Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Demontaz przedniej klamki oraz zamka - fotostory


kred

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko wyglada tak. niby prosta sprawa ale nie do konca:

screenwc1.png

u mnie jest wlasnie ten i ten wlasnie opisze:

zdjcie5jh7.jpg

demontujemy tapicerke dzwi i naszym oczom ukazuje sie klamka z zamkiem:

zdjcie4gx4.jpg

zdjcie4gx4.73fdef1124.jpg

demontujemy wszystkie ciegna od klamki i zamka. odkrecamy torx z lewej stront oraz przesowamy rygiel pod wkladka zamka:

przerobione1zd5.jpg

przerobione1zd5.eec155c97c.jpg

od strony zew. mozna sciagnac obudowe klamki i pociagajac w lewo mozna wyjąc klamke.

jezeli chcemy zdemontowac magazynek zamka wkładamy klucz w zamek i z wew. strony zciagamy zawleczke - zabezpieczenie (w tej opcji nie jest potrzebny demontaz klamki i od tego zabiegu zaczynamy)

przerobione3nn6.jpg

przerobione3nn6.554e7d26aa.jpg

najlepiej zabezpieczyc wkladke zeby mam mie wyleciala (np kluczem w zamku)i wyciagamy zabezpieczenie (dzwigienke) ze sprezynka:

przerobionelg7.jpg

bardzo wazne zeby pamietac ułozenie sprezynki warto to sobie zaznaczyc. u mnie na dzwigience sa wypusty pod zebatke od mikrostyku. na samym srodku jest widoczny wpust a na kole zebatym podciety zabek nalezy to bardzo dokladnie zlozyc bo mozemy miec klopoty z zamykaniem centralnym lub otwieraniem

i mamy klamke z zamkiem zdemontowana

cały korpus wygląda tak

pic0396tp3.jpg

a tak wygląda czujka i zebatka od centralnego

pic0401km6.jpg

a tak to wygląda po złożeniu

pic0402qm2.jpg

i mamy zdemontowana klamke

przerobione2ay9.jpg

montaz zaczynamy od wlozenia klamki oraz obudowy magazynka z mikrostykiem (wczesniej nie zlozymy wkladki zamka musimy to zrobic po zamontowaniu w drzwiach)

przerobione5ht7.jpg

przykrecamy obudowe zew klamki sroba torx. i zakladamy rygiel :wallbash:

przerobione6dr9.jpg

wyglada on mniej wiecej tak wkladamy go pomiedzy obudowe magazynka zamka a wystajace zabki obudowy zew. klamki i przekrecamy rygiel w lewo.

przerobione7fl9.jpg

mozna pomoc sobie wkretakiem ogolnie montaz tego jest przeje.... :thumbdown:

skladamy wkladke zamka i montujemy rygle.

teraz tylko montaz tapicerki i test klamki i zamka :th:

mialem tylko 3 fotki bo telefon mi padł ale mysle nadrobiłem opisem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Widze ze masz doswiadczenie w reperacij zamkow centralnych :> mam z tym maly problem mianowicie zawiesza mi sie centralny, bardzo dziwna sprawa jest to ze jak probuje rozmontowac go tak jak Ty to zrobiles to po sciagniecju tapicerki wszystko zaczyna chodzic normalnie a kiedy wszystko poskladam spowrotem to po kilkiu zamkniecjach znowu sie zacina :mysli: bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki Pozdrawiam!!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem moze tkwic w czujce z zebatka zdj.8 ja u siebie ten element zle zlozylem i mialem problem z otwarciem zamka.sprawdz dokladnie ten element. tak dokladnie jest wiele opcji niesprawnego zamka. okresl dokladnie czy nie otwieraja ci sie jedne dzwi, czy rygielek probuje sie podniesc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: z tym zamkiem to jest dziwna sprawa,0 jakiej kolwiek reakcji na pilota a na klucz otwiera tylko 1 drzwi, czasami jak sie odwiesi to zadziala ze 2 lub 3 razy i znowu cisza, najdziwniejsze jest to ze zawsze rano dziala bez problemu dopuki auto sie nie zagrzeje puzniej kapa, przy probie demontazu dostaje naglego oswiecenja i normalnie dziala gdzy tylko wszystko poskladam po kilku zamkniecjach odmawia posluszenstwa, nie wiem co z tym fantem zrobic :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Ciebie kred jako że masz wiedzę na temat zamków.

