to zbieraj wszelką dokumentację odnośnie szkody (FV, dokumentację szpitalną, druki L4 faktury za paliwo, faktury za leki, skierowania do lekarzy i wszystko cokolwiek dotyczy wypadu - nie mogą być paragony).

Komisja stwierdzi to co ma stwierdzic

O ile zostanie w ogóle powołana - najczęściej dokumentację ocenia lekarz towarzystwa.

Ja osobiście miałem wypadek na początku roku i leczenie ciągle trwa, jako, że kwota odszkodowania jaką dostałem od TU jest porażająco niska, skierowałem sprawę do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz wez sobie jakas firme co sie tym zajmuje uzyska 2 razy wiecej od ciebie bo wiedza na co sie powolywac paragrafy itp itd firma z tego co sie oreintuje bierze 20% ale mozna sie z nimi targowac. miesiac poczekasz ale masz spokoj i pewnosc wyciagniecia calkiem ladnej kaski. ale to oczywiscie po zakonczonym leczeniu lub hospitalizacji. dowoz do szpitala faktury za paliwo, paragony za leki wszystko zbieraj moze sie przydac. moja rada nie proboj samemu, zmarnujesz duzo czasu a uzyskasz mniej a z % wzietym przez firme i tak dostaniesz wiecej i w szybszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bierze 15% :) Od Klubowiczów :)

A tak na temat, to jak wspomniałam wcześniej, samo odszkodowanie jednorazowe to tylko jedno z roszczeń.

MaxG - skąd informacja, że kosztów nie mogą dokumentować paragony ? Tylko duże TU, nadto, w nielicznych przypadkach bez zbadania pacjenta - poszkodowanego, wydają opinię - decyzję. Na wszystko muszą być niezbite dowody (kłania się jak zawsze art. 6 k.c.)

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie mamy tylko faktury za kolnierze , ogolnie to niby nic strasznego sie nie stalo , byli tylko 1 dzien w szpitalu , teraz tylko plecy bola , ale jak pisalem tesciowa ma implant jakis w kregoslupie i po takim wypadku , gdzie auto do kasacji i oba fotele przednie polamali podczas uderzenia to nie wierze ze to nie wplymnie na poogrszenie stanu jej kregoslupa .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz wez sobie jakas firme co sie tym zajmuje uzyska 2 razy wiecej od ciebie bo wiedza na co sie powolywac paragrafy itp itd firma z tego co sie oreintuje bierze 20% ale mozna sie z nimi targowac. miesiac poczekasz ale masz spokoj i pewnosc wyciagniecia calkiem ladnej kaski. ale to oczywiscie po zakonczonym leczeniu lub hospitalizacji. dowoz do szpitala faktury za paliwo, paragony za leki wszystko zbieraj moze sie przydac. moja rada nie proboj samemu, zmarnujesz duzo czasu a uzyskasz mniej a z % wzietym przez firme i tak dostaniesz wiecej i w szybszym czasie.

dokładnie , sa firmy które sie tym zajmują. Sam zlecałem takie coś po wypadku , ustalilismy prowizje na 20% i oni działali a ja tylko dosyłałem dokumenty z leczenia :good:[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 07:48_________________________________________________

narazie mamy tylko faktury za kolnierze , ogolnie to niby nic strasznego sie nie stalo , byli tylko 1 dzien w szpitalu , teraz tylko plecy bola , ale jak pisalem tesciowa ma implant jakis w kregoslupie i po takim wypadku , gdzie auto do kasacji i oba fotele przednie polamali podczas uderzenia to nie wierze ze to nie wplymnie na poogrszenie stanu jej kregoslupa .....

dobry lekarz , rehabilitacja , zabiegi , itp - uwierz mi ze na bank sie zwróci i to z nawiązką :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes zainteresowany pomoca prawna pisz smialo tak jak napisalem Ci na Pw odszkodowanie za auto za szkode na osobie plus auto zastepcze gwarantuje na juz siedze w tym juz troche wiec kwoty za takie zdarzenie nie sa male...za rozpatrzenie sprawy nic nie placisz rozliczamy sie dopiero jak dostajesz kase na konto[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 03:01_________________________________________________

idz wez sobie jakas firme co sie tym zajmuje uzyska 2 razy wiecej od ciebie bo wiedza na co sie powolywac paragrafy itp itd firma z tego co sie oreintuje bierze 20% ale mozna sie z nimi targowac. miesiac poczekasz ale masz spokoj i pewnosc wyciagniecia calkiem ladnej kaski. ale to oczywiscie po zakonczonym leczeniu lub hospitalizacji. dowoz do szpitala faktury za paliwo, paragony za leki wszystko zbieraj moze sie przydac. moja rada nie proboj samemu, zmarnujesz duzo czasu a uzyskasz mniej a z % wzietym przez firme i tak dostaniesz wiecej i w szybszym czasie.

widze kolega zorientowany w temacie :) kazdy nawet dojazd do apteki trzeba spisywac robisz ksero dowodu rej jakim autem sie poruszales jadac po leki do szpitala czy na inne badania i wszystko zwraca ubezpieczyciel

pisz smialo jestem z okolic Srody Slaskiej dojazd do Wrocka czy Jeleniej nie stanowi problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...