Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie ogrzewania tylnej kanapy *


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś ma na sprzedaż piny lub całe wtyczki do potencjometrów panelu grzania kanapy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest ten ten przycisk na środku ?

blokowanie centralnego zamka - występuje w wersji na USA/Mexico

po raz kolejny Turzol dzięki :wink:

a macie rozpiskę pinów w tym włączniku?

Czesc. Panowie pomógłby mi ktoś ogarnąć temat podłączenia mat w tylnej kanapie, chodzi mi o schemat od kostki 12-pin do mat. Na początku postu jest ładna rozpiska co i jak do wtyczki 12-pin i ani słowa dalej co od kostki. Kolega który założył temat miał szczęście i miał już maty. Ja chce doposoażyć kanapę w maty bo ich nie miałem. Czy maty oparcia i d*up powinny być podłączone szeregowo czy równolegle? co z pinami 3 i 9 od czujników zajętości miejsca L i P w kostce 12-pin? czy zostawić je wolne skoro takich czujników nie mam czy należy je zmasować do prawidłowego działania? maty oparcia i d*up podłączyłem równolegle piny zajetości zostawiłem wolne. Maty maja przejścia. Prąd dochodzi do wtyczki 12-pin a mimo to nie grzeją maty. W czym może być sprawa? Pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zajętości jest zwarty pod obciążeniem, podaje masę do regulatorów.

Zależy jakie masz maty, ale raczej powinny być szeregowo.

Schemat jednej strony druga analogicznie:

nrouqbaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zajętości jest zwarty pod obciążeniem, podaje masę do regulatorów.

Zależy jakie masz maty, ale raczej powinny być szeregowo.

Schemat jednej strony druga analogicznie:

nrouqbaf.jpg

Wielkie dzięki za schemat. Po jego przeanalizowaniu udało mi się w końcu zrobić instalację i co najważniejsze działa :)

Jeżeli koś zechce u siebie dołożyć ogrzewanie tylnej kanapy od początku oraz montaż mat w tylnej kanapie to służę pomocą.

Czy ktoś miał taki problem z matą:

przejście pomiedzy końcówkami elementu grzejnego w macie jest, przepalenia żadnego nie widać, opór 16,2Ohma i nie grzeje! Mam drugą matę i jest podobnie tylko różnica jest w oporze. W działającej macie opór wynosi 2,4Ohma i ta grzeje. Jak zlokalizować wadliwy odcinek w macie? CZy nie warto i lepiej rozejrzeć się za nową matą?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omomierz w rękę na odpowiednim zakresie, jedna końcówka do wyprowadzenia maty, a druga zakończona szpileczką. Przebjasz się co kawałek przez izolację maty obserwujesz wskazania miernika... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamówie w DE to zapytam tutaj - Nie ma ktoś przypadkiem na zbyciu wiązki do podgrzewanej kanapy?

W DE wiązka kompletna 45jurków + wysyłka, nie wiem czy przypadkiem nie lepsza opcja niż kupowanie kostek i pinów i robienie jej samodzielnie.


Przyszła mi kompletna wiązka grzanej kanapy zamówiona na kufatec.de i dostałem instrukcje podłączenia.

rm35pnj.jpg

Natomiast nie bardzo rozumiem jak mam to podłączyć bo wg ich instrukcji nie ma mowy nic o wpinaniu się w PIN wtyczki klimatronica.

Mam tylko 3 kable zakończone pinami do podłączenia:

GE3hhUs.jpg

1.Konektor zakończony oczkiem wiadomo do pkt masy gdzieś przy słupku A.

2. Ten mniejszy pin jest opisany jako "Zundungplus" czyli zasilenie po stacyjce i podłącza się go wg instrukcji do bezpiecznika S5 - rozumiem że tam będzie wolne miejsce żeby wcisnąć pin?

3. Ten większy pin jest opisany jako "Dauerplus" czyli stałe zasilanie i wg instrukcji ma iść do bezpiecznika nr 44, który mam już obsadzony pinami bo sprawdzałem ......

Natomiast dodali jeszcze taki kawalek kabelka:

eKzgt5J.jpg

Oczko idzie do zacisku nr 30 a pin też do bezpiecznika nr 44

Ma to w ogóle sens, będzie działać? Czy mam tam dzwonić zrobić afere :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek kabelka dali pewnie po to żeby monter mógł sobie podciągnąć plus do bezpiecznika, który możesz zrobić sobie dowolnym wolnym miejscu w skrzynce.

