Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykorzystanie uchwytu w tunelu pod adapter coolman


robaq

Rekomendowane odpowiedzi

Wykorzystanie uchwytu po adapter coolman

W związku ze nie chciałem go demontować postanowiłem go wykorzystać

uchwyt2.JPG

Wyciąłem z plastiku prostokącik a następnie za pomocą szablonu zaznaczyłem otwory do wcięcia.
I wyszło coś takiego.

uchwyt4.JPG

Z poprzedniego samochodu pozostał uchwyt na telefon

uchwyt6.JPG

Do uchwytu przykleiłem wykonany wcześniej „adapter” i powstało coś takiego.
uchwyt8.JPG

A tak to wygląda w praktyce

uchwyt1.JPG

uchwyt3.JPG

może komuś pomysł się przyda

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/20275-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/?p=262606#entry262606

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pewien czas uzywałem tego uchwytu do wożenia iPoda Nano z adapterem FM iTrip Griffina.

Nano-itrip%20puesto%20en%20blanco%20y%20negro.jpg

Nawet niezle sie prezentowalo. Szkoda, ze nie porobilem fotek. Niestety jakosc dzwieku z adaptera FM byla koszmarna :thumbdown:

W końcu kupiłem na allegro cały tunel bez uchwytu telefonicznego i teraz mam w końcu porządek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

no a ja uzywam tego adaptera do....dzwonienia :polew:wystarczy dokupic nakladke(tez cullmana) pod odpowiedni telefon-najlepiej z ebay.de i ...korzystac z zestawu glosnomowiacego

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam E50 i z tego co wiem nie ma innej możliwości zkorzystać z tego zestawu tyklo przez bluetooth.

A niestety moja niunia go nie ma.

wykaz telefonów

http://www.audi.com/etc/medialib/cms4imp/audi2/reports.Par.0085.File.pdf

no nie do konca-ja mam 6230i-owszem ma bluta, ale dziala bez tego-w tej drugiej nakladce(co dokupujesz pod konkretny model) jest zlacze i przez nie tel jest ladowany i sie laczy z calym tym ustrojstwem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podaj numer tej twojej nakładki na której chodzi ci 6230i. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podaj numer tej twojej nakładki na której chodzi ci 6230i. Dzięki.

tutaj masz taka nakldke jak moja-pod zdjeciami jest jej numer(chyba).mojego nie znam na pamiec :tongue4: ale mysle,ze ten sam(skoro ta sama nakladka)

http://cgi.ebay.de/Cullmann-Handy-Adapter-Nokia-6230_W0QQitemZ350030598420QQihZ022QQcategoryZ111186QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszkukałem kilka takich w sumie na ebay ale we wszystkich jest napisane ze dla 6230 bez "i". Podejrzewam ze nie ma to znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze jak kupie nakładke

8P0 051 435 FF 

pod E50 to będe mógł korzystać z zestawu głośnomówiącego?

Według mnie będe miał tylko ładowanie, chyba że ta nakładka ma w sobie wbudowane bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluetooth nie ma z tym nic wspolnego(z tego co wiem).

nakladka w swoim zlaczu ma nie tylko ladowanie, ale tez umozliwia przede wszystkim korzystanie z zestawu glosnomowiacego.

napisze jeszcze raz-u mnie blut jest wogole nieaktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ty nie masz pojęcia jak się łączy E50 z zestawem głośnomówiącym :hi:.

Ty masz 6230 i adapter to tego i dokładnie wiem że połączenie z zestawem głośnomówiącym jest w tym złączu a nie przez bluetooth

Ja wyraźnie pisałem że mam E50

E50 8P0 051 435 FF 3,5 No No 07.13.00

3. These phone adapters are not available with Audi direct help

5. This adapter can only be used in vehicles with Bluetooth® interface. Consult

the 'Mobile phones tested with Bluetooth ®' abstracts to find out whether your

vehicle has such an interface and which functions are available.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaku ja wiem,ze nakladka nie ma w sobie zlacza BT :polew: hehe samo podpiecie bluta pod rns-e kosztuje ponad tysia :gwizdanie:

wiec skoro wiesz to WSZYSTKO :hi: to powiniennses rowniez wiedziec,ze musisz dokupic osobny modul-a swoja nakladke mozesz wlasnie tak piknie wyryzac jak na fotach-lub wstawic tam wazonik na kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał wydać ta kase to bym tak "piknie" :gwizdanie: nie wyryzal tego uchwytu pod telefon :tongue4: a nie bede sie cofał na 6230 i szukał na ebay-u adaptera tym bardziej że często zmieniam telefony.

