Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] czy warto stosować dodatki do oleju typu XERAMIC ?


rotter

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory zrobiłem 200km, spalanie narazie bez zmian 5,7l w mieście, 5l na trasie. Przyspieszanie do 3000 obrotów. Temperatura na zewn. 10,5*C Ceramizer całkowicie wymieszał się z olejem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minelo troche czasu wiec prosze o odkopanie tematu i napisanie jescze raz jak sie zachowuje silnik z domieszka tego specyfiku.... jak potwierdzicie ze wszytko jest OK to zaleje moje turbo tym magicznym srodkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy stosował w każdym samochodzie, tylko że Motor Life i gdy rozwalił miskę olejową to podobno :wink4: dzięki temu dojechał jeszcze do domu już bez oleju - ryzykowne, ale silnikowi się nic nie stało. Zaznaczam że odległość nie była duża. Ja lałem to do innych samochodów i szczerze mówiąc nie widziałem efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w MOTORze, iż różne tego typu dodatki są zbędne. Rynek jest pełny w ulepszacze wszelakie, ale specjaliści wg. tego tygodnika, odradzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy najgorsze i najdroższe paliwo w Europie i jeszcze niby dodatki dolewają-b.z.d.u.r.a :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy najgorsze i najdroższe paliwo w Europie i jeszcze niby dodatki dolewają-b.z.d.u.r.a :wallbash:

kolega chyba pomylił temat :> albo nie doczytał tematu, bo chodzi tu o dodatki do oleju a nie do paliwa

choć zgadzam się z tą wypowiedzią :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie czytam i czytam i widzę że żaden tego nie zrobił pomimo zna opinie o tym specyfiku.

Ja nie gdybałem przy ostatniej zmianie oleju (ok 6tys. temu) wlałem do paliwa, oleju i skrzyni ceramizer. I co się stało?

Silnik zaczął ciszej pracować, auto zrobiło się żwawsze niż było,

skrzynia - żadnych zmian (było cicho jest cicho)

paliwo - pewnie wyczyszczone wtryski, nie sprawdzałem

Jeżdżę dizlem który jest dużo głośniejszy od waszych benzyniaków. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dzis ogladalem w "jezdzie polskiej" ze zalali to cos do favoritki, ale wczesniej zmierzyli wszystko moc etc. po zalaniu tego cudu i przejechaniu 3000km zmierzyli go jeszcze raz i stracil na mocy oraz moment obrotowy rozniez sie zmiejszyl, tak wiec "pic na wode fotomontaz" nie polecali tego specyfiku. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosiłem się kiedyś z zamiarem zalania ceramizera Motula, ale z rożnych względów temat umarł.

wczoraj jednak rozmawiałem z kolegą, który u wspólnego znajomego blacharza-mechanika robi body w swoim A3.

Temat emocjonuje wszystkich którzy widzieli tą trójkę.

Autko benzyna 1.8 turbo, kupione przy 150k

Kolega zrobił program na ok 170 kucy i wlał ceramizer firmy XADO (wystarcza na 100k)

przez 5 lat zrobił już 220k km (kuracje ceramizerem ponawiał po zalecanych 100k)

Efekt:

w opini mechaników - silnik pracuje jak nowy,

w opinii użytkownika - żadnych problemów (nawet po zdarzeniu w którym zbił miskę i zrobił kilkadziesiąt kilometrów bez oleju)

tak więc temat powrócił i u mnie :gwizdanie:

Nie wiem tylko czy zdecyduję się na XADO czy motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się chyba pokuszę.. :mysli: ... tym bardziej że ostatnio zaczynają się problemy z silnikiem...za 2-3 miechy będę zmieniał olej to i przy okazji ogarnę sobię ten temacik, zobaczymy co to za cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie do końca jestem przekonany by coś to pomogło, wymiana oleju dobrej jakości na czas załatwia sprawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nie wiem tylko czy zdecyduję się na XADO czy motula?

Motul jednak robi tylko produkt w "technologii ceramicznej" zmniejszający tarcie a nie rewitalizujący zniszczone części więc teraz zastanawiam się między produktem ukraińskim a rodzimym ceramizerem

Coś nie do końca jestem przekonany by coś to pomogło, wymiana oleju dobrej jakości na czas załatwia sprawę..

masz prawo do tej opinii ale sądzę iż się mylisz. tu nie chodzi o samo zabezpieczenie części trących jak w dobrych olejach, lecz o technologię rewitalizującą (przywracają do "życia") zniszczone elementy metalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie przekonało, zamówię sobię :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale jak silnik kuleje to już mu nic nie pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2008 o 11:45, Doman13 napisał:

Panowie tak sobie czytam i czytam i widzę że żaden tego nie zrobił pomimo zna opinie o tym specyfiku.

Ja nie gdybałem przy ostatniej zmianie oleju (ok 6tys. temu) wlałem do paliwa, oleju i skrzyni ceramizer. I co się stało?

Silnik zaczął ciszej pracować, auto zrobiło się żwawsze niż było,

skrzynia - żadnych zmian (było cicho jest cicho)

paliwo - pewnie wyczyszczone wtryski, nie sprawdzałem

Jeżdżę dizlem który jest dużo głośniejszy od waszych benzyniaków. :kox:

...podobnie ma się rzecz z reklamowanymi szeroko odmrażaczami do zamków samochodowych - tylko nikt nie wspomina faktu iż po jego częstym używaniu - zamki spokojnie na wiosnę trzeba będzie wymieniać. ( sprężynki wewnętrzne padają ).Dodatki to można stosować do samogonu jak się " pędzi" w piwnicy. Auto powinno pracować na odpowiednim oleju i nic ponad to !!! no chyba że " idzie " do Żyda....bo tak niestety postępują nieraz ludzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...