Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z centralnym zamkiem. Samoczynnie sie zamyka


kusztyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem auto po lekkie stłuczce dziwnie zachowuje się centralny zamek. Kodowałem moduł komfortu na nowo ale nic nie pomaga. Problem jest tego typu iż jak otworze auto obojętnie czy z pilota czy z kluczyka samoczynnie się zamyka po paru sekundach ok 30s. Nawet jak włożę kluczyk do stacyjki odpalę i wyciągnę wyjdę z auta to tez po paru sekundach się zamknie. Wcześniej nie było takiego czegoś wcześniej miałem tak ze jak otworzyłem z pilota i nie otwarłem drzwi to wtedy po paru sekundach się zamykało. Dodam ze sprawdzałem kostki w drzwiach i kablem niby jest ok. Bledu miałem 1331 i 1332 ale to chyba dlatego ze odpinałem kostki. Dziwne ze wcześniej takich objaw nie było. A wkurza to bo już raz zatrząsłem kluczyk dobrze ze miałem 2 bo wyjechałem z garażu zgasiłem i zostawiłem klucz w stacyjce i już się zamknęło samo.

Gdy otworze drzwi to widać na wyświetlaczu że są otwarte więc czujniki drzwi są ok bo wszystkie sprawdzałem. A przy stłuczce jak auto stało to rozładował się aku i od tego czasu są te problemy czy to ma coś wspólnego? [br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 12:55_________________________________________________Nikt nie zna przyczyn mojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aku próbowałem. Kodowanie nie pamiętam ale próbowałem na różne sposoby i nie dało rady. Ja już nie wiem. Nawet elektryk mówił że to dziwne, bo pokazuje że drzwi otwarte czyli mikrostyki działają wiązki w drzwiach sprawne... A czy do modułu komfort można wgrywać nowe softy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz jakis zimny lut lub przerwana sciezke w zamku, proponuje zdemontowac caly zamek rozkrecic puszke w ktorej jest caly mechanizm zamka i posprawdzac/przelutowac sciezki, w samym zamku sa dodatkowo mikrostyki ktore mogly elec uszkodzeniu, w twiom przypadku komputer nie widzi otwarcia zamka i po 30sek automatycznie zamyka centralny.

tu masz przyklad demontazu zamka tylko ze ten jest z passata, w a4 zamek jest podobny wiec powinno ci to naswietlic sprawe

http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po otworzeniu każdych drzwi się zaświeca lampka więc każde drzwi widzi że są otwarte. Tak samo jak mam auto odpalone to jak otworze jakieś drzwi to się pokazuje na fisie że otwarte te drzwi. Maskę i klapę tak samo. Więc nawet nie wiem z których drzwi to mam rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozebrac zamek w drzwiach kierowcy, od komunikatu na fisie o ile sie nie myle jest osobna krancowka, rozbierz zamek przelutuj sciezki sprawdz krancowki wewnatrz zamka i jezeli nie ma problemu z okablowaniem w drzwiach to powinnio wszystko dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Kusztyk udało ci się rozwiązać problem. Mi również auto zamyka się automatycznie po 30 sek. a mam tylko jeden kluczyk. Już raz musiałem robić włam-kę do swojego auta.Wyczerpałem opcje do sprawdzenia. Dodaje, że mieszkam tymczasowo w Irlandii gdzie jest duża wilgotność. Może moduł komfortu jest wilgotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam problem z moim a4 b6 samochód stał tydzien na mrozie bez akumulatora i po włożeniu akumulatora zaczeły dziac sie jaja samochod sam sie zamyka czy jest ktos z okolic olkusza kto mogłby mi to ogarnąć bądź ktos moze zna kogoś kto sie takimi tematami zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...