Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kasowanie Inspekcji olejowej oraz serwisowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

a zauważyłeś, że temat tyczy się B8? :whistling:

no zauważyłem, pytanie dotyczy B8 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zwracam honor, wnioskowałem po danych w Twoim profilu :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zwracam honor, wnioskowałem po danych w Twoim profilu :wink:

to że jeżdze B6 to nie znaczy że nie można zapytać w temacie B8 :naughty:, znajomemu chciałem inspekcje skasować :decayed:, i pierszwa próba niestety zakończyła sie fiaskiem :facepalm:

---------- Post dopisany 04-02-2013 at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2013 at 22:16 ----------

wkoncu udało się opanować service due :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal się jak to zrobiłeś?

chciałem skasować inspekcję serwisową tylko bo jestem w połowie przebiegu olejowego i jego nie chciałbym kasować a jak użyje SRI reset to skakuje mi wszystko tak?

bądz co bądz w kanale 02 nie mogę wbić wartości 01 bo to zamieniane jest na wartość 1.

pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal się jak to zrobiłeś?

chciałem skasować inspekcję serwisową tylko bo jestem w połowie przebiegu olejowego i jego nie chciałbym kasować a jak użyje SRI reset to skakuje mi wszystko tak?

bądz co bądz w kanale 02 nie mogę wbić wartości 01 bo to zamieniane jest na wartość 1.

pomoże ktoś?

ja przez sri a potem w kanale 02 dałem 00 -> test -> save i po kłopocie:decayed:

00 - kasujemy inspekcję olejową i techniczną

10 - kasujemy inspekcję olejową

01 - kasujemy inspekcję techniczną

to daj w kanale 02 nową wartość 01 -> test -> save powinno zniknąć inspekcja techniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wartości 01 nie można tam wpisać gdyż zamieniana jest od razu na 1,

poradziłem sobie kombinacją: mileage based service reset ( Rest of World) ---> Perform SRI

zmieniło mi wartości w kanałach 53 oraz 54, teraz mam 30000 do następnego serwisu "service due" zniknęło - pytanie tylko czy taka wartość ma tam być? (chodzi o serwis fabryczny nie o olejowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w b8 można serwis skasować manualnie jak w np. b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w b8 można serwis skasować manualnie jak w np. b6?

Tak :wink: opcje masz w funkcji CAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w b8 można serwis skasować manualnie jak w np. b6?

Tak :wink: opcje masz w funkcji CAR

Zgadzam się mam w funkcji car ale tylko olej, a mi chodzi o service czy można jakoś skasować manualnie przyciskami przy zegarach jak w np. b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skasowac tylko inspekcje techniczna ??

wpisuje w kanale 02 wartos 01 - test - save i d*pa .... Nic to nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skasowac tylko inspekcje techniczna ??

wpisuje w kanale 02 wartos 01 - test - save i d*pa .... Nic to nie daje

Na kanale 02 mogą pojawić się takie wartości:

01 - konieczny przegląd olejowy

10 - konieczny przegląd techniczny

11 - konieczny przegląd olejowy i techniczny

Inspekcję można kasować też selektywnie, tzn. zapisując na kanale 02 jako nową wartość:

00 - kasujemy inspekcję olejową i techniczną

10 - kasujemy inspekcję olejową

01 - kasujemy inspekcję techniczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie SERVICE DUE :wink:

Oprócz RSI reset VCDS , zerującego serwis olejowy, należało zrobić jeszcze dwa resety:

A ręczne ustawianie tych adaptacji nic nie daje.

mileage based service reset ( Rest of World)

Time based service reset




SCR_1233.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie SERVICE DUE :wink:

Oprócz RSI reset VCDS , zerującego serwis olejowy, należało zrobić jeszcze dwa resety:

A ręczne ustawianie tych adaptacji nic nie daje.

http://s19.postimg.org/61q5gx4tb/SCR_1233.jpg

Oczywiście poszło.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapala mi się "service due" czy to oznacza inspekcje Serwisową? Czy poprzez vcds i wybraniu opcji SRI reset załatwi sprawę? Z góry dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapala mi się "service due" czy to oznacza inspekcje Serwisową? Czy poprzez vcds i wybraniu opcji SRI reset załatwi sprawę? Z góry dziękuję za informację

nie załatwi, SRI reset a potem jeszcze dwa resety jak na obrazku dwa posty powyżej. Proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W jaką opcje wchodzimy w vcds aby dokonać tych dwóch resetów?

Nadal nie mogę sobie poradzić z "service due " Wkurza mnie ta sygnalizacja dźwiękowa . Gdzie muszę dokonać tych dwóch resetów aby to załatwiłem sprawę?

Koledzy, mogę prosić bardziej łopatologicznie??? W k....wia mnie już te service due. W końcu forum jest po to aby sobie pomagać a nie robić sobie pod górkę. Wiem, że ten już to zrobił wydaje mu się to proste i się śmieje z tego, ale ja niestety nie moge tego ogarnąć. A więc proszę o wyrozumiałość i o pomoc...?

A więc wchodzę w SRI reset otwiera mi się http://www.fotosik.pl/zdjecie/9cd96d9e0deab6cd Następnie kiedy wchodzę w Time based service reset otwiera mi się http://www.fotosik.pl/zdjecie/d0f5a440799804cc i co mam zrobić wtedy dalej? Przy zaznaczeniu mileage based service reset ( Rest of World) wychodzi to samo http://www.fotosik.pl/zdjecie/3c2544458f5d734b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czytałem wątek i zrobiłem tak jak opisujecie RSI Reset potem jednak trzeba wybrać z listy co należy zmienić, z artykułu wynika ze należy wybrać SERVICE  RESET u mnie natomiast jest tylko SERVICE RESET (USA ONLY) 

SERVICE RESET (CANADA ONLY) 

chciałem skasować jedynie inspekcje serwisowa, olejowa żeby pozostała, co mam wybrać? 

Kabel to VCDS 16.8.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjechać do dobrego warsztatu poprosić o skasowanie dożywotnie inspekcji servisowej a zostawić tylko wymianę oleju która sami kasujemy w mmi zapłacić 50 zł i mieć rozwiązany problem raz na zawsze ja tak zrobiłem po zdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za instrukcje. SRI reset super prosta sprawa :-)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam taki problem że jeszcze rok temu wszystko ładnie poszło poprzez SRI reset i było spoko , teraz nie chciało, tzn mimo użycia tej funkcji na fisie dalej widniał napis serwis , więc w adaptacjach skasowałem liczniki dni od ostatniego serwisu i przez dwa dni było spoko, a teraz coś się rypło i za każdym razem kiedy odpalam auto albo gdy go gaszę wyrzuca komunikat serwis 15000 km 365dni no i oczywiści z każdym dniem lecą i km i dni w dół , tak jak by mnie za każdym razem informował ile zostało mi do następnego serwisu.  Chciałem to jeszcze skasować w adaptacjach na kanale 02 ale tam mam wartość "2" a w podpowiedziach nawet nie ma takiej wartości i wprowadzanie 0, 00, 01 czy 1 nic nie daje bo nie chce mi przyjąć tego kodowania , cały czas wraca do wartości 2 
I co ja mam z tym zrobić ?  Jakieś pomysły ?

Edytowane przez Skruszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...