Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Koszt wymiany przedniej szyby


sabi777

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamierzasz wymienić szybę to szukaj takiej jak na pierwszy montaż. Pilington lub seciurity, bo nordglas czy inne zamienniki po 20 tys km na polskich drogach są kompletnie spiaskowane i matowe. Tak szyba niestety kosztuje ale przynajmniej jest wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem NordGlass a mojej A6 i przelatałem nawet więcej niż 20 000 - nie widziałem żeby była spiaskowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś kolego mieć farta, szyby z niskiej półki to zmora jak się dużo jeździ, a jeśli masz słaby wzrok to w nocy nic nie widać przez złe rozproszenie światła. Na szale stawiasz bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i jest to padaka! :cool1: Poza tym o czym mówią koledzy wyżej jest mniej wytrzymała od np. Pilingtona. :thumbdown: Szukaj lepszej szyby niż NordGlass. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie po mojej trasie widocznie aż tak po szybach kamieniami nie daje, bo nie narzekałem na nią. A tak poza tym (nie broniąc NordGlass) czy macie jakieś testy wytrzymałościowe żeby porównać Pilingtona z NordGlasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie po mojej trasie widocznie aż tak po szybach kamieniami nie daje, bo nie narzekałem na nią. A tak poza tym (nie broniąc NordGlass) czy macie jakieś testy wytrzymałościowe żeby porównać Pilingtona z NordGlasem ?

Nie ma co porównywać. :naughty: Na szybie NordGlass jeździłem nie cały miesiąc i mały kamyczek spowodował pęknięcie na pół szyby. WYmieniałem na szczęście z ubezpieczenia i szyba była badana po tych trzech tygodniach od wymiany bo nie chcieli mi jej wymienić. Więc poprosiłem ich o jakieś tam badanie szyby i po tym stwierdzili, że założą szybę jaka idzie na pierwszy montaż tj. Pilington... bo jest bardziej wytrzymała i z tego też powodu zmienili wykonawcę i dostarczyciela szyb. :wink4: Mieli bardzo dużo reklamacji.

Dodam, że koszt szyby NG to ok. 450pln - natomiast Pil... to koszt ok. 1000plnów. To też o czymś świadczy. :cool1: Też robiłem w Szybexie :good: tylko, że w innym oddziale (pilington) wcześniej w NordGlassie. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz doświadczenie i racje. Ale co do kamyczka to jak szyba dobrze dostanie to i Pilngton klęknie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam to masz takie samo zdanie o NordGlasie jak Ja. Moja po roku jeżdżenia Nowy Sącz - Kraków i 25tys km była tak spiaskowana że wycieraczki zamiast zbierać wodę tylko ją rozmazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dorzuce dwa grosze do tematu :) Moja szyba przednia ( podgrzewana) w B6 kosztowała 3100 PLN plus wymiana chyba cos 600 PLN :blink: ( AUTOJAAN ) tak tylko zerknąlem w zlecenie kolesia obsługujacego mnie :wink4:

Mialem na szczescie ubezpieczone szybki :) Cała procedura trwala ponad 1,5 miesiaca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Jeśli pozwolicie włączę się do tematu :)

Ja jestem świeżo po wymianie przedniej szyby (dokładnie wczoraj). Szyby miałem ubezpieczone w MTU i cała procedura trwała tydzień 21.12.2011r zgłoszenie, 23.12 umówienie poprzez MTU z warsztatem na wymianę w dniu wczorajszym tj 28.12. Koszt wymiany to około 800zł. Mnie to kosztowało 164zł, ponieważ w MTU na szybę przednią jest wkład własny w wysokości 20%. Wymienili mi na szybę Nord Glass. Nikt nie przyjeżdzał, nie robił zdjęć, żadnych wycen, tylko poprzez konsultanta umówienie w warsztacie w Zielonej Górze, bo tam najbliżej.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...