Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klasy predkosci opon


dziarule

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie moze czy to ze przekraczam predkosc sugerowana dla danej opony powoduje jakies skutki uboczne oprocz tego ze sie szybciej sciera..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły opony mają duży zapas od podawanej prędkości dopuszczalenej ale jak opona ma pare latek to nieździw sie jak bedziesz mial wystrzał przy 200 km/h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazna rzecza przy zakupie opon jest dobranie nie tylko wedlug rozmiarow, wedlug mnie nalezy tez dobrac odpowiednia klase predkosci do osiagow auta... dobierajac odpowiednia klase predkosci zwieksza zywotnosc danej oponki. Podam tutaj wszystkie klasy predkosci, kazda opona ma obok rozmiaru podana literke ktora nam mowi o dopuszczalnej mozliwej predkosci. Jesli masz fure ktorej osiagi przewyzszaja znacznie predkosc indeksowa opony mozesz tak jak mowil "bratpit" byc zaskoczony kiedy ta nagle ci strzeli podczas jazdy... Dla kierowcow lubiacych agresywna im wiekszy indeks tym lepiej ;)

Symbole prędkości stosowane w oponach samochodowych:

K 110KM/h V 240KM/h

L 120KM/h W 270KM/h

M 130KM/h Y 300KM/h

N 140KM/h

O 110KM/h

P 150KM/h

Q 160KM/h

R 170KM/h

S 180KM/h

T 190KM/h

U 200KM/h

H 210KM/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie czytalem o nim... a to jest indeks z kosmiczna predkoscia jakas ??

VR - powyżej 210*km/h

ZR - powyżej 240*km/h

* dla opon z oznaczeniem VR i ZR bez wskaźnika ładowności nie instnieje rzeczywista maksymalna prędkość użytkowania Prędkość maksymalna zależy od ładunku, ciśnienia powietrza w oponie oraz od charakterystyki mechanicznej pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie sa do aut ciezarowych cvzy dostawczych w takim razie?? wychodzi na to ze bierze sie srednia arytm. tych dwoch indeksow z mojej listy i wychodzi indeks predkosci dla VR 205 i 235 dla ZR... ale to moja filozofia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie sa do aut ciezarowych cvzy dostawczych w takim razie??

Mam takie na aucie , a moje auto jakby nie patrzeć nie wygląda na ciężarówke :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie sa do aut ciezarowych cvzy dostawczych w takim razie??

Mam takie na aucie , a moje auto jakby nie patrzeć nie wygląda na ciężarówke :lol:

ale diesel :mrgreen: :mrgreen: powiedzmy że pół-ciężarówka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam W takze moge cisnac do konca :mrgreen:

Heh myśle że jakbys miał T to też byś mógł cisnąc do końca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 mają predkosc maksymalna... H :) wczoraj lecialem do Wrocka, odcinek na autostradzie gdzies jest zjazd z tej gorki kolo św Anny :Dwww.loles.neostrada.pl/IMG_0759.jpg

No to koło mnie jest tam dość spory kawałek z górki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak na 1.6 to pozadnie sie rozpedziles :) kolo gory sw. anny sa tez zakrety na ktorych bylo duzo wypadkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 1 warunek , musi byc pusto bo bez scinania zakretow sie nie obejdzie :P rozkulalem ja dokladnie do licznikowych 212km/h :D obroty juz mi weszly na czerwone pole, ale juz nigdy wiecej takich eksperymentow bo bede szukał tłoków w lesie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja lecialem w smigus-a dyngusa A4 z wroclawia w strone walbrzycha, maly odcinek tam jest 2 pasmowej bo ciagle w remoncie, ale 210 lecialem, jeszcze troszke by poszedl z 215 moze, jak na taki silniczek i opony to leci ladnie :mrgreen: spowrotem wracalem w deszczu, sprawdzalem jak sie trzyma, 180 i trzymal sie bardzo dobrze drogi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D nie no moze by tyle poszedl :) moj jest blokowany na 236km/h ale musze zwrocic uwage na obroty bo nie slychac zeby sie zazynal czy cos a przy tej predkosci raczej sie patrze na droge i tylko zerkam czasem na predkosciomierz :P

PS. postaram sie fotke jakas strzelic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...