Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Nowe lampy i nowy problem - soczewki valeo...


Killer1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

2 miesiące temu miałem kolizję i korzystając z okazji zakupiłem i założyłem sobie soczewki valeo. Auto wygląda pięknie ALE :confused4: jedna lampa jakoś słabo świeci :wallbash::kwasny: to nie wina żarówki bo ją wymieniałem...

Tutaj świecą obie lampy - specjalnie podniosłem lewą żeby było porównanie...

IMG_20111123_202427.jpg

sama lewa :wallbash:

IMG_20111123_202918.jpg

i tutaj znów obie ale ustawione prawidłowo

IMG_20111123_202928.jpg

help :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda odbłyśnik ? Podejrzewam że wypalony :(

Są firmy co regenerują - koszt około 80 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda odbłyśnik ? Podejrzewam że wypalony :(

Są firmy co regenerują - koszt około 80 zł za sztukę.

echh :wallbash: obłyśniki które widać wyglądają dobrze, tego za soczewką nie widać więc ciężko mi się wypowiedzieć...

Wypadałoby wyjąć lampę rozkleić i sprawdzić jak wygląda odbłyśnik... ? kurna zawsze znajdzie się jakiś je**** oszust :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze napiecie na zarowce,bo ona za żółto swieci,a lampy nie musisz rozklejac zeby sprawdzic soczewki ,tylko wystarczy kawałek lusterka włożyć przez otwór zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze napiecie na zarowce,bo ona za żółto swieci,a lampy nie musisz rozklejac zeby sprawdzic soczewki ,tylko wystarczy kawałek lusterka włożyć przez otwór zarowki.

Dziękuję, postaram się to zweryfikować :hi:[br]Dopisany: 24 Listopad 2011, 12:57_________________________________________________napięcie jest prawidłowe ;( czyli pewnie odbłyśnik spalony... muszę skołować jakieś małe lusterko :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również miałem jeden odbłyśnik czarny a drugi matowy przez chińskie xenony i świeciły fatalnie(oczywiście soczewki). Zadzwoniłem do gościa co regeneruje i miał na wymianę odbłyśniki po 70zeta sztuka , podpowiedział mi jak to wyciągnąć i da się bez rozklejania lampy i wszystko ładnie wychodzi przez klapkę od wymiany żarówki a jeden mnie ściemniał w Poznaniu że trzeba rozklejać później że się nie da. Teraz mam żarówki h7 i świecą pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napięcie sprawdzałeś a mase? Może tu jest wina słabej masy

Tzn, napięcie sprawdzałem na podłączonej żarówce - dlatego wydaje mi się, że gdyby masa była słaba to napięcie by siadało... a na wyłączonym silniku pokazywało 11,65V

Jutro postaram się wyjąć odbłyśnik, zrobię fotki i podzielę się nimi z wami :)[br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 23:22_________________________________________________Cześć,

Zacząłem wyciągać odbłyśnik... ale było od razu widać, że jest wypalony więc sobie darowałem... nie wiem czym jest pokryty ten element ale nawet od strony zewnętrznej była spalona powłoka :wallbash: także pozostaje mi wymiana na nowy/regenerowany odbłyśnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zewnątrz może być brązowy tak chyba było fabrycznie w valeo, ale w środku musi być ładny i lśniący :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, nie wiem jak to opisać ale widać było, że jest spalony... były po prostu dwie warstwy bliżej soczewki jakby fiolet a przy żarówce taki przebarwiony brąz... mogłem zrobić foto :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też prawa lampa świeciła dobrze a lewa tragedia.Z zewnątrz lewego odbłyśnika też zeszła ta brązowa farba a odbłyśnik był czarny . Teraz mam zregenerowane i świecą super. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziś wymieniłem odłbyśniki - poniżej kilka fotek... ogólnie teraz świeci KOSMOS ( chociaż mam wrażenie, że jakoś wysoko mimo tego, że byłem na ustawieniu i ustawił mi perfekt - sam pilnowałem :naughty: )

P.s. Wielkie dzięki dla krych83 :hi::kwiatek: za informację co, gdzie i dlaczego :decayed:

IMG_20111208_152821.jpg

IMG_20111208_161725.jpg

IMG_20111208_161732.jpg

IMG_20111208_161745.jpg

IMG_20111208_161749.jpg

IMG_20111208_164038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam różnica musi być tak jak u mnie . Cieszę się również pozdrawiam Killer1984.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziś wymieniłem odłbyśniki - poniżej kilka fotek... ogólnie teraz świeci KOSMOS ( chociaż mam wrażenie, że jakoś wysoko mimo tego, że byłem na ustawieniu i ustawił mi perfekt - sam pilnowałem :naughty: )

A możesz zdradzić, kto Ci regenerował? Regenerowali Twoje, czy oddałeś swoje, a dali Ci inne od razu? Też mnie to czeka w VALEO, ale xenon :kwasny:

Możesz też zdradzić patent na wyjęcie odbłyśników bez rozklejania, albo cięcia lampy?

