Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania, wibracje, telepanie


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam teraz do wymiany koło ale że bryka jest na gwarancji to wiadomo zakladam oryginał ( bo za free i mam dalej 2 lata gwar ) ale gdyby tak nie bylo na bank wsadzilbym jedno masowe . Kiedyś czytałem że przez zastosowanie kola 2 masowego są oszczędnosci w paliwie o okolo 5% , wiec moze je tylko po to zrobili skoro w golfie nie wyczulem roznicy miedzy nimi hmm

Alfuta nie łam sie przynajmniej masz super bryke zrobioną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ono - a jak się teraz jeździ ?! :grin: prawie nówka. To mi właśnie rekompensuje ten smutek z wydanej kasy. Jeszcze tylko jakiś wzmak i będzie na wakacje super (chyba)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja po wymianie kola wsiadasz i kurde jak inny samochod roznica niesamowita jest :) Pierwszy raz jak mi zaczelo drgac pojechalem do VW to mechanik powiedzial zebym jeszcze jezdzil bo on nic nie slyszy i nie czuje i zebym przyjechal jak bedzie bardziej telepać to on zdjagnozuje usterke :P hehe no to przyjechalem za troche i kolo wycinali palnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja po wymianie kola wsiadasz i kurde jak inny samochod roznica niesamowita jest :) Pierwszy raz jak mi zaczelo drgac pojechalem do VW to mechanik powiedzial zebym jeszcze jezdzil bo on nic nie slyszy i nie czuje i zebym przyjechal jak bedzie bardziej telepać to on zdjagnozuje usterke :P hehe no to przyjechalem za troche i kolo wycinali palnikiem :P

I właśnie takich mechaników mają w autoryzowanych stacjach, a jaką jeszcze żądają kasę za serwis i naprawy :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ja u mojego byłem z polecenia i musiałem czekać tydzień po telefonicznym zgłoszeniu - szybki i tani ! (polecali go jako niezłego magika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dlatego sie dlugo czaje z wymiana tego kola bo szukam dobrego ASO troche sie boje bo jak widze tych cymbałow to mnie czysci .Ostatnio sie pytalem o plyte navi w AutoViva w wawie koles mowi ze plyty nie ma ale moge sobie DVD poogladac przynajmniej bo ta navi ma czytnik DVD hehe tylko ze ten czytnik czyta tylko mapyw formacie DVD a nie filmy , co za buraki :P I daj takim bryke do wymiany kola :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy numer : robie podjazd pod warsztat, a tam wychodzi dwóch - a ja pytam dlaczego to auto tak drży. Na to jeden łapie za przednie lewe koło i mówi " to wtryski", a ile u was kosztuje zrobienie wtrysków - pytam. Drugi odpowiada 100 wtryski i 100 robota, przyjedź pan jutro zrobimy. Na to ja pytam, a jak zrobicie mi wtryski za 200 i po naprawie będzie tak samo, to co wtedy!????? Na to ten drugi odpowiada: Panie ale wtrski zawsze warto zrobić !!! :shock:

Co Wy na to ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był jeden z kilku warsztatów, jak robiłem rozeznanie na mieście - sprawdzałem wiedze mechaników :mrgreen: i ceny jakimi zabijają klientów :cry:

a wyglądali nie jak Bolek i Lolek, tylko jak Filopat i Patafil :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedia , czasem to ręce opadają . Lukas my tu gadu gadu o kolach a ty wracaj pojedziemy do Waldemajera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas wraca za tydzien w poniedzialek to pewnie we wtorek spot :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porponuje dopisac omawiany warsztat w serwisach tych dobrych i tych zlych zeby nam wszystkim zaraz wtryskow nie wymienili :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

mieliśmy taki sam problem.

właśnie wróciłam od mechanika.

Okazało się, że:

~ wprysk paliwa mniejszy o 2 razy niż powinien byc :roll:

Zrobili;

- kont wtrysku

- zapłon

- wyregulowali obroty - 861

- --------"---- wtrysk - 4,60

:lol: działa jak marzenie i moc wróciła i zero drgań :lol:

A teraz najlepsze koszt: 120zł. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w dieslu

bratpit, inaczej rzecz mowiac chodzi o poczatkowe tloczenie paliwa. Czyli w jakim momencie ma byc podane paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zapłon...

rwań i drgań pod silnikiem już nie ma ...

tylko doszła następna rzecz...

jutro po 16 będziemy wiedzieć czy na 1000% to..., ale już jesteśmy przerażeni kosztami... :sad:

prawdopodobnie koło dwumasowe...... :roll:

utraty mocy nie mielismy :!:

mieliśmy drgania przy ruszaniu (i tylko gdy silnik osiągał temp. 90 stopni)

takie, ze myśleliśmy że kiedys silnik, maskę nam rozwali :/

polecam tak propo serwis bosch (ul. bacieczki 64 w Białymstoku)

[ Dodano: 2006-06-19, 21:21 ]

Pikuś, dokładnie tak jak napisałeś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

mieliśmy taki sam problem.

właśnie wróciłam od mechanika.

Okazało się, że:

~ wprysk paliwa mniejszy o 2 razy niż powinien byc :roll:

Zrobili;

- kont wtrysku

- zapłon

- wyregulowali obroty - 861

- --------"---- wtrysk - 4,60

:lol: działa jak marzenie i moc wróciła i zero drgań :lol:

A teraz najlepsze koszt: 120zł. :!:

a mialo byc tak pieknie!!!przeciez juz bylo dobrze wiec skad nagle drgania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 gdzin byl spokój i znów powróciły.

Drgania sa na lewarku (cały się telepie) i odczuwalne na kierownicy.

i nie ważne czy stoi na biegu czy na luzie.

Wiemy, ze to napewno nie koło dwumasowe.

Poduszki są sprawne...

Bedziemy dalej jeździć, póki się nie rozsypie...

Bardzo kochamy nasza audiczkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! długo mnie nie było, awaria kompa ! co do tych drgań i wibracji z którymi powstał ten temat: ,,,,, już po temacie i drganiach. Wczoraj autko moje było u mechanika - wymieniłem dwumasa-LUK-a, tarcz sprzęgła, docisk i łożysko-SACHS-a, no i uszczelniacz wału - poduszek nie ruszałem. Drgania i wibracje odczuwalne przed naprawą już nie istnieją. Mam prawie nowe auto. Kosztowało mnie to troszkę - "kasa i nerwy" z tym związane........ pozdrawiam - temat uważam za zamknięty

Możesz mi powiedzieć, ile zębów na zewnatrz ma koło dwumasowe do AFN??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...