Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane lusterka


Kamill

Rekomendowane odpowiedzi

witam! u mnie jest problem z ogrzewanymi lusterkami tez, kiedys jak sciagalem lusterka to sprawdzilem kable i prad jest do mat ale zapewne maty padly juz, gdzie mozna takie dostac (przypuszcalna cena) generalnie to interesuja mnie tez cale srodki bo polamalem jak wyciagalem i nie dziala mi jeden silniczek od ustawiana lusterek! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Joker, to nieźle masz namieszane.

Generalnie rzecz biorąc - ja niestety też nie mam podgrzewanych lusterek, co mnie oczywiście wkurza. Jednocześnie, maty na Allegro od 5 do 16 zł (wybór należy do Ciebie).

A instrukcję podpięcia wklejam poniżej - jak ktoś jest nawet mało kumaty w elektryce, a ma chęć pogrzebać to zrobi to sam. Z artykułu wynika, że nawet zlecenie tego elekrykowi (oczywiście nie w ASO) nie powinno być przesadnie drogie, ale to już kwestia tego co kto uważa za tanie.

U mnie brak czasu i możliwości logistycznych, więc chyba zlecę.

Podgrz_lusterek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie kody:

5RQ = outer right rear view mirror: convex

5SL = outer left rear view mirror: non-spherical

no i niestety nie są ogrzewane:(((

Ja mam kody 5SL i 5RU, czy to oznacza ze tez nie mam ogrzewanych lusterek? :evil:

To bylaby kiszka maksymalna :cry: Musze sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

ha! A ja mam podgrzewane tylko maty musiałem wymienić. Ukradli mi poprzednie wkłady więc nawet dobrze się złożyło bo byłem zmuszony zrobić to szybko. Teraz muszę podjechać do kogoś żeby kabelki mi sprawdził i przylutował. A teraz pytanie: jak włącza się ogrzewanie lusterek w sedanie z '95 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie: jak włącza się ogrzewanie lusterek w sedanie z '95 roku ?

razem z ogrzewaniem tylnej szyby - przynajmniej u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Tak czytam Wasz temat. Ja miałem podgrzewania lusterek ale już nie mam.

Duże zaskoczenie po prostu po powrocie do kraju po kilku m-cach nieobecności, kilka dni i wkłady mi ukradli na parkingu. W Łodzi i okolicach w ostatnim czasie to plaga. A potem sprzedaja takie skradzione na allegro, giełdach i o dziwo tez w sklepach, u mechaników jako używane.

Dokupiłem oczywiście zamienniki po 55 zeta za szt. ale bez podgrzewania.

Zna ktoś może namiary na dobre zamienniki z podgrzewaniem?

Pozdr

ziembar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5RQ = outer right rear view mirror: convex

5SL = outer left rear view mirror: non-spherical

To wyskoczyło mi w czasie dekodowania kodów z naklejki , czy którys z kolegów, który ma takie 2 pozycje, mogłby sprawdzić czy u niego są grzane lusterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, ja mam identyczne oznaczenie i mam grzane tylko maty sa spalone. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... U mnie jest coś takiego:

5SG = outer left rear view mirror: flat

5RQ = outer right rear view mirror: convex

ale wydaje mi się, że te kody informują o typie zwierciadła w lusterkach, natomiast o grzaniu mówi u mnie całkiem inny kod:

6XD = outer rear view mirrors: powered, heated
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączcie ogrzewanie tylniej szyby i po paru minutach dotknijcie lusterek - będzie czuć czy grzeją, po co się kodami przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić czy są grzane lusterka wystarczy ściągnąć ten mały trujkącik który maskuje śruę która przykręca lusterko. Tam jest widoczna kostka jeśli z kostki wychodzi 5 kabli to znaczy że lusterka są grzane a jeśli 3 to znaczy że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem, ze wystarczy dobrze przestawic samo lustro aby od spodu i od drzwi dojrzec dwie wsuwki. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...