Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jakie są oznaki kończących się lub lejących wtrysków ??


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są oznaki lejących lub kończących swój żywot wtrysków, i jak można sprawdzić ich stan, czy da rade wyłapać to w VAGu robiąc jakieś logi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wtryski będą lały, to sterownik będzie starał się poprzez korekcję dawki obniżyć ilość paliwa dla cylindra.

Sprawdź jakie są korekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie są korekcje.

gdzie i jak to zrobić :) ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka FAQ i czytać o grupach, logach itd.

Jak poczytasz i potrenujesz to wtedy będzie dla ciebie łatwizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem LOG w grupie 13 czy z tego będzie coś wiadomo ??

1. przy wolnych obrotach na biegu jałowym

2. przy 2000 obr/min bieg jałowy

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7263162cda0c0a5c.html

2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e04dcf38e808e8f.html[br]Dopisany: 03 Marzec 2008, 09:55 _________________________________________________wg mnie chyba są w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zczytałem logi tak na szybko w tej samej sprawie i chcialem zapytac czy sa ok

1. przy wolnych obrotach na biegu jałowym

cyl1:0.40 cyl2: 0,38 cyl3: 1.06

2. przy 2000 obr/min bieg jałowy

cyl1: 1,46 cyl2: 1.20 cyl3: 1.69

pomozcie jak mozecie[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 14:43_________________________________________________ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem mierzenie korekcji nie jest miarodajne, jak byś się przejechał trochę to byś zobaczył że będą się zmieniać. Na luzie dodawanie gazu też powoduje przekłamania, wystarczy że nie będziesz trzymał idealnie gazu w jednej pozycji i korekcje będą pływać. Mierzymy tylko na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach.

U Ciebie są takie sobie, zalej stp do czyszczenia wtrysków i wtedy sprawdź.

Dodam że słabe korekcje nie muszą oznaczać lejących wtrysków, może je powodować brudny nastawnik, słaba pompa wtryskowa, słabe sprężanie na cylindrach, a równie dobrze uszkodzony może być tylko jeden wtrysk, wg którego komputer ustala korekcje dla pozostałych. Dlatego duże korekcje absolutnie nie muszą oznaczać lejących wtrysków, mówią jedynie że coś nie tak jest z układem wtryskowym/silnikiem.

Lejące wtryski powinny powodować poddymianie, ale zanim zgonimy je na wtryski należało by zrobić logi żeby wykluczyć problemy z przepływomierzem czy doładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy oprócz korekcji można coś jeszcze sprawdzić jeśli chodzi o układ wtryskowy bo np. w grupie 23 jeśli chodzi o PD silnik można sprawdzić stan pompo wtryskiwaczy tak zwane bipy a jeśli chodzi o silniki na zwykłej pompie wtryskowej czy mamy możliwość coś jeszcze się dowiedzieć z vaga u mnie też jest bardzo rozbieżna korekcja na wtryskach silnik nie dymi wszystko jest ok i zastanawiam sie czy to nie wina sekcji w pompie wtryskowej autko pali idealnie żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wtryski będą lały, to sterownik będzie starał się poprzez korekcję dawki obniżyć ilość paliwa dla cylindra.

Sprawdź jakie są korekcje.

jesli sterownik bedzie chcial obnizyc ilosc paliwa to wtedy korekcje beda na - ?

moje wtryski maja korekcje :

Log (9 - 013)

ich przebieg to 375tys mozna cos powiedziec o ich stanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik będzie obniżał ilość paliwa przy lejących wtryskach ? - nie koniecznie. Może podnosić ilość zupki, bo lejący wtrysk=słabe rozpylenie ropy=mniejsza moc.

Co do Twoich wtrysków to moim zdaniem ok, ja bym się nie przejmował. Wiadomo zawsze mogły by być lepsze, ale auto ma już najechane trochę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...