Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brak prądu w drzwiach kierowcy


maniaco2575

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam problemy z elektryką w drzwiach od kierowcy. Nie działa w nich nic oprócz diody alarmu. Zamek centralny z pilota zamyka wszystkie drzwi oprócz kierowcy, nie dziala podświetlenie przycisków, wyłączona jest regulacja lusterek a także podgrzewanie na lusterko od kierowcy. Nie można otworzyć również żadnej szyby, a także zamknąć drzwi przyciskiem umieszczonym w drzwiach. Przyciski od szyb w innych drzwiach mają podświetlenie ale nie reagują. Natomiast dziwnie zachowuje się dioda alarmu w drzwiach. Kiedy przekręcam kluczyk w stacyjce ona gaśnie a po wyciągnięciu ze stacyjki zapala się i świeci nieustannie. Kiedy auto było sprawne dioda zapalała się po zamknięciu drzwi i migała. Zdążyłem tylko sprawdzić bezpieczniki i są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kilka miesiecy temu.

Okazalo sie ze przerwal sie kabel masowy idacy z kabiny do drzwi, dokladnie w tym gumowym peszlu miedzy drzwiami a nadwoziem.

Jak masz mozliwosc to podlacz Vaga, mi wyskoczyl brak komunikacji z modulem w drzwiach kierowcy, co sugerowalo albo uszkodzony modul albo przerwe w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazuja na przerwane przewody w tej gumie miedzy drzwiami a slupkiem.Czesta awaria w naszych autkach.Przerabialem ten temat rowniez w swojej audi. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maniaco ustaliles przyczyne braku zasilania?podziel sie uwagami :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: mam podobny problem tylko że u mnie na zimno nie ma nic nie otwierają ani zamykają się drzwi a wdodatku nic nie chodzi i nie świeci tak jakby prąd nie dochodził jak auto trochę pojedzi i się zagrzeje zaczyna wszystko w drzwiach migać a po kilku minutach zaczyna działać ale jak tylko ostygnie problem wraca sprawdzałem wiązkę w gumie między karoserją a drzwiami i wszystko ok. w czym problem niewiem i niewiem czy zdejmować tapicerkę czy przyczyny szukać gdzie indziej dodam że bezpieczniki są ok wcześniej wciepłem linka z którego korzystałem przy sprawdzaniu kabelków w gumie :wallbash::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: mam podobny problem tylko że u mnie na zimno nie ma nic nie otwierają ani zamykają się drzwi a wdodatku nic nie chodzi i nie świeci tak jakby prąd nie dochodził jak auto trochę pojedzi i się zagrzeje zaczyna wszystko w drzwiach migać a po kilku minutach zaczyna działać ale jak tylko ostygnie problem wraca sprawdzałem wiązkę w gumie między karoserją a drzwiami i wszystko ok. w czym problem niewiem i niewiem czy zdejmować tapicerkę czy przyczyny szukać gdzie indziej dodam że bezpieczniki są ok wcześniej wciepłem linka z którego korzystałem przy sprawdzaniu kabelków w gumie :wallbash::mysli:

Kolego sprawdz czy modul komfortu masz suchy i chyba warto sprawdzic instalke zdejmujac tapicerke drzwi.Dzieje sie tak tylko z jednymi drzwiami czy ze wszystkimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tylko z drzwiami kierowcy ale u pasażera szyba nie działa tylko szyba reszta ok mam zamiar dziś wyciągnąć moduł może się uda :mysli:

[br]Dopisany: 11 Grudzień 2011, 13:52_________________________________________________Niestety a może stety to nie moduł :kwasny: zabawa będzie trwała dalej :wallbash: kolejne starcie to rozebranie drzwi drivera i dostanie się do kabli jeszcze szansa że to kable tak jak podałem w linku wyżej tyle że muszę w takiej temperaturze zagrzać auto żeby zatrzaski wytrzymały pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowie temat bo w końcu rozebrałem drzwi i... kable ok. posprawdzane na kablach prąd jest a drzwi i szyby z lusterkiem nie działają na licznikach nie pokazuje czy otwarte czy zamknięte drzwi jeszcze podmienie centralkę w drzwiach jak to nie poradzi to juz nie wiem pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tylko brak komunikacji pomiędzy komputerem a modułem w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a tą harmonijkę między drzwiami a słupkiem to się jakoś ściąga czy trzeba rozciąć? Dopadł mnie ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a tą harmonijkę między drzwiami a słupkiem to się jakoś ściąga czy trzeba rozciąć? Dopadł mnie ten sam problem.

Harmonijkę ściągasz od strony słupka siedzi na czterech zatrzaskach, nic nie trzeba rozcinać. Rób to z wyczuciem, żeby nie połamać zatrzasków. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 4 zatrzaski i wychodzi tylko z umiarem a jeżeli chodzi o ten brak prądu to dwa wyjścia wiem bo właśnie zakończyłem walkę z tym problemem u mnie było tak: brak prądu i nie świeciły przyciski czerwona lampka w drzwiach i nie działały szyby i lusterka oraz na fisie nie pojawiało się że drzwi są otwarte i nie zamykało i nie otwierało z centralnego tylko drzwi kierowcy zbadałem temat i padnięta centralka z silniczkiem od szyb w dzrzwiach kierowcy wymieniłem i teraz działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...