Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane lusterka


Kamill

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec kontynuujac temat lusterek dzisiaj sprawdzalem i nie mam podgrzewania, tylna szyba juz zaczela plynać, a na lusterkach jak byl lód tak zostal. Lustra mam elektycznie sterowane. Troche skoda ze nie sa podgrzewane, brakuje mi tego i to dosc czesto.

a u mnie jest podgrzewanie i co dziwne uruchamaia sie na kilka minut po kazdym odpaleniu silnika a potem przez wlącznik ogrzewania tylnej szyby pozdrawiam. seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis postanowiłem rozwiązać zagadkę i ... wyjąłem szkło lusterka , wystarczy ustawić lusterko w położeniu skrajnie prawym (dla strony kierowcy):

Oczom moim ukazał się jakże przyjemny widok (zdjecia celowo w wysokim rozmiarze, waga ok 0,8 MB):

Lustro od strony tylniej

Kolejne ujęcie

Wnętrze obudowy lusterka

Widok maty grzewczej oraz roku produkcji :)

Tak wygląda lusterko po 9 latach - oryginał ;)

Jutro sprawdzę jak działa układ ogrzewania i zdam raport :mrgreen:

PS: u mnie w kodach nie było ŻADNEJ dodatkowej informacji na temat podgrzewanych lusterek. ;)

Powodzenia przy rezaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , że porobiłeś zdjątka , ale jak wkleić te maty :

http://moto.allegro.pl/item139767733_podgrzewane_lusterka_juz_teraz_mozesz_je_miec_.html

trzeba odkleić pierścień na środku szkła :idea:

[ Dodano: 17-11-2006, 21:02 ]

wyjąłem szkło lusterka , wystarczy ustawić lusterko w położeniu skrajnie prawym (dla strony kierowcy):

i co pociągnołeś za szkło i poszło :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , że porobiłeś zdjątka , ale jak wkleić te maty :

http://moto.allegro.pl/item139767733_podgrzewane_lusterka_juz_teraz_mozesz_je_miec_.html

trzeba odkleić pierścień na środku szkła :idea:

[ Dodano: 17-11-2006, 21:02 ]

wyjąłem szkło lusterka , wystarczy ustawić lusterko w położeniu skrajnie prawym (dla strony kierowcy):

i co pociągnołeś za szkło i poszło :?:

Tak. Wychodzi bez najmniejszego kłopotu , teraz wiem dlaczego złodzieje mają ułatwione zadanie :/

Sprawdziłem ciągłość obwodu maty grzewczej i niby jest ok ... ale nadal nie grzeje. Napięcie 12V dochodzi do luetrka od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce, wiec tym samym niechcący obaliłem mit o konieczności naciskania przycisku ogrzewania tylnej szyby ;)

W/g mnie wymienia się całe szkło, ale musze sie dokształcić i dowiedzieć. Na pierwszy rzut oka mata jest sklejona na amen ze szkłem.

Na dziś tyle. Dziękuję za uwagę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechcący obaliłem mit o konieczności naciskania przycisku ogrzewania tylnej szyby

baskecior, moze w modelowo 98 juz robili zalanczanie z tylnia szyba bo u mnie po zalaczniu zaplonu niestety nie grzeja. :razz: Dopiero wraz z tylnia szyba.

Wiec cos musieli pozmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechcący obaliłem mit o konieczności naciskania przycisku ogrzewania tylnej szyby

baskecior, moze w modelowo 98 juz robili zalanczanie z tylnia szyba bo u mnie po zalaczniu zaplonu niestety nie grzeja. :razz: Dopiero wraz z tylnia szyba.

Wiec cos musieli pozmieniac.

Czyli pewnie masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! do zainteresowanych podaje rozmiar naszych szkielek, tak podaje etos 175x100mm w angolach obydwa lusterka sa w tym samym rozmiarze! jade w poniedzialek na zlomowisko kolo oxfordu pochodze a moze znajde cos przydatnego! te dodatkowe maty mozna nakleic na te juz istniejace, tylko trzeba odkleic plastkik, ktory trzyma szklo w odudowie i jakos wylamac piny do podpiecia kabli, tak swoja droga to strasznie slabe te maty, te na allegro podobno maja zabezpieczenie przed przegrzaniem! u mnie jak sprawdzilem miernikiem obwod mat to opor sie pojawia ale nie jest on wystarczajacy aby miernik zapiszczal ( bo piszczy jak obwod jest zamkniety). Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w angolach obydwa lusterka sa w tym samym rozmiarze!

jesteś w błędzie a przy najmniej nie wszystkie, mam jednego takiego angola na placu i lewe jest takie jak u nas prawe (krótsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj angol ma takie same obydwa, po przylozeniu do siebie szkla sa identyczne! i wszystkie jakie widzialem a widzialem ich sporo tak maja jak ja! tylko na kontynecie widzialem roznice, tzn lusterko pasazera jest mniejsze, nie wiem dlaczego! pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten angol którego mamy na placu jest z wyspy i jest to juz trzeci z tamtąd i wszystkie miały lewe lusterka mniejsze :cool:

Bo to chyba od rocznika zależy. Nowsze miały równe lusteka, tak się mi wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to juz trzeci z tamtąd i wszystkie miały lewe lusterka mniejsze
jeszcze nie widzialem zadnego RHD audi z malym lewym lusterkim, moj tez ma dwa takie same
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechcący obaliłem mit o konieczności naciskania przycisku ogrzewania tylnej szyby

baskecior, moze w modelowo 98 juz robili zalanczanie z tylnia szyba bo u mnie po zalaczniu zaplonu niestety nie grzeja. :razz: Dopiero wraz z tylnia szyba.

Wiec cos musieli pozmieniac.

Czyli pewnie masz rację.

Auto 2000r. i załancza sie po odpalaniu rano autka - załancza sie automatycznie zawsze poniżej 8 st.C (jeśli sie nie mylę) - latem napewno nie grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje lusterka znow beda grzac! bylem na zlomowisku i odziwo stal passat b5! lusterka identyczne! tylko ze nie maja tej niebieskiej powloczki! ale to nie problem!i przy okzaji zabralem tez te stelarze ktore trzymaja szkla bo ja mialem polamane:D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5RQ = outer right rear view mirror: convex

5SL = outer left rear view mirror: non-spherical

To wyskoczyło mi w czasie dekodowania kodów z naklejki , czy którys z kolegów, który ma takie 2 pozycje, mogłby sprawdzić czy u niego są grzane lusterka ?

Ja mam takie kody i lewe mam na bank podgrzewane, a w prawym najprawdopodobniej spaliła sie mi mata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...