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziś wymieniłem odłbyśniki - poniżej kilka fotek... ogólnie teraz świeci KOSMOS ( chociaż mam wrażenie, że jakoś wysoko mimo tego, że byłem na ustawieniu i ustawił mi perfekt - sam pilnowałem :naughty: )

A możesz zdradzić, kto Ci regenerował? Regenerowali Twoje, czy oddałeś swoje, a dali Ci inne od razu? Też mnie to czeka w VALEO, ale xenon :kwasny:

Możesz też zdradzić patent na wyjęcie odbłyśników bez rozklejania, albo cięcia lampy?

Pozdrawiam

G.

Ściągasz klapkę z tyłu ( tą co wymieniasz żarówkę/żarnik ) i będziesz widział takie spinki które trzymają odbłyśnik + jedna śrubka. Kolejność jest taka: odpinasz spinki, odkręcasz wszystkie śrubki i wyciągasz soczewkę ( i ją delikatnie myjesz ). Żeby to rozłożyć nie ma większego problemu ale ze złożeniem jest już sporo roboty! mi bardzo pomocny był duży płaski śrubokręt i szczypce.

Myślę, że zdradzić mogę, Pan w ten sposób zarabia więc myślę, że się nie obrazi jak umieszczę kontakt do niego :wink4:

Robił to ten Pan: http://www.regeneracja-hc.com/informacje.html :)

Realizuje też sprzedaż wysyłkową ( ja właśnie tak robiłem i sprawa wygląda tak, że Pan wysyła Ci zregenerowane odbłyśniki za pobraniem + kaucja za Twoje a później Ty odsyłasz do niego za pobraniem ( kwota kaucji )

(jeśli coś nie jasno napisałem to pytaj bo jestem wkur**** właśnie zauważyłem, że jakiś śmieć urwał mi spojler :wallbash::kwasny: )

W razie czego odpiszę wieczorkiem - lecę na policję :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Killer1984, właśnie większość ludzi wycina ten kawałek plastiku pod przetwornicą, a u mnie nie bardzo taka opcja jest, bo mam w jednej lampie nieoryginalną i jak bym to wyciął, to by mi latała, teraz jest tak dorobiona obudowa, że wszystko jest na swoim miejscu, dlatego pytam.

A co do spojlera, to policja pewnie i tak nic nie zrobi... Chociaż jak mi kiedys urwali wycieraczki na malaczu, lata temu, to po 2 latach przyszło mi wezwanie i Pani pokazała mi moje wycieraczki, wiec cuda sie zdażają nawet w naszej policji, jednak zazwyczaj przeważa model Posterunkowego z "rodziny zastępczej" :wallbash:

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Killer1984, właśnie większość ludzi wycina ten kawałek plastiku pod przetwornicą, a u mnie nie bardzo taka opcja jest, bo mam w jednej lampie nieoryginalną i jak bym to wyciął, to by mi latała, teraz jest tak dorobiona obudowa, że wszystko jest na swoim miejscu, dlatego pytam.

A co do spojlera, to policja pewnie i tak nic nie zrobi... Chociaż jak mi kiedys urwali wycieraczki na malaczu, lata temu, to po 2 latach przyszło mi wezwanie i Pani pokazała mi moje wycieraczki, wiec cuda sie zdażają nawet w naszej policji, jednak zazwyczaj przeważa model Posterunkowego z "rodziny zastępczej" :wallbash:

Pozdrawiam

Grzesiek

Pewnie skończy się umorzeniem ale właśnie... kto wie :decayed:

a jeśli chodzi o lampy to musisz pokombinować żeby wyjąć odbłyśnik ( trzeba go obrócić o 180 stopni i wtedy wychodzi dość łatwo chociaż musisz lekko pomóc mu śrubokrętem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...