Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek temperatury płynu chłodzacego


Maxito

Rekomendowane odpowiedzi

chyba skoczę na stacje kupie 5 l bezyny i spalę ten samochód :wallbash:

żarcik spróbóję wyłóączyć klime bo podobno jak na klimi chodzi to wentylator lata cały czas idę grzebać dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc 40 min w garażu i udało mi sie ustalić

przy włączonej klinie wentylator się obraca nonstop :naughty:

po osiągnieciu 90 st włączyłem ogrewanie na hi i najwyzsze obroty dmuchawy temp spadła do 70st na wskazówkomirzu--- to chyba normalne ???

wąż górny hot dolny cieply więc termostat działa

pytanie czy teraz jeździcie na włączonej klimie???

czy to może byc przyczyna spadku temp???

[br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 23:49_________________________________________________

tak, ale nie na najwyższych obrotach, VAG jaką temperaturę pokazuje? dopiero po przekroczeniu 105 stopni powinien "zasuwać"

niestety nie mam vaga pod ręką więc nie sprawdzę odczytów

jedynie tylko to co na "blacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba skoczę na stacje kupie 5 l bezyny i spalę ten samochód :wallbash:

żarcik spróbóję wyłóączyć klime bo podobno jak na klimi chodzi to wentylator lata cały czas idę grzebać dalej ...

wskazowałoby to na czujnik temp. :gwizdanie:

VAGowałeś dokładnie samochód na zimnym i ciepłym silniku ? [br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 23:54_________________________________________________

więc 40 min w garażu i udało mi sie ustalić

przy włączonej klinie wentylator się obraca nonstop :naughty:

po osiągnieciu 90 st włączyłem ogrewanie na hi i najwyzsze obroty dmuchawy temp spadła do 70st na wskazówkomirzu--- to chyba normalne ???

wąż górny hot dolny cieply więc termostat działa

pytanie czy teraz jeździcie na włączonej klimie???

czy to może byc przyczyna spadku temp???

[br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 23:49_________________________________________________

tak, ale nie na najwyższych obrotach, VAG jaką temperaturę pokazuje? dopiero po przekroczeniu 105 stopni powinien "zasuwać"

niestety nie mam vaga pod ręką więc nie sprawdzę odczytów

jedynie tylko to co na "blacie"

Max, nie jestem szpecem, ale chyba czy klima włączona, czy nie, nie ma ona nic do tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba skoczę na stacje kupie 5 l bezyny i spalę ten samochód :wallbash:

żarcik spróbóję wyłóączyć klime bo podobno jak na klimi chodzi to wentylator lata cały czas idę grzebać dalej ...

wskazowałoby to na czujnik temp. :gwizdanie:

VAGowałeś dokładnie samochód na zimnym i ciepłym silniku ? [br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 23:54_________________________________________________

więc 40 min w garażu i udało mi sie ustalić

przy włączonej klinie wentylator się obraca nonstop :naughty:

po osiągnieciu 90 st włączyłem ogrewanie na hi i najwyzsze obroty dmuchawy temp spadła do 70st na wskazówkomirzu--- to chyba normalne ???

wąż górny hot dolny cieply więc termostat działa

pytanie czy teraz jeździcie na włączonej klimie???

czy to może byc przyczyna spadku temp???

[br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 23:49_________________________________________________

tak, ale nie na najwyższych obrotach, VAG jaką temperaturę pokazuje? dopiero po przekroczeniu 105 stopni powinien "zasuwać"

niestety nie mam vaga pod ręką więc nie sprawdzę odczytów

jedynie tylko to co na "blacie"

Max, nie jestem szpecem, ale chyba czy klima włączona, czy nie, nie ma ona nic do tego....

nie wiem ???

może ma jakis wpływ wentylator wtedy chodzi i może schładza nie wim tak se tlumacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po osiągnieciu 90 st włączyłem ogrewanie na hi i najwyzsze obroty dmuchawy temp spadła do 70st na wskazówkomirzu--- to chyba normalne ???

