Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura regulacji ori Xenonów A4 B5 instrukcja


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej powód który zmusił mnie do tego:

Control Module Part Number: 4B0 907 357
Component and/or Version: LEUCHTWEITEREGLER D003
Software Coding: 00011
Work Shop Code: WSC 06325
1 Faults Found:
01539 - Headlights Not Adjusted
35-00 - -

Ori ksenony mają autoregulację, dlatego nie wystarczy sama regulacja za pomocą śrub przy lampie. Po uruchomieniu i tak wrócą do pozycji wyjściowej (nie sprawdzałem :mysli:). Do rzeczy:

1. Podłączamy VAGa, włączamy zapłon, moduł 55 i łączymy się.

2. Po połączeniu, wybieramy "Meas. Blocks", Grupa 001 i "Go!"

3. Następnie "Switch To Basic Settings" - Na pierwszej pozycji pojawi się "Wait". Czekamy kilkanaście sekund aż pierwsza pozycja pokaże nam "Learning" czy coś takiego (silnicznki lamp lekko drgną :naughty:).

4. Dopiero teraz włączamy światła.

5. Podnosimy maskę i za pomocą imbusa 5.5 czy jaki tam komu pasuje, regulujemy śrubami przy lampach do pożądanego poziomu (jedna śruba poziom, druga pion).

lewalampael2.giflewa lampa, rysunek poglądowy - zespolone valeo wyglądają nieco inaczej :>

6. Po zakończeniu, wracamy do komputera. Teraz w celu zapamiętania bieżących ustawień, jako ustawień wyjściowych po uruchomieniu świateł, przyciskiem "Up" zmieniamy grupę na 002. Wychodzimy "Done, Go Back".

7. Zamykamy maskę i jadąc po mieście zastanawiamy się, kiedy policja zabierze nam dowód rejestracyjny za oślepianie innych :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Witam kolego ja mam takie pytanko mianowicie jak nacisnę na Switch To Basic Settings to na 001 zapala się kontrolka od świateł z takimi strzałkami góra dół i dopiero jak ustawie 002 to kontrolka znika i teraz moje pytania kiedy jest moment do regulacji swiatel mechanicznie oczywiscie mowa o ksenonach bo moje jakos slabo swieca i chciałbym sprawdzic na stacji diagnostycznej czy sa dobrze ustawione a jak nie to od razu je wyregulował. Czy tak zwane położenie zerowe to jest wtedy gdy swieci sie kontrolka i można ustawiac swiatła a na 002 te ustawienia zapisć? proszę o porade jak to zrobic. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Witam kolego ja mam takie pytanko mianowicie jak nacisnę na Switch To Basic Settings to na 001 zapala się kontrolka od świateł z takimi strzałkami góra dół i dopiero jak ustawie 002 to kontrolka znika i teraz moje pytania kiedy jest moment do regulacji swiatel mechanicznie oczywiscie mowa o ksenonach bo moje jakos slabo swieca i chciałbym sprawdzic na stacji diagnostycznej czy sa dobrze ustawione a jak nie to od razu je wyregulował. Czy tak zwane położenie zerowe to jest wtedy gdy swieci sie kontrolka i można ustawiac swiatła a na 002 te ustawienia zapisć? proszę o porade jak to zrobic. Pozdrawiam. :)

Po prostu jedź do serwisu, gość podniesie maskę, przstawi urządzenie i wyreguluje. Nie potrzeba do tego mieszać komputera i poziomowania. Ja zapłaciłem 14 PLN :polew: Potem pod domem na płaskim terenie i z niezaładowanym bagażniekiem (zalecają nawet odpowiednie ciśnienie w kołach) Przejdź procedurę regulacji autopoziomowania z pominięciem punktu 5. Jedna regulacja nie ma wpływu na drugą jak się okazuje :gwizdanie: Komputer wypoziomuje sobie lampy i np po późniejszym załadowaniu bagażnika, ustawi lampy w położenie jak przed załadowaniem - czyli żeby nie waliły po oczach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wychodzi na to że jak ustawi lampy ręcznie to po wyłączeniu i ponownym włączeniu zostaną tak jak on ustawił a kompem tylko zatwierdzam to położenie jakie jest, czy wrócą do położenia jakie było wcześniej. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wychodzi na to że jak ustawi lampy ręcznie to po wyłączeniu i ponownym włączeniu zostaną tak jak on ustawił a kompem tylko zatwierdzam to położenie jakie jest, czy wrócą do położenia jakie było wcześniej. :mysli:

Dokładnie tak.

"czy wrócą do położenia jakie było wcześniej." - nie wrócą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Następnie "Switch To Basic Settings" - Na pierwszej pozycji pojawi się "Wait". Czekamy kilkanaście sekund aż pierwsza pozycja pokaże nam "Learning" czy coś takiego (silnicznki lamp lekko drgną :naughty:).

Postępuje tak jak piszesz tylko że przycisk "Switch To Basic Settings" jest nie aktywny :( pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...