Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana rozrządu


lukas914

Rekomendowane odpowiedzi

co do wykonania. jezeli koszty nie sa straszne ( ok 1500PLN) warto pomyslec o ASO. bedziesz mial wpis w ksiazke i baze serwisowa VAG. gdy przyjdzie czas na sprzedaz autka taki wpis jak znalazl. a i w przypadku problemow gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO mają ceny kosmos, myślę że za 1500 to wymienię rozrząd orginał kpl. z pompą wody + olej i wszystkie filtry.

Jeśli ktoś z Was może mi podać numery części wchodzących w zestaw naprawczy rozrządu będe bardzo wdzięczny. Mam z tym mały problem bo chyba są dwa rodzaje i nie wiem, który jest poprawny!

Dodam że samochód jest z 2004r.

Nr. silnika AVF

Nr. nadwozia 8E45A005587

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

038 109 119P - pasek rozrządu

038 109 243M - napinacz paska

038 109 454A - nakrętka napinacza

038 109 244J - rolka odwracająca

038 121 011 G lub GX - pompa wody

Zakończenie GX w przypadku pompy oznacza,że masz możliwość zwrotu starej w ASO i zakupu po niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli kupowalbys w ASO podasz VIN i otrzymasz odpowiednie czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas914 - trzecia grupa cyfr "198" to zestaw naprawczy a numer który znalazłeś to pasek i rolka napinająca. Natomiast numer podany przez dziuńka to pasek wielorowkowy - ciekawe jak w ASO wcisneli go na rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- widzę że każdy ma swoje zdanie na ten temat.

I bardzo dobrze.

Dziękuję za podpowiedzi zdecydowałem że pojadę do warsztatu o odpowiedniej renomie (ale nie ASO)

i im zaufam. Dają gwarancje na 60-80 tyś km. a co do ceny to jest przystępna- 700zł z wymianą.

Pasek Gates wzmacniany, rolka i napinacz SKF. Pompa wody- okaże się jak rozbiorą i sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu 700 zł za komplet z wymianą taniocha. chyba nie wszystko w tej cenie wymieniają.

Żeby nie bylo. Jeszcze u siebie nie zmieniałem ale z tego co wcześniej czytałem to kokszty są chyba ciut większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja placilem za wszystkie czesci, napinacze wszystkie , pompe wody, paski, rolki, filtry paliwa, powietrza, klimy, świece 1000 zł i robocizna 250 zł :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas a naprawiłeś już ten napinacz ? Jak z gwarancją ? OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo czeka mnie wymiana rozrzadu w moim AVFie zatem odswiezam temat. Pisaliscie ze kupiliscie czesci we wlasnym zakresie i zawiezliscie do wymiany, gdzie kupowaliscie czesci i gdzie robiliscie wymiane? I co dokladnie wymienia mi w ASO w cenie 1500 pln jezeli zdecyduje sie na taka opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO robi Ci chyba sam rozrząd bez dodatkowych rolek i kółek. Części w Intercars lub gdzie znajdziesz taniej.

A ja robiłem u znajomego mechanika z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja placilem za wszystkie czesci, napinacze wszystkie , pompe wody, paski, rolki, filtry paliwa, powietrza, klimy, świece 1000 zł i robocizna 250 zł :th:

Witam.

Za jakieś 4kkm czeka mnie wymiana rozrządu stąd moje zainteresowanie.

Gdzie we wrocku dostałes wszystkie graty za taką kasę i gdzie wymieniłes? :naughty:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem wlasnie do Audi Centrum Wroclaw gdyz i mnie czeka niebawem wymiana rozrzadu, a wiec wymieniaja tam caly KOMPLET, czyli wszystkie paski, rolki, pompe wodna itd. Niestety koszt przeraza.... 2600 pln to jednak troche sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem wlasnie do Audi Centrum Wroclaw gdyz i mnie czeka niebawem wymiana rozrzadu, a wiec wymieniaja tam caly KOMPLET, czyli wszystkie paski, rolki, pompe wodna itd. Niestety koszt przeraza.... 2600 pln to jednak troche sporo

a to ciekawe :mysli: , u Świtonia zapłaciłem 1500 zł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600?

Masakra.Coś chyba pokręcili w tym ASO, chyba że z filtrami, olejem i przeglądem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak szukałem serwisu do wymiany rozrządu to też się na dzwoniłem i w audi było najdrożej potem był vw a na końcu skoda,no i w skodzie za rozrząd z wymianą +napinacz paska wieloklinowego +pasek zapłaciłem 1700zł gdzie sam napinacz w ASO kosztuje koło 400zł no i wszystko ori i z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...