taki zabieg wychładza silnik, stosuje to w busie jak mi rośnie temperatura w korku latem; w Audi po wymianie termostatu robiłem testy, pamiętam ,że w czasie jazdy na HI i nawiewach (to była zima) auto nabrało temperaturę i utrzymywało 90 stopni; może na postoju jest inaczej, chociaż teoretycznie silnik się mocniej grzeje, nie próbowałem szczerze mówiąc

pytanie czy teraz jeździcie na włączonej klimie???

czy to może byc przyczyna spadku temp???

ja jeżdżę na ECON, spróbuj, ale nie sądzę żeby miało to taki wypływ na temepraturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po osiągnieciu 90 st włączyłem ogrewanie na hi i najwyzsze obroty dmuchawy temp spadła do 70st na wskazówkomirzu--- to chyba normalne ???

Podczas pracy na wolnych obrotach , tym bardziej w zimie , po włączeniu ogrzewania na HI ( a nawet wystarczy 24-26oC ) temp. będzie spadać ( tym bardziej w dieslu ) .

Podczas jazdy temp. nie powinna praktycznie w ogóle spaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jadę do kumpla pożyczyć vaga to sprawdzę jak na wyłączonej klimie,

podłącze po drodze i sprawdzę wskazania potem sprawdzę wskazania rano i się okaże czy to czujnik jeszcze mi bruździ[br]Dopisany: 04 Grudzień 2011, 13:05_________________________________________________

zapytam jeszcze jak długo jeżdzicie zanim na liczniku pokaże 90 st

mi to zajmuje prawie 30 min to chyba za długo???

dziś sprawdzałem z kumplem na vagu i w g62 pokazał 87st , 90st ale też spadlo do 81st,

tem zew +2,5 st czy to normalne odczyty tak też macie ???

[br]Dopisany: 30 Listopad 2011, 22:27_________________________________________________wie ktoś jaki jest nr ori termostaty do 1.9???

już Ci w sierpni pisałem, ale powtórzę ;)

044121113 Termostat

038121119B pierścień uszczeln.

u mnie osiągnięcie 90stopni to jakieś 6-10km spokojnej jazdy, przy tej pogodzie

a masz może nr czyjnika temperatury???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ustaw w środku powiedzmy 21-22C u przejedź się ...

22oC to najbardziej optymalne nastawienie temp. na klimatroniku ( najszybciej nagrzejesz w środku i jednocześnie silnik w miarę też szybko się zgrzeje )

a masz może nr czyjnika temperatury???

059 919 501 A + N 903 168 02 ( oring ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ustaw w środku powiedzmy 21-22C u przejedź się ...

22oC to najbardziej optymalne nastawienie temp. na klimatroniku ( najszybciej nagrzejesz w środku i jednocześnie silnik w miarę też szybko się zgrzeje )

a masz może nr czyjnika temperatury???

059 919 501 A + N 903 168 02 ( oring ) :wink4:

:good:

ale nie jestem do końca przekonany czy jak wymienię ten czujnik wszystko wróci do normy wiem czy to pomoże obawiam się nieszczelności układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie jestem do końca przekonany czy jak wymienię ten czujnik wszystko wróci do normy wiem czy to pomoże obawiam się nieszczelności układu

Najpierw dokładnie sprawdź ten czujnik VCDSem , porównaj G2 z G62 na zimnym , na ciepłym , obserwuj wskazaniu jednego i drugiego podczas jazdy ( chodzi o to czy nie ma jakiś nagłych skoków temp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam Vaga 5053 od mometu jak go pożyczyłem podpiołem i wio

100 kmh

wedlug tego waga temp na silniku poz.7

są 4 odczyty

75,59st

brak

17,09st

83,69st

licznik

tylko jeden pomiar 81,00st

jeżeli porownać go z odczytem z silnika w poz 4 to różnica jakieś 2,69st.

na postaju z włączoną klimą podskoczył do 87st na silinku

na liczniku 84 albo 3

zobaczę jutro rano na zimnym

siśnienie w układzie jest bopo zgaszeniu silnika odkręciłem korek sykło i płyn się podniósł

powiedzcie czy dobrze sprawdzam tą temp.???

