Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja cisnienia w spryskiwaczach


audam4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:Mam pytanie czy w A4 B8 jest możliwość regulacji ciśnienia w spryskiwaczach zarówno na szyby jak i reflektory osobno?Gdy załączam spryskiwacz szyb i przytrzymuję wajchę ok 2 sekundy wtedy załącza się również spryskiwacz reflektorów.Tak naparza że płyn również spryskuję przednie szyby boczne jak również dach i tylną szybę :disgust:Czy spryskiwacze reflektorów działają tylko do jakiejś prędkości?Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiej kombinacji nie ma :rolleyes: Mozesz zmienic czas spryskiwania

Spryskiwacze reflektorów

[09 - Cent. Wybiera.]

[Access Security - 16] (Wprowadź kod przedstawiony przez program VCDS )

[Adaptacja - 10] -> Channel 6 - Zmiana do mniejszej lub większej wartości żądany czas np. 500

Czas spryskiwaczy reflektorów między aktywacją .

Ta pozycja zmienia liczbę razy aktywowania wycieraczek między aktywacji spryskiwaczy reflektorów.

[09 - Cent. Wybiera.]

[Access Security - 16] (Wprowadź kod przedstawiony przez program VCDS )

[Adaptacja - 10] -> Channel 26 Zmiana na żądany np. numer 10

Musisz poprubowac poustawiac wedlug twoich potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś np załączyłem spryskiwacz szyb ale już reflektorów mi nie spryskał.

Na jakiej zasadzie spryskiwacze reflektorów działają?

Raz na 10 razy czy jakaś inna tajemnica? :mysli:

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzezbil ktos temat dysz ktore sie nie chowaja- u mnie od pasazera. Prawa sie ladnie chowa.....lewa zostaje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzezbil ktos temat dysz ktore sie nie chowaja- u mnie od pasazera. Prawa sie ladnie chowa.....lewa zostaje :-(

Zmien płyn do spryskiwaczy np na sonaxa. Zwykle tanie płyny są na bazie alkoholu i wysuszaja uszczelki i przez to se nie chowa. Przerabialem to u siebie zastosowalem sonaxa i problem sam znikł po kilkukrotnym użyciu spryskiwaczy świateł. Teraz jak używam płynówzimowych raz sonaxa raz tańszy płyn . W lecie tylko sonax letni i problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzezbil ktos temat dysz ktore sie nie chowaja- u mnie od pasazera. Prawa sie ladnie chowa.....lewa zostaje :-(

Zmien płyn do spryskiwaczy np na sonaxa. Zwykle tanie płyny są na bazie alkoholu i wysuszaja uszczelki i przez to se nie chowa. Przerabialem to u siebie zastosowalem sonaxa i problem sam znikł po kilkukrotnym użyciu spryskiwaczy świateł. Teraz jak używam płynówzimowych raz sonaxa raz tańszy płyn . W lecie tylko sonax letni i problemu nie ma.

Potwierdzam - zmień płyn na Sonaxa lub inny dedykowany do lamp wyładowczych ze spryskiwaczami i problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plyn do xenow tez ma takie znaczenie ? ? ? :facepalm:

A jak nie da rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiej kombinacji nie ma :rolleyes: Mozesz zmienic czas spryskiwania

Spryskiwacze reflektorów

[09 - Cent. Wybiera.]

[Access Security - 16] (Wprowadź kod przedstawiony przez program VCDS )

[Adaptacja - 10] -> Channel 6 - Zmiana do mniejszej lub większej wartości żądany czas np. 500

Czas spryskiwaczy reflektorów między aktywacją .

Ta pozycja zmienia liczbę razy aktywowania wycieraczek między aktywacji spryskiwaczy reflektorów.

[09 - Cent. Wybiera.]

[Access Security - 16] (Wprowadź kod przedstawiony przez program VCDS )

[Adaptacja - 10] -> Channel 26 Zmiana na żądany np. numer 10

Musisz poprubowac poustawiac wedlug twoich potrzeb :)

Panowie ta adaptacja działa też w B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest możliwość wyłączenia całkowicie spryskiwaczy lamp?

Podlanczam sie pod pytanie. Jest jakis latwy sposob na wylaczenie tego badziewia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 2 minuty roboty :wink: podpinaliscie chociaz kompa ?


tu jest temat i info jak zakodowac a wy robicie to odwrotnie :)


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/344134-uklad-mycia-reflektorow-2008-2012/#entry4705536


KODOWANIE MCE 09 SPRYSKIWACZY REFLEKTORÓW :


MCE 09 ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 18 Bit 0 zmiana z na 1

mce091.jpg
mce092.jpg
80958660.jpg



Security Acces 16 ( 20113) ---> ADAPTACJA 10 :

- chanel 25 ( opóznienie aktywacji spryskiwaczy reflektorów)

- chanel 26 tutaj mozemy ustawic liczbe uruchomień spryskiwaczy przedniej szyby po której liczbie uruchomień nastapi właczenie spryskiwaczy reflektorów

1004z.jpg
1005k.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, trochę odgrzebie kotleta, ale ma m pytanko, vag-iem mogę zmienić czas spryskiwaczy, co który raz mają się włączyć itd...

Ale co bym nie robił to przy pierwszym uruchomieniu spryskiwaczy zawsze włączają się spryski reflektorów, potem już działają tak jak je ustawie...

Po każdym uruchomieniu silnika jest tak samo.

Ja chciałbym to wyłączyć i ustawić tak że jak przytrzymam spryskiwacze dłużej, powiedzmy ok 3sek. to włączą się spryski reflektorów, da się tak? ??

 

panowie czy ktoś wie jak to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 16:30, Waldi_82 napisał:

witam, trochę odgrzebie kotleta, ale ma m pytanko, vag-iem mogę zmienić czas spryskiwaczy, co który raz mają się włączyć itd...

Ale co bym nie robił to przy pierwszym uruchomieniu spryskiwaczy zawsze włączają się spryski reflektorów, potem już działają tak jak je ustawie...

Po każdym uruchomieniu silnika jest tak samo.

Ja chciałbym to wyłączyć i ustawić tak że jak przytrzymam spryskiwacze dłużej, powiedzmy ok 3sek. to włączą się spryski reflektorów, da się tak? ??

Na początku postu masz opis jak to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie wiesz, ale  po lifcie jest tak że spryski włączają się za każdym razem po uruchomieniu silnika, to co tu jest opisane nie działa, ja chciałbym wyłączyć działanie spryskiwaczy po każdym uruchomieniu silnika... 

Edytowane przez Waldi_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 11:07, Waldi_82 napisał(a):

może nie wiesz, ale  po lifcie jest tak że spryski włączają się za każdym razem po uruchomieniu silnika, to co tu jest opisane nie działa, ja chciałbym wyłączyć działanie spryskiwaczy po każdym uruchomieniu silnika... 

Hej, 

 

Udało Ci się to ustawić? ;)

Albo może ktoś z Was wie jak ustawić aby spryskiwacze nie uruchamiały się po każdym uruchomieniu silnika i spryskaniu szyby. 

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

W adaptacjach możesz zmienić czas opóźnienia. 

 

Miałem ustawione 2000 ms, a mimo to przy każdym nowym uruchomieniu silnika, w momencie gdy światła są włączone i pryskam lekko na szyby, załączają się również reflektory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...