Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana siłownika klapki wlewu paliwa


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś naprawić ten siłownik. Ja go raz rozebrałem niby wszystko ok ale mechanizmy w środku sie przycinają i siłownik nie pracuje - silniczek nie jest w stanie nim ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tematu u mnie jest tez otwarty i slychac pstrykanie nawet po 4 godzinach od zamknięcia auta z tej okolicy jakby probowal sie zamknac to raz

A dwa przy kazdym pstryknieciu wzrasta pobor pradu rozladowywuje mi baterje czy jest mozliwe ze to on jest powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu się zamyka ale już z otwarciem jest problem, muszę kilkukrotnie zamykać i otwierać i za którymś razem łaskawie się otworzy, czy to też wina siłownika i wymiana go rozwiąże problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam problem z klapka , nie zamyka się. Chyba czas wymienić ten słowniczek.

Czy w momencie kiedy w kompie będzie błąd tego siłowniki to dpf się załączyć w określonych okolicznościach? Czy jest konieczne skasowanie błędów i dopiero wypalić dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymienilem to ustrojstwo, w sumie to moze ze 30 minut roboty.

Rzeczywiscie potrzebny srubokret, torx i przydaja sie plastikowe łyzki do demontazu tapicerki.

Zaczęłem od odkrecenia torxa i demontazu samej klapki pozniej zluzowania lewego gornego rogu naciskajac srubokretem w dol i pociagajac go do siebie potem prawy gorny i reszta po lekkim pociagnieciu zluzowala sie sama. Pozniej juz tylko pozostaje wyciagniecie starego silownika przekladka kabelka i iprzeciagniecie czerwonego ciegła. Demontaz odwrotnie. Pozniej tylko usuniecie bledu i dziala na nowo.

Oczywiscie artykuł ktory znalazlem na forum z obrazkami ułatwil mi to zadanie o jakies 80%

Dzieki za to to bardzo i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą siłownika proponuję pociągnąć kilkukrotnie za awaryjne otwieranie klapki (czerwona linka).

U mnie pomogło i siłowniczek odżył.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem na nowy i blokuje, ale tylko raz. Gdy otworzę auto i zamknę ponownie już nie blokuje. :/ 

Nie wiem już o co chodzi. W sumie jest tak na starym i na nowym. 

Trzeba kasować błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw przeczyscilem styki I pobawilem czerwoną linka od otwierania awaryjnego, kilka dni działało A i tak skończyło się wymiana na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie troche inna sytuacja: klapka wlewu paliwa caly czas otwarta, bledow brak.

Silownik wymontowany, podlaczony "na stole" do 12V - dziala! Brak napiecia na wtyczce przy otwieraniu/zamykaniu auta.

Okazalo sie, ze w module komfortu zakodowane bylo odblokowywanie klapki z przycisku zamiast z centralnego zamka

silownik.png

Po zmianie kodowania wszystko smiga ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wywala bład zwarcie styku.. I też nie otwiera się ani nie zamyka klapka wlewu paliwa. Też będzie silownik winny ? 

 

Już zamówiony :D. Dziś ma przyjść :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Unia Leszno napisał:

Mi wywala bład zwarcie styku.. I też nie otwiera się ani nie zamyka klapka wlewu paliwa. Też będzie silownik winny ? 

Kieruj się już nogi swe do ASO po nowy siłownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wie ktoś z was jaki numer ma część czyli gniazdo wlewu paliwa oznaczony pomarańczowa strzałka ?

IMG_20200708_074742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Trochę odgrzeje temat ponieważ walczę z klapką i zdemontowałem siłownik ale po podłączeniu na stole działa. Sprawdziłem czy dochodzi prąd i na wtyczce go nie ma podczas zamykania. Sprawdziłem kodowanie jak wyżej podał DareQ i mam zaznaczone bit 6 w byte 3 a aby zadziałało powinno być nie zaznaczone. Próbowałem to zmienić i kodowanie przyjmuje/zatwierdzam ale po ponownym wejściu w sterownik  jest stare kodowanie czyli jakby nie chciało zmienić. Może jest jeszcze inne miejsce w kodowaniu która trzeba zmienic. 

 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, a jezeli przy otwieraniu klapy slychac buczenie(przy zamykaniu nie), i czasami zamek nie zamyka wlewu to czy zamek do wymiany czy moze da sie to jakos rozebrac i wyczyscic? Czy to moze byc co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klapka otwiera się i zamyka normalnie ale za każdym razem zapisują się dwa błędy : przy otwieraniu jeden i przy zamykaniu drugi. Nie przeszkadzają w działaniu klapki ale kiedy mam podpięty komp zawsze je kasuje. Przy kolejnym otwarciu i zamknięciu znowu pojawiają się te dwa błędy i tak w kółko. Czy może coś z elektryką zamka ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj klapka się normalnie zamyka i otwiera ale dalej buczy przy otwieraniu. Dwa bledy:

Pierwszy

 

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał:

Okablowanie do sprawdzenia.

Drugi blad to zamiast otwieranie to zamykanie. Czyli od czego zacząć? Wyciągnąć siłownik klapki(zamek) i tam zobaczyć? Wiem że nie w temacie ale również blad anteny gps się wyświetlił i nie łapie dokładnej lokalizacji tylko gdzies po bokach jestem - Blad gps(url)

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...