Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czyszczenie przepływomierza - FOTOSTORY


moskal

Rekomendowane odpowiedzi

wpadłem ostatnio na pomysł wyczyszczenia przepływomierza w adeli , przedstawie krok po kroku , moze komus sie przyda

narzedzia:

1. klucz 10

2. srubokrety płaskie i krzyzakowe

3. młotek , przecinak , szlifierka kątowa (żartuje)

1.zwalamy dolot do filtra

91783941ry0.jpg

2.ściągamy kable z obudowy filtra.

15458155lx8.jpg

3. Odpinamy pokrywe z filtra

97165409zi4.jpg

28329885aa7.jpg

4. odkręcamy objemke wylotu "za" przepływomierzem i odpinamy kabel

33377088vw7.jpg

5. tak odkrecona pokrywe filtra wraz z przepływomierzem zabieramy do domu

6. Odkrecamy przepływomierz od pokrywy filtra

28975949wq6.jpg

59408505vo9.jpg

7. Tak wygląda przepływomierz po odkreceniu od strony silnika

38919131do0.jpg

8. A tak od strony filtra

13044398wy6.jpg

9. nastepnie zdjąłem siatke z przepływomierza wyczysciłem ja , cały przepływomierz wyczysciłem banzyna ekstrakcyjną

10od4.jpg

10. odkreciłem równiez ta blaszke która jest od strony silnika

12sn8.jpg

11. i zasłania czujniki przepływomierza

13rx9.jpg

12. czujniki psiknąłem sprayem do czyszczenia elektronicznych elementów , poczekałem az wszystko dokładnie odparuje i złożyłem do kupy

tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed czyszczeniem falowały delikatnie obroty. Po wyczyszczeniu przepływki i przepustnicy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie LiquiMoly pojawił się środek do czyszczenia przepływek http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_4066.html , nie znam jeszcze ceny w PL (nowość i nie mam go w cenniku ze stycznia), jak będę znał napiszę

[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 06:50 _________________________________________________daj znac jak bedziesz miał na stanie[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 06:51 _________________________________________________

msc79 dzieki,pomoglo jak pisales.

[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 06:53 _________________________________________________Ciesze sie ze mogłem pomóc :th:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji - jest jeszcze środek do czyszczenia przepływek firmy CRC (symbol CRC10210109).

Ja używałem (aczkolwiek nie do swojego) oraz kilku moich znajomych i byli bardzo zadowoleni.

http://www.akcesoria24.com/?prod=350&cat=115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :th:

czy tym można popsikać po tych drucikach czujnika ?

sprey.png

na tygodniu mam w planie czyszczenie przepływomierza i znalazłem w domu buteleczkę i tak się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Wykonywał ktoś to czyszczenie w 2.5 v6tdi? Ja miałem kiedyś przepływke zdemontowaną i jest cała plastykowa- nierozbieralna.Mam walić tym sprayem wprost po tych drutach z platyny? Nie zaszkodzi im taki manewr? Słyszałem że są okropnie czułe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy czyścili już przepływomierz w Audi A4 1.8 T . Otwórz dziś rozkręciłem swój przepływomierz i w środku okazał się przepływomierz plastikowy który jest złożony z 2 rur powłóczonych ze sobą, kratka jest również na stale przymocowana do tego plastiku. Ale nie o to chiałem zapytać, otwórz kiedy odkręcałem od obudowy filtra wszystkie elementy to również odkręciłem (patrz 2 zdjęcie od góry w poście Bucza- dochodzą tam 2 wiązki przewodów).Kiedy to odkręciłem zdziwiłem się ,ponieważ ta część jest połączona z drugim elementem jakaś pasta, (tak jak procesor w kompie jest połączony z radiatorem aby szybciej ciepło odprowadzało, i żeby się procesor nie grzał.) Moje pytanie co to jest za pasta i czy jak ja już to rozkręciłem wypadałoby położyć nowa pastę, bo nie wiem co to jest smiley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten element to jakis modol od zaplonu i jest on przykrecony do tego aluminowego profilu zeby odprowadzal cieplo, trzeba bylo tylko wtyczki odlaczyc i tyle, a nie rozkrecac, mysle ze mozesz jednak dla spokoju wyczyscic stara paste i polozyc nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja ostatnio przeczyściłem swoją przepływkę środkiem IPA Cleanser. Przepływka była mocno zabrudzona. Czyściłem bezpośrednio psikając środkiem i doczyszczając pędzelkiem. Potem samo wyschło i jest lepiej, zrobiłem logi i wygląda to tak:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_apu_prosba_o_analize_logow_przeladowanie-t73804.0.html

Generalnie polecam bo przepływka wpływa znacząco na parametry silnika. Nie czuję teraz żadnych falowań i generalnie silnik zrobił się bardzo żwawy. Gdyby ktoś miał jakieś pytania - dawajcie śmiało.

Pozdr,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w ogóle jest realnym wyczyszcenie przeplywki plastikowej? konkretnie Hitachi AFH60-10B (lub 10A)

1404101900.jpg[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 19:14_________________________________________________otóż procedura czyszczenia bezdotykowego nie przyniosla rezultatu. bylo jak jest. przeplywka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...