Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z zimnym silnikiem. Obsługa i momenty dokręcania świec żarowych


Musashi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byłem w ten weekend w Zakopcu to rano nie mogłem odpalić - normalnie kręcił, świece wymienione w grudniu. Jasne było, że coś z paliwem nie tak - a więc na stację, 5l ON do kanistra, na godzinkę na kaloryfer. Później dolałem 3-4l do baku, parę kropel do filtra paliwa i odpalił :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytając kilka odpowiedzi na temat świec żarowych czy samego ich grzania mogę od siebie dodać kilka dobrych rad bo już trochę siedzę w mechanice

a mianowicie same grzanie ; nie sugerować się na śmiesznej żarówce na desce ze siwce grzeją tylko najlepiej podpiąć się miernikiem i sprawdzić czy dochodzi prad do samych świec.....

po drugie ja już jesteśmy na tym etapie ściągamy przewody ze świec tak aby świece były bez przewodow zasilających ::bierzemy miernik sprawdzamy na przejście jeden do obudowy świecy drugi na plus jeżeli jest przejście świeca jest dobra >>> i tak spr wszystkie po kolei ???

3) same grzanie przekaźnik jest tak ustawiony w aucie ze świeca po zgasniecu lampki na desce i tak grzeje mniej więcej 10-15sekund po zgaśnięciu lampki wiec warto sobie tak wyliczyć czas że np.odczekać jakieś 5 sekund po zgasnieciu lampki i dopiero kręcić nie można zbyt długo czekać bo przekaźnik pyknie i grzanie się skończy i jak wtedy odpalimy to zacznie rzucać motorem bo gdybyśmy odpalili jak jeszcze jest grzanie to to wtrysk będzie bezpośrednio na rozgrzane świece i skutkuje bardziej wyrównaną praca

mam nadzieje ze choć troszkę przybliżyłem temat starałem się opisać tak żeby tez zrozumiały osoby które nie maja o tym zielonego pojęcia mam nadzieje ze się udało Pozdrawiam wszystkich co lubią sami grzebać w autkach :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDI broken glowplug repair wo/thread repair kit - YouTube Jest to co prawda tylko kopia aktywnego linka do You Tube ale pod tym tytułem można obejrzeć jak wyciąga sie urwana świecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B5 silnik AJM.

Są nowe świecy - grzeją, nowy akum.- bosh s5, kompresja jest ok, filtr paliwa też ok, zamontowana nowa pompa paliwa, paliwo shell v-power.

Wczoraj było -5 stopni, kręciłem 4 sekundy. Jakieś pomysły?

ktora pompa paliwa?

1. PD lub ich uszczelniacze,

2. tandem pompa lub pompa spietrzajaca.

zrob logi, zmierz cisnienie paliwa przed i na tandem pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 3,0 TDI były różne rodzaje świec (ceramiczne i metalowe)? Które są lepsze i przede wszystkim czy są zamienne?

Mam taki problem, że przy obecnych temperaturach kontrolka gaśnie tak samo jak przy>+5 - praktycznie od razu. W zeszłym roku to chyba lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos odpalanie na mrozie, zawsze odpalam dopiero jak zgaśnie kontrolka, i jak cyknie przekaźnik , czasami bywa tak , że dzieje się dopiero po 3 sek. i nie ma opcji by nie odpalił, a aku już ma swoje lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy jest na forum tabelka z typami swiec do poszczegolnych silnikow? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem pierwszy raz na forum kupiłem audi a4 1.9 tdi 116km mam taki problem jak odpalanie rano pali dosyć cężko jest mały dymek ale to niewielki są również małe wachania obrotów jest to przejechanie 400 metrów i jest ok czasami raz na 3 tygodni trafi sie że na ciepłym silniku potrafi przez 3 sekundy po zapaleniu silnika mieć wsokie obroty i trepować czy może mi ktoś podpowiedzeć o co chodzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...