Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wycieraczki do A4 B6 B7


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Negotti ze 3 tyg i założyłem stare bosch z nowymi gumami z ASO. Ciągle z nimi coś było nie tak, a to słabo zbierały, a masakrycznie skrzypiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Mam u siebie wycieraczki typu D. Więc wyszukuje modelu DENSO DF-008 i wyskakują mi 2 rodzaje, wnioskuję tak po zdjęciach. Dlaczego tak jest, czy to jakaś inna produkcja?

Tutaj przykład 1, zwróćcie uwagę na trzecie zdjęcie, mocowanie na wycieraczce jest jakieś inne

 https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-denso-df-008-piora-seat-exeo-2008-7793627573

59c5e1924dd0ac7b5101d5fc3d8f

 

 

przykład 2 (takie mam u siebie)

https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-denso-piora-audi-a4-b6-b7-2003-2008-7635921771

6fb528a54cc792b3a4e6e16f0bf9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisach aukcji jest ten sam model, myślę że zdjęciami nie ma co się kierować. W aukcji nr 1 co zdjęcie to inne wycieraczki, mało tego długości wycieraczek są podane różne, a powinny być takie same (ogłoszenie zrobione na odwal po mojemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem te polecane Denso, z 1 linka i zobaczcie jak to wygląda. Załamka. Czy ja coś źle robię? Według instrukcji ta strona opływowa ma iść w dół. Akurat trafił mi się przelotny deszcz i na szybie zostaje szeroki pas wody i to jeszcze po stronie kierowcy. 

Kurrrrrrr^%$aa

 

EDYTA

Udało się naprawić. Znalazłem odpowiedź na innym forum Audi. Mocowanie okazało się być lekko zardzewiałe, zasyfiałe. Popsikałem WD40 i trochę je poruszałem, wyczyściłem delikatnie papierem ściernym i wycieraczka ładnie się dostosowała do powierzchni. Teraz czekam na deszcz.

 

DSC_2127.JPG

Edytowane przez Jack0
udało się naprawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem oximo... po 2 tygodniach juz skakały i piszczały. Myślę że to nie tylko zasługa samych wycieraczek ale również złego docisku ramion. Przeszperałem alledrogo i znalazłem kpl ramion z b7 w super stanie za 54,98 zł z wysyłką,teraz jeszcze jakieś używki boscha aero i nowe gumki do tego. Łącznie wyjdzie jakieś 100 zł za wszystko ?

Edyta:

Kupiłem za 20 zł nowe  wycieraczki które wygladają jak aero boscha,możecie się śmiać ale są ciche i dobrze zgarniają.

Tutaj link Click

 

received_2329276330658471.jpeg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i ja podepnę się do tematu i bardzo liczę na Waszą pomoc. Po pierwszych deszczach i skuteczności piór postanowiłem wymienić same pióra, ale jak się dowiedziałem nie należą do najtańszych, bo produkuje to Bosch a zamienników brak ze względu na specyficzne mocowanie piór. I teraz moja prośba - chciałbym dokupić inne lecz pasujące ramiona (komplet na przód), ale z takim mocowaniem, żebym pióra mógł dostać w każdym sensowniejszym markecie czy stacji paliw. Bardzo liczę na jakieś linki z allegro. A4 B6 Avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pióra to są zamienniki i bez problemu je kupisz. Między innymi Denso, Oximio (cxy jakoś tak, ale ja ich nie polecam... miałem i szybko zmieniłem na denso) jednak następne kupię ori. (Teściowej kupilem ori z vw i jest bardzo dobrze więc do audi nastepnym razem też wpadną ori.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Kupiłem do swojego B6 wycieraczki aerotwin jednak się przejechałem i nie pasują ze względu na mocowanie. Postanowiłem że wymienię od razu całe ramię i włoże od B7. Pytanie czy w B7 był już jeden rodzaj ramion? Chciałbym już kupić takie do którego będą pasować nowe wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Które polecacie ?
 

wycieraczki-audi-a4-b6-b7-2002-2008-a6-c
WILDCAR.PL

Zestaw płaskich wycieraczek dedykowanych
wycieraczki-negotti-audi-a4-s4-b6-malysz
WILDCAR.PL

Zestaw płaskich wycieraczek dedykowanych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Pierwsze Oximo sprzed ok.1,5 roku chodziły w B7 b.ładnie.

Nie skrzypiały, były ciche zbierały równo.

Kolejne dramat...

wytrzymały może ze 3 miesiące.

Obecnie testuje Negotti.

Zobaczymy co to warte ,

Pozdrawiam ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyczieraczki zaczęły mazać, a same ramiona wyglądają już tragicznie, więc po przejrzeniu tego wątku chyba wymienię całość na ori aero.

