Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktywacja wskazania naładowania akumulatora Wymiana Demontaz Kodowanie


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A jego ogolny stan, jak wyglada wg Ciebie? Byl do niedawna zle zakodowany, wiec mogl dostac po d*pie.:kwasny:

Wg. mnie jest OK :wink: ja mam drugi rok i moj wskazuje juz 63% stan baterii

U mnie po 2 latach waha się pomiędzy 60-80%, rok temu miałem 100%, a teraz nawet po podłączeniu ładowarki (prostownik CTEK MXS 5.) nie może wskoczyć nawet na 90% :-(

---------- Post dopisany 25-09-2013 at 16:01 ---------- Poprzedni post napisany 09-07-2013 at 22:30 ----------

A jego ogolny stan, jak wyglada wg Ciebie? Byl do niedawna zle zakodowany, wiec mogl dostac po d*pie.:kwasny:

Wg. mnie jest OK :wink: ja mam drugi rok i moj wskazuje juz 63% stan baterii

U mnie po 2 latach waha się pomiędzy 60-80%, rok temu miałem 100%, a teraz nawet po podłączeniu ładowarki (prostownik CTEK MXS 5.) nie może wskoczyć nawet na 90% :-(

Mały update - w weekend odłączyłem akumulator na 30min i włączyłem ponownie - status wskazania akumulatora stał sie nieaktywny do momentu zapłonu silnika. Podłączyłem ładowarkę CTEK i o dziwo ładowało 3-4 godziny i status akumulatora pokazuje 100%:grin:

Wnioskuje, że odłącznie/załączenie akumulatora spowodowało odświeżenie monitorowania stanu akumulatora (wyzerowanie stanu uczenia się starzenia akumulatora) i dlatego jest ponownie 100%. Na Gateway'u 19 bloki pomiarowe opisujące aku 18/19/20... też lepiej wyglądają.

Po tygodniu wspomniane 100% wciąż pozastaje nawet po 45 minutowym skanowaniu i zabawą VCDSem. Więc coś podejrzane. Wykodawałem/zakodowałem, reset i wciąż 100%.

Co ciekawe przed odłączenie klemy akumulatora na Gateway'u blok 20 pokazywał „Batterry Capacity” Pojemniości baterii 13Ah, a po ściągnieci/założeniu klemy pojawiło się 47Ah (mój akumulator to 8K0915105 C - 12V; 340A; 70Ah)

przed odłączeniem klemy:

http://s9.postimg.org/vxd39s98r/Akumulator_1.jpg

Po załączeniu klemy:

http://s2.postimg.org/py0cx92bp/Akumulator_2.jpg

Wygląda na to, że wskaźnik poziomu akumulatora nie działa jak powinien. W weekend zaś bawiłeś się kodowanie (pełne oświetlenie włączona stacyjka) a aku wciąż pokazuje 100% - wniosek coś się zawiesiło!

Tu ostatnie bloki pomiarowe – Pojemności spadła do 31Ah, Bartery State of Charge – pokazuje chyba prawidłowo 62% ale MMI wyświetlacz = 100%

Akumulator_2013_09_28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten wskaźnik nie jest adekwatny do faktycznego stanu baterii.

dlatego audi nie uruchamia tej opcji w b8, pewnie inaczej jest już w a6 gdzie masz faktycznie sterownik akumulatora, tam też pomiary są dokładniejsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się komuś odpalić ten wskaźnik w mmi 3g plus albo wie czy działa ?

ps. w koncercie bez navi mi pokazywało poziom.

w 3G+ nie ma takiej możliwości :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w swoim b8 mam radio concert. Czy da się w nim odkodować jakieś ukryte menu?

Podpowiedzcie mi jak do niego podłączyć wzmacniacz od subwoofera?

w radio concert nie ma zielonego menu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podłączyć wzmacniacz

w Twoim radio trzeba podłączyć wszystko z przodu bo tam masz unit i wiązkę z głośnikami.

Przez converter hi-low input,

w przypadku b&o lub Audi sound system wzmacniacz jest w tylnym lewym błotniku, gdzie są połaczenia z głośnikami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć w twoim przypadku wzmacniacz z przodu, a puścić same kable do suba do tyłu.

Lub całą wiązkę z kablami musisz ciągnąć tunelem lub lewym progiem jak będziesz miał wzmacniacz z tyłu...

pomyśl jak tam zmieścić wzmaka - jest mało miejsca :kwasny:

ale nie zaśmiecajmy tu - bo to o baterii mowa, :wink:

załóż nowy wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla andynl za uruchomienie wskazania naładowania akumulatora.

Ale w dalszym ciągu nie wiem jaka może być przyczyna spadku energii akumulatora ponieważ po aktywacji wskaźnika pokazywał zaledwie 30%.

Edytowane przez arrcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla andynl za uruchomienie wskazania naładowania akumulatora.

:hi:

Tak jak gadaliśmy coś Ci kradnie prąd to nie podlega wątpliwości kwestia co?

Moim zdaniem złodziej siedzi w tej Twojej mało oryginalnej instalce haka.

Ja na Twoim miejscu wypiął bym na razie ten badziew, wykodował żeby błędów nie waliło i pojeździł kilka dni, a jak nie to może nowe aku jest źle zakodowane, nie wiem te okolice :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki może byc powód że wskazanie Aku w MMI mam stale 100%? kodowanie zrobiłem zgodnie z instrukcja dla MMI 3G, w zielonym menu tez ustawiłem wszystko jak trzeba, wykodowałem wszystko i zakodowałem na nowo i dalej to samo :/ Czy w adaptacjach w kanale 06 powinno byc coś co się nazywa Test Development ?

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zawsze pokazuje 100%, jeszcze nigdy nie zeszło mi niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba coś jest nie teges, bo nie tak miało to chyba chodzić;) nawet jak vaguje 2h to jest dalej 100% :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...