Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż i montaż grzanego lusterka zewnętrznego


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

8K0 959 792/793D mam takie w drzwiach czy moga one obslugiwac skladanie?? Z góry dziekuje za odpowiedz...

Nie jest to potwierdzone na 100 % ale chyba tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakładałem składane lustra (nie pamietam nr. ale na bank literka D) dziś kodowanie i gitara :kox: wszystko pieknie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to będą lustra z fotochromem ? ewentualnie czy potem można dołożyć fotochrom ? trzeba jakieś kable ciągnąć ?

AUDI A4 B8 8K0 LUSTERKO PRAWE LEWE LY7G 12PIN (3477288498) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

wczoraj próbowałem rozkręcić i zdjąć obudowe lusterka zewnętrznego zamontowanego na drzwiach ale za żadne skarby nie potrafie tego zrobić.

Czy da sie wogóle wymienić migacz lusterka ale bez demontażu lusterka z drzwi...??

wg opisu z pierwszej strony nie potrafie zdjąć obudowy.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek mozna sciagnac z zamontowanym lusterkiem :wink:

Masz opis gdzie sa małe srubki oraz mocowania .

Wymontowanie wkladu lusterka

- Zabezpieczyć krawędzie obudowy na górze i na dole za pomocą taśmy klejącej przed uszkodzeniem lakieru.

- Wycisnąć szybę lusterka 1za pomocą dźwigni demontażowej 2 na górze i na dole z jednostki ustawiania lusterka .

224j.png

– Odłączyć elektryczne złącza wtykowe 2 i 3 ogrzewania szyby lusterka z tyłu szyby lusterka 1.

– Jeśli jest, odczepić elektryczne złącze wtykowe 5 od uchwytu.

– Odłączyć elektryczne złącze wtykowe 4.

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:

– Umieścić szybę lusterka na jednostce ustawiania lusterka i wcisnąć szybę lusterka.

Trzeba zwrócić uwagę na to, aby podczas naciskania szyby lusterka naciskać tylko na środek lusterka.

225wk.png

Wymontowanie i zamontowanie obudowy lusterka zewnętrznego

– Wymontować szybę lusterka

W celu zabezpieczenia lakieru obszar wokół obudowy lusterka okleić miękką szmatką.

– Wykręcić śruby 4 i 5.

– Odblokować występy mocujące 3 zgodnie z kierunkiem strzałki A.

– Odblokować klamrę mocującą 1 i zdjąć obudowę lusterka zewnętrznego z osłony 2 strzałki B .

– Nacisnąć jednostkę ustawiania lusterka w dół i wyjąć obudowę lusterka zewnętrznego w górę.

– Rozłączyć elektryczne złącze wtykowe kierunkowskazów bocznych.

– Zdemontować kierunkowskaz boczny z obudowy lusterka zewnętrznego .

226u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wymontowałem lusterko

- odkręciłem śruby

- nacisnąłem występy 3

- ale jak próbowałem ruszyć obudowe lusterka, to nic sie nie dało...

- te strzałki Bjak to konkretnie pokazują, że najpioerw powinien wyść dół, a potem góra, czy odwtornie???

jest gdzieś może jakiś filmik na necie.... byłby pomocny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale który plastik...?? bo niechiałbym tego popsuć.

a tak poza tym, to czy da sie jakoś poreperować ten migacz gdy na liczniku pokazuje sie info o spalonej żarówne migacza, a on sam jak sie włączy awaryjne, to czasem raz za kiedy mignie kilka razy tylko strasznie słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z naprawą tego modułu...?? jest jakaś szansa go rozebrać i naprawić?? bo z tego co widziałem mikacz kosztuje koło 200zł...

Trzeba sprawdzić co tam sie stało :wink: napiecie , okablowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem grzane wkłady i teraz lewe kierowcy grzeje a prawe nie. Sprawdziłem wkłady są ok lewy sterownik to 8K0 959 793 J a prawy 8K0 959 792 J co jest z tym nie tak? Problem rozwiązany zmieniłem kodowanie w drugim sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić czy mam włączone grzanie luster zewnętrznych ? Niestety w VCDS jak wejde w blok 52 i coding -> nastepnie podpowiedzi to mam coś takiego:

Bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy sterownik 8k0 959 792 M obsługuje grzanie lusterek i czy temperatura ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje na pewno i temp. też ważna powyżej bodajże 5stC lustra nie włączają się no i oczywiście pokrętło przełącznika ustawione na środeczku

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andy, tak myślałem ale chciałem się upewnić bo po zakodowaniu sterowniki kod przyjeły ale dalej lusterka nie grzały. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

co do lusterek zewnętrznych mam nietypowe pytanie.

kierunkowskaz w lusterku strasznie słabo mruga (ledwo co), wg mnie to jest żarówka do wymiany, ale niepotrafie sie do niej dostać, czy ktoś mógłby poradzić jak sie ją wyjmuje...??

Tam nie ma żarówki tylko dioda, musisz rozebrać całe lusterko:wink:

tak wiem że LED, ale jak sie to lusterko rozbiera, bo zgodnie z instrukcją które sa na necie, nie porafię:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a jak chce wymienić lusterka na lift to muszę tapicerkę z drzwi ściągać ? Czy jest podejście do śrub bez zdejmowania tapicerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...