Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kasowanie Inspekcji olejowej oraz serwisowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie do kolegów mozna jakos wylączyc komunikat przy odpaleniu za ile dni jest serwis zeby np pokazywal sie dopiero na 30 dni przed wymianą jak to miałem w b7.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie kasowałem u siebie dziś ,to trochę inaczej było jak na tych filmikach na Youtube, 

Przed ostatnia pozycja w pomocniku adaptacji. I jest ok , 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie kasowałem u siebie dziś ,to trochę inaczej było jak na tych filmikach na Youtube, 

 w kanale 17 przed ostatnia pozycja w pomocniku adaptacji. Zmienić na 0 I jest ok , 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2019 o 06:26, Kodzak33 napisał:

Dla jasności wszystkich w liczniku w adaptacji w kanałach 2,53 i 55 wpisujemy 0 wtedy service due oraz olejowy się kasują

a jak chcę skasować tylko inspekcję serwisową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie inspekcji serwisowej:

  • 17 / Adaptacja / Kanał 53 / nowa wartość 0 (dystans od inspekcji - wartość w setkach km)
  • 17 / Adaptacja / Kanał 55 / nowa wartość 0 (czas od inspekcji - wartość w dniach)

 

Edytowane przez steve69
uściślenie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 20:48, steve69 napisał:

Kasowanie inspekcji serwisowej:

  • 17 / Adaptacja / Kanał 53 / nowa wartość 0 (dystans od inspekcji - wartość w setkach km)
  • 17 / Adaptacja / Kanał 55 / nowa wartość 0 (czas od inspekcji - wartość w dniach)

 

Komunikat o inspekcji serwisowej cały czas aktywny mimo zmian na kanałach 53 i 55. Czy należy dokonać zmiany wartości na kanale 2 ? Dodam , ze nie chcę kasować inspekcji olejowej tylko samą serwisową, czy trzeba jednak skasować obie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie podane wyżej zmiany powinny wyzerować samą inspekcję serwisową. Robiłem to u siebie parę miesięcy temu.

Może restart MMI pomoże (choć ja u siebie nie musiałem tego robić)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steve69 napisał:

Te dwie podane wyżej zmiany powinny wyzerować samą inspekcję serwisową. Robiłem to u siebie parę miesięcy temu.

Może restart MMI pomoże (choć ja u siebie nie musiałem tego robić)?

Nie, nie pomógł, licznik owszem nalicza inspekcję serwisową od nowa ale komunikat cały czas aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co chodzi. Ja resetowałem km i dni od ostatniej inspekcji serwisowej, ale robiłem to zanim pojawił mi się komunikat "Service due!"

Skoro u ciebie jest już ten komunikat, to zdaje się musisz wejść do 17 / Adaptacja / Kanał 2 i tam zmienić wartość z 0 na 1 (jeśli się nie mylę).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steve69 napisał:

Chyba wiem o co chodzi. Ja resetowałem km i dni od ostatniej inspekcji serwisowej, ale robiłem to zanim pojawił mi się komunikat "Service due!"

Skoro u ciebie jest już ten komunikat, to zdaje się musisz wejść do 17 / Adaptacja / Kanał 2 i tam zmienić wartość z 0 na 1 (jeśli się nie mylę).

 

 

Lipa, skasowalo tez olejową, nalicza od nowa, plus taki ze nie ma komunikatu, miałem w kanale 2 wartość 2, teraz jest 1, zmieniłem czas i km do inspekcji olejowej, czyli jest tak jak przed skasowaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem ustawiony Servis olejowy na 15 tys i 150 dni zmieniłem na 365 dni i teraz wyskakuje mi za każdym razem na fisie service in 15000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...