Tylko ta cena, niecałe 500PLN :(

 

 

WYCIERACZKI-PIORA-RAMIONA-AERO-AUDI-A4-B
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 489 zł - WYCIERACZKI PIÓRA RAMIONA AERO AUDI A4 B6 ASO (6867038236). Allegro.pl - Radość zakupów i...

Później planuję wymieniać same gumki:

GUMKI-WYCIERACZKI-WYCIERACZEK-AERO-VW-OR
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 27 zł - GUMKI WYCIERACZKI WYCIERACZEK AERO VW ORYGINAŁ ASO (5062514884). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Czy ktoś z Wam ma może tańszy namiar na ori nówki?

Ewentualnie radzi inną drogę? :)

A ci, którzy mają pióra ori - można faktycznie bez problemu wymienić same gumki na te z drugiej aukcji, którą podlinkowałem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw aero co dałeś link to z ASO w cenie że zniżkami. Normalnie kosztują ponad 600zl. Więc tu za Ori cena jest ok. Same pióra ori to ponad 200zl.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dnt napisał:

Moje wyczieraczki zaczęły mazać, a same ramiona wyglądają już tragicznie, więc po przejrzeniu tego wątku chyba wymienię całość na ori aero.

Tylko ta cena, niecałe 500PLN :(

 

 

WYCIERACZKI-PIORA-RAMIONA-AERO-AUDI-A4-B
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 489 zł - WYCIERACZKI PIÓRA RAMIONA...

Później planuję wymieniać same gumki:

GUMKI-WYCIERACZKI-WYCIERACZEK-AERO-VW-OR
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 27 zł - GUMKI WYCIERACZKI...

 

Czy ktoś z Wam ma może tańszy namiar na ori nówki?

Ewentualnie radzi inną drogę? :)

A ci, którzy mają pióra ori - można faktycznie bez problemu wymienić same gumki na te z drugiej aukcji, którą podlinkowałem?

 

Kup ramiona używki za 100 do tego Boscha areo za 100 i ze 4 lata spokoju :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po ostatnich przygodach z wycieraczkami wziąłem na test Neoma dominatio. Polska firma, produkcja PRC.

Wyglądają b. porządnie:

design aero, niby super ciche, long life'y, z grafitem...

zobaczymy. 

Teraz najlepsze cena ...

22 pln

IMG_20191220_114317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, black4 napisał:

Neoma dominatio

Mam je od 2 miesięcy i nie narzekam. Jak jest mróz to wiadomo ze trochę sztywne się robią. Ale to w praktycznie każdych wycieraczkach tak jest. Dla ojca również je kupiłem do Octavii 2 i zadowolony.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wycieraczki pomimo nowych piór i tak nie zbierają przy powrocie, to są na szrot, czy jest możliwość wymiany tej sprężynki dociskającej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, luki19862121 napisał:

Kup ramiona używki za 100 do tego Boscha areo za 100 i ze 4 lata spokoju :)

Na Boschu to max pół roku spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 22:43, Langista napisał:

A jak wycieraczki pomimo nowych piór i tak nie zbierają przy powrocie, to są na szrot, czy jest możliwość wymiany tej sprężynki dociskającej?

Pierw sprawdź czy przylega wycieraczka do szyby prostopadle pod kątem 90°,to warunek który musi być spełniony by wycieraczka dobrze zgarniała

Gdyby po  tym nadal nie dolegała do szyby w jakimś miejscu to zatrzymaj wycieraczki w tym miejscu,spójrz ile odstaje względem szyby,złap ramię jedną ręką na środku a drugą przy samym mocowaniu wycieraczki i tą stronę dognij w kierunku szyby. Po tym sprawdzasz czy przylega ok,czasami wystarczy dogiąć ramię o 1 lub 2mm i juz przylega jak trzeba. Nie ma co ruszać sprężynek.

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, nitroo napisał:

Na Boschu to max pół roku spokoju :)

Zależy jak trafisz Bosch już trzeci rok u mnie śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pila24 napisał:

Pierw sprawdź czy przylega wycieraczka do szyby prostopadle pod kątem 90°,to warunek który musi być spełniony by wycieraczka dobrze zgarniała

Gdyby po  tym nadal nie dolegała do szyby w jakimś miejscu to zatrzymaj wycieraczki w tym miejscu,spójrz ile odstaje względem szyby,złap ramię jedną ręką na środku a drugie przy samym mocowaniu wycieraczki i tą stronę dognij w kierunku szyby. Po tym sprawdzasz czy przylega ok,czasami wystarczy dogiąć ramię o 1 lub 2mm i juz przylega jak trzeba. Nie ma co ruszać sprężynek.

O kurde, nie pomyślał bym, ma dokładnie ten problem z filmiku tyle że z wycieraczką kierowcy, która przy powrocie nie zbiera 3/4 powierzchni. Sprawdzę dzisiaj, oby problem był tak prosty w rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...