Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż ORI lotki S LINE avant


marcintuchola

Rekomendowane odpowiedzi

Również przymierzam się do zmiany standardowej lotki z A4 B6 Avant na lotkę sline, ale mam dostępną tylko lotkę z modelu B7.

Wcześniej pojawił się wpis, że można przylepić lotkę B7 sline na standardową B6. Być może to był żart ale jeśli nie to ciekaw jestem jak to wygląda - jeśli ktoś ma tak zamontowane to prośba o jakieś foty.

Swoją drogą macie jakieś patenty na zdemontowanie starej, standardowej lotki? Prośba o jakieś wskazówki.

Czytałem, że jest potrzeba doszlifowania lotki B7 aby pasowała do B6 - czy po takim doszlifowaniu jest potrzeba lakierowania lotki czy to docinanie jest w miejscu niewidocznym?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały temat... Wszystko pisze. Kolego jeśli masz lotkę z b7 to idz i przymierz ją na klape z b6 i będziesz widział co trzeba zeszlifować. Nie musisz nic demontować! Lotka po zeszlifowaniu będzie leżeć idealnie i nie ma optycznej różnicy w wyglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek ale nie ma w nim odpowiedzi na wszystkie moje pytania, stąd mój wpis.

Lotki jeszcze nie mam (wstępnie jestem dogadany na zakup) dlatego jeszcze niestety nie mam możliwości przymierzenia. Jeśli przyklejamy lotkę na istniejącą to wydaje mi się, że nie będzie "gładkiego" przejścia między linią dachu a spojlera... Jeśli ktoś ma tak zamontowaną lotkę to będę wdzięczny za jakieś zdjęcie.

Prośba również o odpowiedź na pozostałe moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek ale nie ma w nim odpowiedzi na wszystkie moje pytania, stąd mój wpis.

Lotki jeszcze nie mam (wstępnie jestem dogadany na zakup) dlatego jeszcze niestety nie mam możliwości przymierzenia. Jeśli przyklejamy lotkę na istniejącą to wydaje mi się, że nie będzie "gładkiego" przejścia między linią dachu a spojlera... Jeśli ktoś ma tak zamontowaną lotkę to będę wdzięczny za jakieś zdjęcie.

Prośba również o odpowiedź na pozostałe moje pytania.

Dołączam sie do pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to co macie nad tylną szybą to nie jest lotka tylko klapa ,lotkę montuje się na klapę i nic się nie demontuje,otwórzcie sobie klapy i dokładnie przyjrzyjcie ,dopatrzycie się wtedy że nie można tej części zdemontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być gładka linia przejścia to trzeba idealnie usunąć starą taśmę na której lotka się trzymała w oryginale i spiłować na równo dwa bolce.....odtłuszczamy i klej do szyb, solidnie docisnąć do klapy( ja przez koc położyłem 4x kostke polbruk ) ...zostawiamy na noc i cieszymy sie na drugi dzień :)Z browarkiem zeszło mi może 20 minut :)

Wah7KmF.jpg

Edytowane przez fajgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, podłodze się do tematu. Pytanie może głupie ale tu nie znalazłem. Czy lotka s line b7 pasuje idealnie na zwykłą b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak zwykła lotka ,jest tylko s-line,a tobie chodzi zapewne o kawałek klapy nad szybą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle się wyraziłem. Czy lotka z a4b7 s line pasuje idealnie bez żadnego przerabiania na zwykłą klapę a4 b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje ,ta klapa różni się tylko tym że s-line ma otwory pod mocowanie lotki ,zwykła nie ma i albo wywiercisz otwory ,albo jak większość obcinasz w lotce te mocowania i przyklejasz na klej do szyb


orginalnie lotka jest przykręcona i przyklejona na taśmę dwustronną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki greg2505, jedzie już do mnie taka lotka, pewnie będę wiercil otwory dla bezpieczenstwa. Jestem na forum nowy, za lotke ori pod kolor 400zł to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ok ale czy warto bawić się wiertarka? Musisz rozebrać klapę od wew, mierzyć, wiercic..kaleczyć blachę. ..po mylisz się w pomiarach i po wychodzą ci szczeliny....klej do szyb i 10 min roboty ...nawet klapy otwierać nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy od spodu nie ma znaków gdzie wiercić,tak jak np w boczkach pod lampki,bo jeśli by były to też wolałbym przykręcić i na taśmę dookoła przykleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy lotka zamontowana (przykrencona) Od środka po zdjęciu plastików jest droga blacha ( rama klapy) w której są gotowe otwory, wystarczy prostopadle wywierać cienkim wiertła a potem z zewnątrz powiększyć otwory i gotowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze w koło dałeś dużo taśmy dwustronnej? Żeby się nie okazało ze po myciu auta będzie pełno wody w bagażniku bo przez wymierzone otwory wleci. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak nie da taśmy ,to nie ma prawa woda wlecieć ,powierzchnię przy otworach można posmarować lekko silikonem lub dać cienką gumową uszczelkę i nic tam się nie dostanie i nie będzie korodować ,w ori jest chyba uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...