A te uchwyciki sa mniej uniwersalne niż mój. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz z jednej strony masz racje-jest do powrot do przeszlosci...ja sam zmienilem z samsunga u700 na 6230..niestety to jest polska,w niemczech nie ma problemu z tym zeby operator sieci kom wydal Ci duplikat Twojego sima-wsadzasz go do swojej starej np.6230,ktora siedzi sobie w cullmanie(nikt nie wybije Ci za to szyby w celu przywlaszczenia starego zlomu)a Ty z drugim nowym tel smogasz po miescie...

tak to dziala w tam gdzie jest cywilizacja...ja niestety nie moglem sie doprosic mojego opa zeby dal mi drugiego sima pod ten numer...no i wybralem wersje przerzucenia sie do tylu na 6230-nie zlauje,zestaw glosnomowiacy ze swoimi plusami zrekompensopwal mi "przyjemnosc" uzywania 6230....

p.s.Twoj uchwyt naprawde nadaje sie na kwiatki-cos ala new battle :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

new battle :th:

Bitwa? :) Chyba chodziło Ci o Beetle :wink4:

Ja uważam, że uchwyt szpeci doskonale zaprojektowane wnętrze autka. Trochę "na siłe" jest też wracanie do modeli telefonów, które już dawno powinny zostać zezłomowane.

Rozwiązaniem na dzisiejsze czasy jest fabryczny interface BT. Niestety pełną funkcjonalność uzyskuje się dopiero przy kierownicy Multi i rozpoznawaniu głosowym.

Polecam świetny post kolesia z audizine.com który zamontował w B6 kierownicę z B7 i opisał dokładnie funkcjonalność zestawu BT w połączeniu z RNS-E oraz wspomnianą kierownicą.

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=138299&highlight=bluetooth+functionality

Niesamowite, że Audi zadbało nawet o takie drobiazgi jak np. automatyczne zmniejszanie siły nawiewu kiedy dzwoni telefon, żeby hałas wentylatorka nie przeszkadzał w rozmowie. Po odłożeniu słuchawki klimatronik wraca automatycznie do poprzednich ustawień :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitwa? :) Chyba chodziło Ci o Beetle

hehe no z zuka zrobila sie wojna :polew:

a wracajac do tematu-w moim wypadku gdzie nakladka juz byla,nie uwazam za sensowne jej demontazu-uwazam ,ze lepiej ja wykorzystac w takim celu do jakiego zostala zaprojektowana niz rozmawiac z telem przy uchu-a Ty Malik jak drynisz???raz ,ze wygoda o niebo wieksza nacisnac 1 przycisk na nakladce powiedziec pare komend i samo dzwoni,a daw to bezpieczenstwo nie mowiac juz o konsekwencjach prawnych...

co do powrotu do starych zlomow-przeczytaj uwaznie-napisalem,ze gdybysmy zyli w NORMALNYM kraju-to nie musialbym lansowac :gwizdanie: sie po miescie z 6230...tylko bym ja zostawil sobie na spoko w aucie w uchwycia a sam z drugim nowym,lsniacym np.k850 spacerowal po parku...ale niestety nie zyjemy w NORMALNYM kraju-tu nie kazdy operator wyda Ci duplikat SIMa(zeby miec jeden nr. a dwie karty w dwoch telefonach),nie kazdy przejdzie obojetnie wobec starego"zloma" 6230 tkwiacego w uchwycie....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dąże do modu z BT i kierą multi. Jestem coraz bliżej. Najprawdopodobnie zdecyduje sie na wersje multi od TT. Zacząłem już kompletować części.

przed:

post-96-1166899907.jpg

po:

post-96-1166899987.jpg

A na razie mam słuchaweczkę BT na uchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna nie? Taka sama jest w R8 :)

audi-r8-7.gif

Zachodu jest od cholery. I to mnie dopiero czeka. Fotki, ktore wkleilem są od hiszpańskich rezaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...