Wybór należy do Ciebie czy chcesz mieć zrobione jak oryginał, czy dołożysz sobie dodatkowy bezpiecznik do grzania tylnej kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek kabelka dali pewnie po to żeby monter mógł sobie podciągnąć plus do bezpiecznika, który możesz zrobić sobie dowolnym wolnym miejscu w skrzynce.

Wybór należy do Ciebie czy chcesz mieć zrobione jak oryginał, czy dołożysz sobie dodatkowy bezpiecznik do grzania tylnej kanapy.

Ok czyli mogę wykorzystać wolne miejsce w skrzynce bezpieczników i osadzić tam 30A bezpiecznik. A co z bezpiecznikiem S5? tam mam obsadzone oba piny więc pewnie muszę się zmostkować do któregoś z przewodów? Dziwi mnie tylko, ze w manualu opisanym przez Bart-S trzeba wpinać się jeszcze w klimatronic a do manuala dołączonego do zamówionej wiązki nie ma o tym ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że możesz będziesz miał po prostu oddzielny bezpiecznik tylko od tylnej grzanej kanapy, a w oryginale i przód i tył jest z bezpiecznika nr. 44.

A dlatego pod ten kabel przy klimatronicu bo on ma właśnie początek z bezpiecznika nr. 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale czy jak puszczę instalacje na całkowicie osobnym obwodzie z pominięciem klimatronic i bezpiecznika 44 to czy to będzie grzalo jak trzeba.. Sorry za laickie pytania ale chciałbym uniknac dzwonienia do Niemiec :)

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwoń do Niemiec, bo nie ma takiej potrzeby :).

Tylne grzanie nie ma żadnej diagnostyki, fabrycznie ma tylko wzięte zasilanie z tego samego bezpiecznika co przednie fotele.

Jak masz całą gotową wiązkę, to możesz sobie to wszystko podłączyć nawet w domu i będzie grzało :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwoń do Niemiec, bo nie ma takiej potrzeby :).

Tylne grzanie nie ma żadnej diagnostyki, fabrycznie ma tylko wzięte zasilanie z tego samego bezpiecznika co przednie fotele.

Jak masz całą gotową wiązkę, to możesz sobie to wszystko podłączyć nawet w domu i będzie grzało :grin:

Jeszcze raz dziękuje Ci za sugestie.

Podłączyłem się pod wolny bezpiecznik nr 43, jako plus po stacyjce zmostkowałem się w kabel czerwono/czarny z bezpiecznika nr 5, zapiąłem też mase i grzanie foteli tył ruszyło nawet bez podłączonego klimatronika :)

Jeszcze jedno pytanie, zasilanie (stały plus) wziąłem z tej gornej śruby pod schowkiem kierowcy. Czy można się podłączyć w te pozostałe zaciski? Pytam bo w tej chwili konektor oczkowy tak średnio leży ze względu na usytowanie tej śruby, dlatego wolałbym się wpiąć do tego dolnego zacisku,

8fX3eZ3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2015 o 18:26, Bromchit napisał:

Pewnie że możesz będziesz miał po prostu oddzielny bezpiecznik tylko od tylnej grzanej kanapy, a w oryginale i przód i tył jest z bezpiecznika nr. 44.

A dlatego pod ten kabel przy klimatronicu bo on ma właśnie początek z bezpiecznika nr. 44.

Odświeżę temat. Przymierzam się do dokładki mat w mojej tylnej kanapie i chcę tylko wyjaśnić kwestię zasilania z bezpiecznika nr 44.

Jak jest to podłączone fabrycznie? ...czy tam idą osobne przewody bezpośrednio od bezpiecznika 44, czyli jeden pojedynczy/podwójny do klimatronica zasilający przednie siedzenia i drugi pojedynczy/podwójny zasilający panel kanapy?

Czy może idzie jeden gruby (jak opisał to Bartek) z bezpiecznika 44 do klimatronica podając mu zasilanie i we wtyczce rozchodzi się do zasilania sterowania kanapy? Bo jeśli w klimatronicu jest już zasilanie z 44 to nie ma potrzeby dublowania łączenia tego pinu z panelem kanapy i bezpiecznikiem, wystarczy podłączyć kanapę bezpośrednio z 44, ale ciekawy jestem jak jest to zrobione fabrycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...