Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wyciąganie Auta z rowu quattro coś zaśmierdziało :-)


rayder24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj pomogłem facetowi który był w potrzasku, facet zjechał na pobocze a że pobocze było sypkie jedną stroną zciągło go lekko do rowu tak że pojazd stał pod lekkim skosem podłączyliśmy linę i go wydostałem miałem załączone ESP dodałem trochę gazu i powoli sprzęgłem popuściłem wyciagnołem go bez problemu. Ale I tu właśnie moje pytanie coś mi zaśmierdziało ale nie mam pewności czy to przejeżdżający obok samochód czy czasem moje sprzęgło dostało po d*pie??? dodam że sam manewr wyciągania trwał może 4 sekundy czy możliwe żeby przez taki krótki moment coś się stało ze sprzęgłem lub napędem ??dodam że to samochód 1.8Tquattro 225PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pół sprzęgle to nie tylko tyle że pedał sprzęgła wolniej popuściłem niżnormalnie, a nie jest powiedziane że to to mogło być przyczyną bo kilka samochodów i tirów przejeżdżało pasem obok i to mógł by być smrodek z innego samochodu ale dzięki za posta bo mnie trochę uspokoiło a ślizgać się nie ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smród sprzęgła jest bardzo charakterystyczny i ciężko go pomylić z czymś innym. W warunkach jakie opisałeś mogło lekko się uślizgnąć pomimo popuszczonego już pedału i podgrzać bo obciążenie przyjęło spore. Skoro jeździ dalej bez problemu to nic mu nie będzie i nie ma powodu do obaw :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty nie możesz się śniegu doczekać :) równierz chętnie bym poszalał swoim quattro. Niestety ni widu ni słychu o białym puchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny, przy wyciaganiu samochodu z rowu przy użyciu audi quattro, powinno sie jak najszybciej puścić sprzęgło? Nie ma strachu że sie udusi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koła nie zaboksowaly u ciebie? Jeżeli tak to poszedł duży moment na sprzęgło które nie zlepilo odpowiednio i uślizg był 

Zapewne trochę się podpaliło ale jeżeli nie katowałeś go długo w takiej pozycji to nic się nie stanie. 

Na przyszłość trochę ostrożniej no i teraz oszczędzaj sprzęgło chyba że chcesz je wymienić przedwcześnie auto to nie traktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nima techniki. Nie masz reduktora więc nic mądrego nie wymyślisz.
Można próbować w miarę szybko wyciągnąć aby zminimalizować jazdę na półsprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...