Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania, wibracje, telepanie


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! dzisiaj zauważyłem dziwną sprawę. Autko moje zaczęło na wolnych obrotach dziwnie chodzić. Oczuwam drgania na całym ciele tzn. w plecach, siedzisko, ręka na kierownicy i lewarek zmiany biegów. Po dodaniu gazu jest OK, ale jak spadną do min to po krótkiej chwili auto dostaje drgawek i całe drży no i w uszach jest bardzo nieprzyjemnie (jakby co to są czyste :D . )jakby niskie częstotliwości. CO TO TAKIEGO? Silnik chodzi niby równo ale jakby miał za niskie obroty i się trzęsie troszke - tak mi się wydaje, a nie jestem fachowcem w tym temacie - czy jest jakaś regulacja obrotów (mech.) Dotychczas jeżdziłem benzynami - diesel po raz pierwszy. Za wszystkie wskazówki i pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie obroty masz??, u mnie oscylują w granicach 840-860 obr/min, jak obroty masz ok i silnik chodzi równo to mogą to być poduchy pod silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie obroty masz??, u mnie oscylują w granicach 840-860 obr/min, jak obroty masz ok i silnik chodzi równo to mogą to być poduchy pod silnikiem

na obrotomierzu około 850, ale czy to prawda? czy klimatronikiem można sprawdzić obroty? Jak sprawdzić czy to poduchy i jaki koszt nowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty są chyba ok, wbij bieg nr 2 i bujaj autem (pchając go) w przód i tył - zobacz jak sie zachowuje silnik, szarpie nim czy siedzi w miare spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dark79- jutro bede lekarzem i bedę go badał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to miałem zaraz po kupnie, czyli ok pół roku temu. Po zalaniu srodka do czyszczenia zaworów i wymianie filtra paliwa ustało. Ale teraz po ostatnim tankowaniu (na rezerwie) znowu sie pojawił ten efekt. Moze jakies małe zapowietrzenie??

Znowu zalałem ten srodek czyszczący, może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty są chyba ok, wbij bieg nr 2 i bujaj autem (pchając go) w przód i tył - zobacz jak sie zachowuje silnik, szarpie nim czy siedzi w miare spokojnie

sprawdziłem na klimatroniku - obroty są od 740 do 820 ( nie za niskie?), a co do popychania auta na 2 biegu to wydaje się być spokojny, ruchy łagodne w góre i w dół. Chciałbym dodać jeszcze że te opisane uwagi _siwego_ czyli auto na rezerwie - jeżdziłem ostatnio na min, dziś zatankowałem ale nic niestety nie pomogło. :evil: Jeszcze wymienię fitr paliwa, aco do wynalazków chemicznych jakoś nie mam przekonania, może się mylę - naprostujcie mnie. Szukam przyczyny nadal. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obrotami bym nie kombinowal bo to jest elektronicznie ustawione wiec raczej nie ma mozliwosci zeby sie przestawily. A moze to wydech wpada w rezonans i trzesie cala buda? Ja mam spowodowane takie drgania przzez wydech ale to jest wina ze byl on kiedys skrzywiony i teraz pasowalo by go wymienic od kolektora do pierwszego tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło dwu masowe lub poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak w golfie 4 TDI 110 u mnie to bylo rozwalone koło zamachowe jeszcze innym objawem było to że jak ruszałem to sprzęgło też sie telepało i nierówno brało ,ale czy to jest u ciebie nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak w golfie 4 TDI 110 u mnie to bylo rozwalone koło zamachowe jeszcze innym objawem było to że jak ruszałem to sprzęgło też sie telepało i nierówno brało ,ale czy to jest u ciebie nie wiem

Podczas ruszania wydaje sie być OK, na moje niedoświadczone ucho dzieje się tak tylko podczas postoju. Drgania występują na biegu jałowym , na ciepłym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie jest, dlaczego to po lekkim dodaniu gazu i puszczeniu ustepuje?? Kiedyś mechanik mi powiedział, że to może byc wina wieszającego sie wtrysku na jednym z cylindrów i zalecił właśnie środek do czyszczenia układu paliwowego. Ostatnim razem filtr paliwa wymieniałem zaraz po zalaniu tego środka i nie wiem czy pomogła wymiana czy srodek. W kazdym razie na kilka tys km ustapiło.

Najsmieszniejsze jest to ze jak jedno naprawie to drugie sie pojawia. Drgawek dostał w dniu odblokowania kierownic spalin w turbinie. Cieszyłem sie z poprawy i powrotu mocy (od razu pojechałem przetestowac i 180 poszła bez problemu) a tu za chwile taka niemiła niespodzianka. Ech..... Znam takie prawo: "jedno zrobione, drugie spier...ne".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuje kawalek artykulu z "Auto Świat".

"5 dni temu po zakupie Audi zglosilem sie do ASO (Bieńkowski), gduż silnik 1.9TDI pracowal nierownomiernie. Przy ostatniej wizycie zmniejszono obroty jednostki, ale nagrzany motor na wolnych obrotach nadal drga. Wibracje czuc na fotelu kierowcy.

Odpowiedz serwisu: w aucie sprawdzono poprawnosc dzialania pompy dwusekcyjnej i pompy dodatkowej w zbiorniku paliwa, skontrolowano szczelnosc i czystosc ukladu paliwowego, zanalizowano oprogramowanie sterownika silnika i zainstalowano nowsza wersje. Wymieniono pompowtryskiwacze. Po przeprowadzeniu powyzszych czynnosci silnik pracuje normalnie. "

PS. mysle ze moze to wam pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to musiala byc ta nowsza wersja :P hehe ja tam sie nie znam na Audiczkach bo od niedawna dopiero mam w rodzinie A4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu srodka do czyszczenia zaworów i wymianie filtra paliwa ustało.

_siwy_ a jaki to środek do czyszczenia- podaj nazwe to spróbuję. Dzisiaj na ulicy robiłem próby z wydechem, tzn na postoju siedziałem w aucie a znajomy naciskał na końcówkę wydechu - drgania ustały. :?: Pytanie tylko czy to wina wydechu (zawieszenia ?) czy naprężenia wywołane uciskaniem w jakiś sposób zadziałały i stłumiły te drgania wywołane PRZEZ COŚ ? Jutro wjade na kanał i popatrzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to miałem zaraz po kupnie, czyli ok pół roku temu. Po zalaniu srodka do czyszczenia zaworów i wymianie filtra paliwa ustało. Ale teraz po ostatnim tankowaniu (na rezerwie) znowu sie pojawił ten efekt. Moze jakies małe zapowietrzenie??

Znowu zalałem ten srodek czyszczący, może pomoże.

Co to za srodek czyszczący??Mozna wiedziec??pozdro

[ Dodano: 2006-04-05, 09:32 ]

Po zalaniu srodka do czyszczenia zaworów i wymianie filtra paliwa ustało.

_siwy_ a jaki to środek do czyszczenia- podaj nazwe to spróbuję. Dzisiaj na ulicy robiłem próby z wydechem, tzn na postoju siedziałem w aucie a znajomy naciskał na końcówkę wydechu - drgania ustały. :?: Pytanie tylko czy to wina wydechu (zawieszenia ?) czy naprężenia wywołane uciskaniem w jakiś sposób zadziałały i stłumiły te drgania wywołane PRZEZ COŚ ? Jutro wjade na kanał i popatrzymy.

Z tym draganem to ja mam tak samo.na 90 % konczą sie poduchy ,jak lekko nogą naciszniesz to cisza??ja mam to samo dramat,a dopiero co pod skrzynka wymieniałem ehhhhhh :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...