Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania, wibracje, telepanie


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proponuje wam np. zdjac wydech z jakiegos wieszaka zeby nie byl tak napiety. Albo jest tam taki lacznik, ktory poluzujcie zeby rury byly luzno i nie przejmujcie sie ze sie to rozleci bo ja jakis czas jezdzilem z luznymi rurami i zwieszony z jednego wieszaka. Jak to zrobicie odpalcie i zobaczcie. Ja bym na waszym miejscu na poczatek kombinowal z tym wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje wam np. zdjac wydech z jakiegos wieszaka zeby nie byl tak napiety. Albo jest tam taki lacznik, ktory poluzujcie zeby rury byly luzno i nie przejmujcie sie ze sie to rozleci bo ja jakis czas jezdzilem z luznymi rurami i zwieszony z jednego wieszaka. Jak to zrobicie odpalcie i zobaczcie. Ja bym na waszym miejscu na poczatek kombinowal z tym wydechem.

Dzieki Pikuś za podpowiedź - w poniedziałek wjade na kanał i sprawdze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem tylko zaowarzylem tez ze u mnie drgania powstaja dopiero wtedy gdy na dworzu jest temp. okolo 20 stopni czyli latem zima nie mam z tym problemow. wymienilem filter paliwa, sprawdzilem wydech i wszystko jest oki , nie wiem jak sobie z tym poradzic :sad: , mowia ze to moze byc pompa paliwa lub jakis czujnik temp. powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze macie za niskie obroty biegu jalowego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w normie bo jak temp. wynosi ponizej 20 to wszystko jest oki jak by nigdy nie bylo problemu obroty tez w normie silnik chodzi na wolnych jak kazdy inny tdi

[ Dodano: 2006-05-18, 19:28 ]

Raczej nie. U mnie natomiast, jak wyłączam klimę drgania na moment znikają, żeby po sekundzie góra dwóch znowu mocno zaczęło telepać.... Mam już serdecznie dość.

Dokladnie te same objawy :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koła zamachowe Audi to jakieś totalne gówno mam 30 tyś przejechane i już sie telepie ale naszczęście jest gwarancja uff , ale i tak kicha że będą mi rozbierać nową bryke wq mnie to strasznie . :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywność starych poduch może zależeć od temperatury. W niższej będą sztywniejsze i drań może nie być.

i to ma sens bo poduchy są olejowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywność starych poduch może zależeć od temperatury. W niższej będą sztywniejsze i drań może nie być.
masz racje mam to samo. jak jest zimno to wszystko w porzadku ale jak sie ociepli to wszystko sie telepie.w zimie zadnych problemow z tym nie ma :wink: naszczescie juz planuje wymiane tych poduch :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! mówicie o poduszkach olejowych, a gdy są one do bani, to też odczuwacie drgania pod pedałem sprzęgla ( takie pukanie w nogę?) i wibracje calego auta? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! mówicie o poduszkach olejowych, a gdy są one do bani, to też odczuwacie drgania pod pedałem sprzęgla ( takie pukanie w nogę?) i wibracje calego auta? :?:
pod pedałem sprzegła zawsze sa drgania a jesli chodzi o poduchy to tak telepie sie cała buda z lewarkiem włącznie jak sa uszkodzone :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! długo mnie nie było, awaria kompa ! co do tych drgań i wibracji z którymi powstał ten temat: ,,,,, już po temacie i drganiach. Wczoraj autko moje było u mechanika - wymieniłem dwumasa-LUK-a, tarcz sprzęgła, docisk i łożysko-SACHS-a, no i uszczelniacz wału - poduszek nie ruszałem. Drgania i wibracje odczuwalne przed naprawą już nie istnieją. Mam prawie nowe auto. Kosztowało mnie to troszkę - "kasa i nerwy" z tym związane........ pozdrawiam - temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy założyłeś zamachowe od 1Z :?:

Napisz coś a nie zamykasz temat :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie - dałem tak jak powinno być "dwumasowe" LUK`a do AFN. Nie wiem, naczytałem się trochę wszędzie, i nie zdecydowałem się na zwykłe koło. Po to dali dwumasa aby chroniło skrzynię przed drganiami diesla, mechanik też mi odradził Panowie sorki za zamknięcie tematu - odpowiem na wszystkie pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Golfa TDI 110 3 razy zakładałem dwu masowe średnio żyło jakieś 30/40 tyś km i wkońcu wymienilem na jedno masowe sachs , zero roznicy w drganiach zadnych skutkow ubocznych zrobilem na nim 100 tys i sprzedalem bryke , komplet jedno masowego + docisk ze sprzeglem wszystko nowe z wymianą 2 tyś .

Ale ja mialem dlubany silnik jak masz serie to pewnie polatasz dlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie - dałem tak jak powinno być "dwumasowe" LUK`a do AFN. Nie wiem, naczytałem się trochę wszędzie, i nie zdecydowałem się na zwykłe koło. Po to dali dwumasa aby chroniło skrzynię przed drganiami diesla, mechanik też mi odradził Panowie sorki za zamknięcie tematu - odpowiem na wszystkie pytania

A w benzynie nie ma dwumasy :?: Jeśli jest to drgania nie mają znaczenia :???:

[ Dodano: 2006-06-10, 20:07 ]

Panowie, tez szykuję się do wyjęcia skrzyni biegów i chętnie włożyłbym koło od 1Z i nowe sprzęgło.

ono, czy włożyłbyś do a4 jednomasowe :?:

Czy jest na forum ktoś , kto wie o A4 z wymienionym kołem na jednomasowe :?:

alfuta, gdzie i za ile kupiłeś dwumasę i sprzęgło :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć !!! wszystko kupiłem w hurtowni Elit Mrtens ( powiem wam że troche kasy z nimi uhandlowałem) www.elit.pl _ koło dwumasowe firmy LUK za 1350, tarcz sprzęgła, docisk i łożysko firmy SACHS za 650, uszczelniacz wału za 176 = 2176 + 200 mechanik = 2376 PLNów ( tegoroczne wakacje z rodzinką, spędzam na łonie OOOO ). :cry: no i wszystkie fitry UFI i KNECHT . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...