Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zamiana Lamp Przednich Valeo na Bosch


Uziel23

Rekomendowane odpowiedzi

DO MODERATORÓW: Przed usunięciem tego tematu, proszę o podanie linka do podobnego lub zawierającego opis problemu, bo szukałem odp na całym forum i jej nie znalazłem.

A problem dotyczy zmiany przednich reflektorów VALEO na BOSCH! (NIE na VALEO II lift)

Czy ktoś juz to robił? Co trzeba zmieniać i czy trzeba? Nie posiadam również włącznika przednich halogenów które są w BOSCH'ach. Jeżeli ktoś to robił to proszę o info.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest z tą wymianą trochę pod górkę jeśli chodzi o elektrykę, ale miernik, kilka bezpieczników na zapas i oczywiście trochę uporu i można to zrobić.

Po pierwsze musisz mieć oczywiście lampy Bosch z kierunkami - czyli komplet (kierunki od Valeo nie pasują do Bosch). Z założeniem nie ma problemu - wystarczy odkręcić Valeo i założyć Bosch - to tyle jeśli chodzi o mechanikę, a teraz elektrycznie. Po podpięciu kostek okaże się, że podczas zmiany z mijania na drogowe w lampach Bosch gasną mijania i na odwrót - a tak być nie powinno. Jest na to sposób - należy dostać się do kostki po lewej stronie kierownicy (manetka od zapalania świateł, kierunków - nie demontując manetek) i przepiąć jeden pin lub zmostkować - który dokładnie nie pamiętam, ale możesz to zrobić doświadczalnie. Następna rzecz to doprowadzenie przewodów do kostek lamp - kabel zasilający halogeny - do odpowiedniego pinu w kostce lampy. Drugi koniec ląduje w konsoli środkowej. Musisz mieć też klawisz od przednich przeciwmgielnych wraz z kostką. Podłączasz z klawisza od przeciwmgielnej tylniej - niestety nie pamiętam już tego podłączenia (robiłem ze 3 lata temu), ale też powinieneś dojść co i jak podłączyć - najlepiej miernik i próbuj - najwyżej kup sobie parę bezpieczników na zmianę. Przy prawidłowym podłączeniu klawiszem od przenich zapalasz same przednie, klawiszem od tylnych zapalą się przednie i tylna - jeśli dobrze pamiętam. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zakładałem sobie Lampy Valeo po lifcie i miałem ten sam problem po włączeniu długich soczewka gasła trzeba przepiąć w kostce pina pod przełącznikiem świateł (kosta koloru filoetowo-czarnego). Należy przepiąć kabelek żółty z pozycji opisanej nr 10 na kostce na pozycje nr 8 opisaną na kostce. Po przepięciu pozycja nr 10 w kostce pozostaje pusta. Wcześniej miałem zwykłe lampy Valeo H4, a teraz założyłem na oryginalne Valeo H7 soczewkowe po lifcie i po przełożeniu kabelka świeci tak jak powinno czyli oryginalnie jak fabrycznie. Nie potrzeba żadnych kombinacji z przekaźnikkami lub zworkami jak to niektórzy mechanicy mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się jak jest z regulacją wysokości? Czy silniczki z Valeo pasują do Boscha?

Ja miałem zwykłe valeo a zmieniałem na bosch z S4 z xenonami i co do silniczków to niepasowały , ale jak masz już silniczki boscha to i tak zostaje ci zabawa kablami i miernikiem :) więc do dzieła , tragedi niema dasz rade :th:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się jak jest z regulacją wysokości? Czy silniczki z Valeo pasują do Boscha?

Ja miałem zwykłe valeo a zmieniałem na bosch z S4 z xenonami i co do silniczków to niepasowały , ale jak masz już silniczki boscha to i tak zostaje ci zabawa kablami i miernikiem :) więc do dzieła , tragedi niema dasz rade :th:

Chodzi mi o pasowanie mechaniczne do reflektora Boscha. Mam takie lampy na aucie, tylko nie działa mi silniczek od prawej. Kolega ma na zbyciu silnik od Valeo i się zastanawiam czy da się go zamontować w mojej lampie. Nie mam tego jak przymierzyć. Elektrycznie dam sobie radę i coś wyrzeźbię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się jak jest z regulacją wysokości? Czy silniczki z Valeo pasują do Boscha?

Ja miałem zwykłe valeo a zmieniałem na bosch z S4 z xenonami i co do silniczków to niepasowały , ale jak masz już silniczki boscha to i tak zostaje ci zabawa kablami i miernikiem :) więc do dzieła , tragedi niema dasz rade :th:

Chodzi mi o pasowanie mechaniczne do reflektora Boscha. Mam takie lampy na aucie, tylko nie działa mi silniczek od prawej. Kolega ma na zbyciu silnik od Valeo i się zastanawiam czy da się go zamontować w mojej lampie. Nie mam tego jak przymierzyć. Elektrycznie dam sobie radę i coś wyrzeźbię.

no tak jak pisałem moje silniczki z valeo do boscha niestety nie przypasiły właśnie mechanicznie :disgust:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta:

Mam możliwość takiej wymiany, czyli z Valeo na Bosch. Czy cała operacja jest warta zachodu? Czy te lampy Boscha świecą lepiej niż Valeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...