SILNIK POZ 7

LICZNIK POZ 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G62 - 007 w silniku ; G2 - 003 w liczniku ( poz. 1 )

Ten "brak" i skok na 17oC między 75 a 83oC wg. mnie świadczy o uszkodzeniu czujnika ( sekcji ) G62 , sprawdź wtyczkę

Ja na Twoim miejscu jeszcze podjechałbym do kogoś w pobliżu co ma VCDS/VAG i podczas jazdy poobserwował wskazania G62 i G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G62 - 007 w silniku ; G2 - 003 w liczniku ( poz. 1 )

Ten "brak" i skok na 17oC między 75 a 83oC wg. mnie świadczy o uszkodzeniu czujnika ( sekcji ) G62 , sprawdź wtyczkę

Ja na Twoim miejscu jeszcze podjechałbym do kogoś w pobliżu co ma VCDS/VAG i podczas jazdy poobserwował wskazania G62 i G2

NIE NIE źle mnie zrozumiałeś

w tym miejscu pokazuje jakieś 4 pomiary z różnych miejsc

nie opisałem tego jako jeden lub z jednego miejsca

podczas jazdy temperatura na vagu nie wskazywała jakichkolwiek skoków czy drastycznych spadków [br]Dopisany: 05 Grudzień 2011, 00:02_________________________________________________i pomiary poranne

na zimnym silniku

SILNIK POZ 7

16,19ST

BRAK

18,89ST

18,89ST

LICZNIK POZ 3

10,00ST

jak myslicie różnica 8,89st to norma czy za dużo ???

nie wiem gdzie mam znalść informacje dotyczace jaka może być tolerancja kiedyś mi to kolega sprawdzał ale ja niesety jużnie pamietam może ktoś z was wie[br]Dopisany: 05 Grudzień 2011, 09:30_________________________________________________"jeżeli odczyt z G2 i G62 jest jednakowy - uszkodzeniu uległ termostat.

jeżeli odczyt z G2 i G62 różni się - uszkodzeniu uległ jeden z tych czujników [zazwyczaj G2 i G62 są połączone ze sobą]."

znalazłem coś takiego teraz niech mi wytlumaczy mądra głowa jak to rozumieć

g2--83,69 g62--81 różne termostat ok czyjnik do wymiany ALE JAK GO WYMIENIE TO JAKIE BĘDZIE POKAZYWAL ODCZYTY ŻEBY BYŁO DOBRZ?????????????? jak beda takie same to termostat do wymiany???

nie kumam toku myślowego autora ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to różnica 2C to moim zdaniem jeszcze nie tragedia i nie wskazuje na uszkodzenie czujnika. Jeżeli wskazania temperatury nie wariują - np. jest 85 a zaraz 50 czy 110, tylko stoją na równym poziomie to wydaje się, że czujnik jest ok. To wygląda bardziej na termostat, ale też już nie rozumiem zbytnio - wymieniłeś teraz na ten oryginał czy nie?

Co do rozumowania to jest ok, bo jeżeli G2 i G62 pokazywałyby co innego (a pokazują mniej więcej to samo) to oznacza że termostat trzeba wymienić. Jeżeli byłaby duża rozbieżność pomiędzy G2 i G62 to oznaczałoby zielony czujnik do wymiany (bo w tym jednym czujniku, a właściwie jednej obudowie są czujniki G2 i G62). Jak nie wymieniłeś termostatu to on jest pierwszy na odstrzał, mi właśnie na to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. jest ok

Termostat jest uszkodzony

a niby wymieniał dwa dni temu na ori :gwizdanie:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...