Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAGA] Instalacja telefoniczna w podłokietniku vs. BT


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy nabył autko w którym jest fabryczny telefon w podłokietniku, z tym że ma samą bazę bez telefonu - co to za ustrojstwo? i jaki tam telefon siedział?

Po kodach wyp. - nie wiem koleś rozszyfrowywał je niby, coś o tel. było ale nie wiadomo czy dotyczy też BT

Przez MMI - telefon nie wykrywa przez BT sterownika

Poprzez VCDS - zmieniliśmy [77 - Telephone] => [Adaptation - 10] => Channel 133 => wpisałem 0 (0= BT OFF, 1= BT ON) nic to nie pomogło.

Mała zagadka? Sterownik w głównym oknie ani po wejściu w [coding] nie wyświetla wartości kodowania:

Address 77: Telephone Labels: 4E0-910-336.lbl

Part No: 4E0 910 336 M

Shop #: WSC 00000 000 00000

Kto podpowie jaka tam instalacja telefoniczna siedzi i jak sprawdzić czy jest BT w aucie?

No i co z tym kodowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4E0910336M jest to właśnie Bluetooth... Może klon VCDSa w B8 robi takie numery że nie pokazuje kodowanie jak sterownik jest nie zakodowany... :gwizdanie: Jak co mam Adakowy kabel, możesz wpaść to poupalamy to B8 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie obsługuje BT ... to jak go odpalić? Wiem że przez kodowanie... ale jak nie dało się zczytać?[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 20:57_________________________________________________Może ktoś sprawdzić lub podpowiedzieć co z tym kodowaniem dla telefonu - 77

VCDS jakoś nie wyświetlał go powejściu w kodowanie też czyste pozycje... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś mi się przypomniał z tym BT ... dalej nie uruchomił.

Macie jakieś pomysły - może ktoś ma taki sterownik tel i może podać kodowanie i adaptacje, a może w samym MMI trzeba cos przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MMI trzeba włączyć BT no ale to pewnie robiliście co :whistling:- tak tylko dopisałem bo czasem proste przyczyny są najtrudniejsze do znalezienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic jakie jest kodowanie :wink: blutek moze byc na światłowodzie

image.jpg

BT1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS zapodałem jeszcze raz BT na ON do tego kodowanie jak w zrzucie od Grześka tyle że na końcu xxxxx20 bo pod EN(UK) - tak jak wspomniałem wcześniej nic nie pokazywał w polu kodowania - po kodowaniu był już mój wpis, był reset MMI

soft w MMi koleś twierdzi że jest ten nowszy - pewnie 5570

może trzeba dograc soft od BT czy jak??

Auto z instalacją w podłokietniku, może fabryka powyłączała BT bo sterownik 4E0910336M ma BT. Może w jakiś innym sterowniku trzeba by coś przestawić

ps. Tak na marginesie - zapchanie DPF po jeździe z wypalaniem (jeszcze bez ingerencji VCDSem) mogło spaść na poziom 7 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie jeszcze w 07 Control Head ---> w adaptacji 10 ---> channel 6 jaka jest wartość :wink:

078xh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zerknę

Koleś ma mapy 2008 czy jak zapoda sie mapy 2012 to BT pociągnie jakiś update?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu mu pojdą mapy 2012 :wink: automatycznie sie zainstaluje soft .

BT nic sie nie aktualizuje jezeli chodzi o MMI 2G .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie jeszcze w 07 Control Head ---> w adaptacji 10 ---> channel 6 jaka jest wartość :wink:

Niestety ... w grupie 06 była zapisana wartość 16 rozumiem że tak ma być (dotyczy to chyba bazy w podłokietniku)

w tym sterowniku (07 - Control Head) w kanale 12 jest coś na temat BT - zmieniałem z wartości 2 na 1 ale nic to nie pomogło

ps.w tych adaptacjach jest też kanał do resetu MMI, użyteczna rzecz ;) zamiast klikania na panelu

Jakieś pomysły co do tego BT?

na tym filmiku (ok. 25 sek.) np.

Audi Bluetooth Set-Up - YouTube

gościu po wciśnięciu TEL ma opcję "Search for new mobile phone", u kolegi nie ma tej opcji a w tym okienku pisze w trzech linijkach info o braku połączenie z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie ma tej opcji ***** Search for new mobile phone**** telefonem szukam urzadzeń .

Sprawdzcie jeszcze w telefon 77 ---> Adaptation 10 --->

Channel 133 --->

0 - OFF Bluetooth

1 - Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ta opcja dotyczy 3G...

Oczywiście 77 -> 10 -> 133 -> 0= BT OFF (1= BT ON) sprawdzałem jest na "ON" :decayed:

Mam już zakusy aby fizycznie sprawdzić czy ten moduł tel. dostał antenkę BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie wiem :decayed: sprawdzcie inny telefonami czy znajdzie urzadzenie AUDI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówione 8K0998961 - będzie na jutro

---------- Post dopisany 01-08-2012 at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany 31-07-2012 at 13:14 ----------

No to temat z BT nie rozwiązany.

Kolega bawiąc się zapodał bootloadera ... no ale nic to nie przeszkadzałoz tym, prosił o aktualizację nie zważając na żadne przyciski resety czy zamkniecie auta - efekt taki że rano aku było padnięte.

Po wrzuceniu CD 1 - Aktualizacja do wersji 5150 - aktualizacje odrazu ruszyły i się zainstalowały. W kolejnym kroku poszła CD 2 - CleanUp BT i jego aktualizacja - ale niestety tu żadna aktualizacja nie zastartowała podając komunikat że nie wybrano urządzeń do aktualizacji, następnie poszła CD 3 - Aktualizacja pozostałych komponentów - do wersji 5570.

Wgrało się ale z BT nic się nie zmieniło - CD 2 nie chce ruszyć z aktualizacją a na niej siedzi BT.

Nie wiem już rozkładam ręce powoli bo koncepcje się wyczerpują.

Aha jest mały plus aktualizacji - ruszył SDS ale co dziwne wg mnie tylko dla Telefonu .... f*ck tylko że nie może się sparować i do kitu to wszystko.

Jest szansa na pełny SDS (navi, radio, audio, tel)

macie pomysły dot, BT- czekam na propozycję

ps. Wielka prośba do Grześka o zrzut adaptacji i kodowania z 07 i 77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzane kilkoma telefonami - czy to nie to ten rodzaj BT który paruje się tylko z ori słuchawką (kilka takich tematów wyczytałem na forum A6)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakies błedy ?

U mnie w MMI 2G nawet po zmianie tunelu srodkowego i wywaleniu instalacji pod telefon wszystko smiga bez problemu .

Sprawdziłbym jeszcze w 07 Control Head w zielonym MENU telefon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...