Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kasowanie Inspekcji olejowej oraz serwisowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

wchodzicie w adaptacje grupy 17 i tam jest time since service, milage since service to kasuje przegląd. Wymiana oleju jest osobno. 4 grupy trzeba wyzerować aby nic nie było na zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie na które nie było odpowiedzi...

 

Czy w b8 2012/2013 rok można skasować serwis przyciskami w liczniku bądź menu?? Serwis olejowy skasowałem bez problemu a serwis w liczniku pokazuje mi za 20 dni...

Nie mam kabla ani kompa jak zrobić to manualnie ? 

Edytowane przez crm123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje sie jak zmienic info o wymianie oleju zeby pokazywalo sie co 15tys km i 365dni a nie 30tys km i 730dni .
Gdzieś to bylo w vcds ale nie pamiętam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SRI reset są wszystkie podpowiedzi.

Tym chyba tylko skasujesz inspekcji

Żeby ustawić parametry to grupa 17 i tam odpowiedni kanał są podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc, po skasowaniu inspekcji pokazuje 5000 km i 180 dni do następnej wymiany. jak to zmienic na 15 tys i 365dni ??

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może u niektórych jest inaczej ale ja dziś skasowałem VCDS'em wyświetlający się komunikat "Service due" poprzez SRI Reset. Nic innego nie musiałem klikać ani zmieniać ręcznie wartości w kanałach...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja wreszcie zwalczyłem ten upierdliwy service due w sri reset..Jest tam dużo podpowiedzi  ale niektóre są podobne i można nie trafić we właściwy ..pół godziny i bingo. Wybrałem ten:

20180717_153921.jpg

Edytowane przez jarecki01
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2018 o 15:53, jarecki01 napisał:

No i ja wreszcie zwalczyłem ten upierdliwy service due w sri reset..Jest tam dużo podpowiedzi  ale niektóre są podobne i można nie trafić we właściwy ..pół godziny i bingo. Wybrałem ten:

20180717_153921.jpg

Zrobiłem Kolego twoim sposobem wszystko idealnie :)  

 

Pzdr :hi::buhaha::buhaha::buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez kompa i kabla ani rusz... Widziałem temat właśnie z kablami i sam kabel obd wystarczy? Pytam tu bo tam nie widziałem możliwości odpowiedzi.
A i czy sam błąd "service due" ma jakiś wpływ na samochód czyli jakieś awarie powoduje albo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adaśko1234 napisał:

A i czy sam błąd "service due" ma jakiś wpływ na samochód czyli jakieś awarie powoduje albo coś?

Witam. Nie powoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2018 o 15:53, jarecki01 napisał:

No i ja wreszcie zwalczyłem ten upierdliwy service due w sri reset..Jest tam dużo podpowiedzi  ale niektóre są podobne i można nie trafić we właściwy ..pół godziny i bingo. Wybrałem ten:

 

Z tego menu należy jeszcze wybrać "Kasowanie inspekcji serwisowej uzależnionej od czasu(reszta świata & Wielka Brytania" --żeby skasować ilość dni pozostałych do inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2017 o 22:49, Skruszo napisał:

Witam Panowie

Mam taki problem że jeszcze rok temu wszystko ładnie poszło poprzez SRI reset i było spoko , teraz nie chciało, tzn mimo użycia tej funkcji na fisie dalej widniał napis serwis , więc w adaptacjach skasowałem liczniki dni od ostatniego serwisu i przez dwa dni było spoko, a teraz coś się rypło i za każdym razem kiedy odpalam auto albo gdy go gaszę wyrzuca komunikat serwis 15000 km 365dni no i oczywiści z każdym dniem lecą i km i dni w dół , tak jak by mnie za każdym razem informował ile zostało mi do następnego serwisu.  Chciałem to jeszcze skasować w adaptacjach na kanale 02 ale tam mam wartość "2" a w podpowiedziach nawet nie ma takiej wartości i wprowadzanie 0, 00, 01 czy 1 nic nie daje bo nie chce mi przyjąć tego kodowania , cały czas wraca do wartości 2 
I co ja mam z tym zrobić ?  Jakieś pomysły ?

Skruszo udało ci sie wyłączyć ta informacje service in jeśli tak to prosze o podpowiedź jak to zrobiłeś z góry dzięki

Edytowane przez Tomatom91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności wszystkich w liczniku w adaptacji w kanałach 2,53 i 55 wpisujemy 0 wtedy service due oraz olejowy się kasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przestudiowałem manual kolegi wrclaguna oraz sporo postów na forum. Dziąki temu udało mi się w tamtym roku usunąć inspekcję za pomocą VCDS.
Są tam konkretne zdjęcia wraz z informacjami jakie wartości można wpisać do każdego kanału.
Jednak nasuwa mi się takie pytanie:
Czy dobrze rozumiem, że jestem w stanie wpisać tam wartość ręcznie, która jest niestandardowa ? Czy będzie to działać? Dla przykładu: wymiana oleju/ service za 8 tys km i za pół roku? Czy mogę taką kombinacją coś sknocić? Komputerowo ogarniam sprawy w miarę ale nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o VCDS i częste zabawy z diagnostyką, kodowaniem.
Poprzedni właściciel i jego mechanik nie mogli sobie poradzić z komunikatem po wymianie oleju. Od wymiany olejowej do kupna samochodu przeze mnie minęło kilka miesięcy.

Chciałbym wpisać wartości i je wyrównać do faktycznych, aby komunikat mi przypominał faktycznie o tym co trzeba a nie migał bez powodu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2017 o 23:49, Skruszo napisał:

Witam Panowie

Mam taki problem że jeszcze rok temu wszystko ładnie poszło poprzez SRI reset i było spoko , teraz nie chciało, tzn mimo użycia tej funkcji na fisie dalej widniał napis serwis , więc w adaptacjach skasowałem liczniki dni od ostatniego serwisu i przez dwa dni było spoko, a teraz coś się rypło i za każdym razem kiedy odpalam auto albo gdy go gaszę wyrzuca komunikat serwis 15000 km 365dni no i oczywiści z każdym dniem lecą i km i dni w dół , tak jak by mnie za każdym razem informował ile zostało mi do następnego serwisu.  Chciałem to jeszcze skasować w adaptacjach na kanale 02 ale tam mam wartość "2" a w podpowiedziach nawet nie ma takiej wartości i wprowadzanie 0, 00, 01 czy 1 nic nie daje bo nie chce mi przyjąć tego kodowania , cały czas wraca do wartości 2 
I co ja mam z tym zrobić ?  Jakieś pomysły ?

Witam, mam ten sam problem ktoś podpowie jak to ogarnąć?

Edit: Już ogarnięte.  Zrobiłem przez SRI reset i potem milage rest of word.  

Edytowane przez renegat207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie oleju, mechanik ustawił mi 10k km i 365 dni. Od tego momentu po włączeniu zapłonu i wyłączeniu  na Fisie pokazuje 9900KM/360 dni do oleju. Zresetowałem w MMI to teraz mam 15 000/365 dni i nadal się pokazuje na fisie po zapłonie. Jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...