Zacznę jednak od początku. Po uchyleniu szyby do połowu był słyszalny stukot z drzwi, coś obijało się o uchyloną szybę. Po zdjęciu tapicerki (drzwi kierowcy) Ukazał mi się następujący widok. :confused4:

Cięgno od zamka do wkładki latało sobie lużno obijając sie o szybę - czyli wkladka nie jest połączona mechaniczne z zamkiem a otwieranie nie następuje mechanicznie tylko poprzez centralny zamek. Ale problem jest inny bo na wkładce nie mam żadnego uchwytu do którego mugłbym przyczepić cięgno. nie ma nic na wkładce tak jak by brakowało elementu 17 na twoim rysunku. Co mam zrobić cięgno do zamka nadal wisi i nie mam go gdzie podłączyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciegno z wkladka nie bierze bezposredniego udzialu w otwieraniu poprzez centralny zamek jedynie otwieranie poprzez kluczyk podnosi rygiel a czujka mikrostyk (w miejscu gdzie jest zębatka - korpus) daje sygnal do centralnego zamka czy ma zassac lub rozprezyc powietrze (wtedy otwieraja sie wszystkie zamki lub oczywiscie zamykaja)

pic0401km6kk1.jpg

tak to wyglada

jesli dana strona dziala lub nie dziala wina jest wlasnie ten korpusik z mikrostykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kred za odpowiedź, u mnie właśnie tak to wygląda jak na zdjęciu. Czyli przekręcając kluczyk w w drzwiach nie ciągniemy żadnego cięgna tylko samochód otwiera się dostając sygnał z mikrostyku umieszczonego na wkładce, nie ma mechanicznego połączenia wkładki z zamkiem drzwi, jest tylko połączenie elektryczno-pneumatyczne? dobrze to rozumiem :think2:

Ale jest jeszcze jedna sprawa - jeśli możesz mi pomóc - od zamka drzwi wychodzą dwa cięgna (druty) jeden do rygielka który wystaje z tapicerki a drugi.. :mysli: zastanawiam się nad tym bo u mnie właśnie wychodzą dwa cięgna i jedno sobie swobodnie dyndało a raczej "stało" na sztorc :wink4: i było skierowane w stronę wkładki więc myślałem że trzeba je podpiąć do wkładki ale skoro twierdzisz że nie to nie wiem gdzie podłączyć to cięgno i czy wogóle jest ono potrzebne, bo jak narazie przykleiłem je do drzwi taśmą bo mi się obijało o szybę jak uchyliłem je od polowy w dół. Do czegoś to cięgno musi być bo bez powodu by tam nie było.

Może mi doradzisz byłbym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u goscia ktory zajmuje sie montazem centralnych i ich naprawa, po krotkich ogledzinach :cool1:stwierdzil ze musze z tym pojechac do elektryka samochodowego :kox:, wina bedzie w jakims przekazniku, napewno jeszcze napisze jak sie sprawa skonczyla. Pozdrawiam!! :hi: PS. mam pytanko jak dodawac fotki?? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, powie mi ktos jak zdemontowac zewnetrzne osłony klamek w polifcie?


dobra poradziłem sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zdemontowac zewnetrzne osłony klamek w polifcie?
W razie czego zawsze dostępne na stronie jednego z Kolegów:

http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-demontaz-nakladek-zewnetrznych-klamek/

Prosta sprawa :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...