Skocz do zawartości
IGNOROWANY

climatronic


Gość pavko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy to już było ale nie znalazłem: czy ktoś rozbierał panel climatronica? Przez pewien czas cały panel świecił ale co chwilę przerywał a teraz całkowicie wygasł i nic nie świeci. Czy mozna go jakoś przeczyścić czy szukać już nowego panela. Wczesniej był em z tym u elektryka i ten coś tam naprawił bo był przepalony jakiś obwód( tak mówił) ale to nic nie pomogło. Co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sam zobaczyc co tam sie stalo... wystarczy wyjac radio wykrecic kilka srubek mocujacych panel pozniej go wyciagasz (podwazasz) i wykrecasz klimatronic moze cos sam znajdziesz ale ja bym kupil nowy bo jak juz raz naprawiales to tylko szkoda co jakis czas kase wykladac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat cioteczny mial podobny obiaw ale jakos to usunol i chyba go to wiele nie kosztowalo. Wiec moze warto sie zastanowic nad kupowaniem nastepnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co dokładnie nie świeci, podświetlenie przycisków czy wyświetlacze, jak nie świeci to nie działa czy działa tylko że nie śiweci?? opisz dokładniej. A i mam pyt. odwiedziłeś NEWBIE :?: :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świeci cały wyświetlacz a przyciski świecą. Wszystko działa tylko muszę ustawiać temp. i nawiew na oko. Już kiedyś wyjmowałem ten panel bo myślałem że to kable nie łączą a teraz muszę go wyjąć i coś z nim zrobić bo tak dalej być nie może. Nie chciałbym wydawać 200 zł. na drugi panel bo mam jeszcze kilka innych spraw do zrobienia w moim Audi. Może coś dotknę i poładuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poprostu żaróweczki się spaliły, u mnie słabo świeciły bo na płytce drukowanej jakiś taki nalocik sie zrobił, troche czyszczenia i świeci jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem, tak mi się prznajmniej wydaje :roll:

wymontowałem wyświetlacz, sprawdziłem kabelki, kostki i wydawało sie, że jest Ok...ale nie było :(

przy trzecim wymontowaniu, wypiałem wyświetlacz, zaniosełem do domu, rozkręciłem i rozłozyłem tak że wszystkieprzyciski zostały na stole i przy tej operacji wypadło z jedengo złącza chyba z 20 szpileczek :shock: całe szczęscie, że obok był punkt naprawy RTV, zaniosłem i gość przelutował szplieczki, zamontowałem z powrotem i do czasu tego posta zapomniałem, że kiedyś też mi przerywał i czasami nie swiecił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo..musze czasami mocno docisąć obok wyświelacza zeby działał jak trzeba...dodam ze przyciski i ekran swięcą się cały czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo..musze czasami mocno docisąć obok wyświelacza zeby działał jak trzeba...dodam ze przyciski i ekran swięcą się cały czas..

miałem dokładnie tak samo, musiałem dociskać obok wyświetlacza...palce mnie bolały od tego dociskania :evil:

u mnie był to problem ze szpileczkami, obstawiam, że u Ciebie jest podobnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem elektryka który mi to naprawił. powiedział że było jakieś zwarcie i coś przepalone i teraz panel chodzi jak nowy i nawet nie mrugnie. Zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za ile ten elektryk to zrobil jak sie moge spytac tak orientacyjnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuliłem na to 30 zł. powiedział że trochę go odświerzył i na razie nie powinien się psuć. Efekt jest bo poprzedni elektryk wziął 15 zł ale w sumie nic nie naprawił. Mam nadzieję że trochę się tym wyświetlaczem nacieszę bo już traciłem nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby mi podac dokladna instrukcje jak wyjac ten panel? nie chce niczego zlamac a nie wiem jak zabrac sie do jego wyjecia.

http://www.mm.pl/~pet3r/panel.jpg tu jest slabej jakosci fotka panelu, jesli ktos chce to moze mi narysowac strzalki co i jak mam zrobic :) bede bardzo wdzieczny.

PS

na zdjeciu widac, ze jeden z wyswietlaczy nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepamiętam czy trzeba wyciągnąć radio, ale tą ramke wokół radia,włączików i panela trzeba sciągnąć, siedzi ona na zatrzaskach wiec powinna zejść , a pod nią zobaczysz że panel siedzi na dwóch śrubach które wykręcisz za pomocą imbusa, nr nie pamiętam i panel powinien wyjść, jak by ramka nie chciała to musisz zobaczyć czy nie trzeba wyciągnąć radia i coś tam odkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagne ta ramke w kolorze drewna, ale nie chce zejsc, gora sie tylko odgina. moze powinienem cos nacisnac lub podwazyc? boje sie, zeby audiczki nie skrzywdzic :)

radia nie da sie wyciagnac bo siedzi mocno z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mie tez nie swiesci ale to sie diody polalily i narazie z tym nie robie :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagne ta ramke w kolorze drewna, ale nie chce zejsc, gora sie tylko odgina. moze powinienem cos nacisnac lub podwazyc? boje sie, zeby audiczki nie skrzywdzic :)

radia nie da sie wyciagnac bo siedzi mocno z lewej strony.

no to jednak musisz wyciągnąć radyjko i tam powinny być dwie śrubki, odkręcasz i powinno zejść, a potem to już luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam po wyciągnięciu radia (nieseryjnego) są dwie śrubki - jedna po prawej druga po lewej stronie. Po odkreceniu ich wyjmujesz dwie zaślepki i właśnie nie jestem pewien czy pod nimi nie ma jeszcze wkrętów trzymających ramkę. W każdym bądź razie dół trzyma się jeszcze na chyba dwóch zatrzaskach, więc trochę trzeba pociągnąć tą ramkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...