Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wycieraczki do A4 B6 B7


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o podpowiedź w kwestii wycieraczek, nie mam pojęcia jaki rodzaj wycieraczek/mocowań posiadam, a chcę po prostu wymienić na nowe bo obecne się zużyły. Nie wiem jakie wybrać, tyle tych rodzajów jest że się w tym totalnie nie orientuję. Załączam fotki moich wycieraczek które mam obecnie zamontowane, nie umiem ich nawet zdjąć :decayed::decayed::decayed:

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PabloOS1991 napisał:

Witam!

 

Proszę o podpowiedź w kwestii wycieraczek, nie mam pojęcia jaki rodzaj wycieraczek/mocowań posiadam, a chcę po prostu wymienić na nowe bo obecne się zużyły. Nie wiem jakie wybrać, tyle tych rodzajów jest że się w tym totalnie nie orientuję. Załączam fotki moich wycieraczek które mam obecnie zamontowane, nie umiem ich nawet zdjąć :decayed::decayed::decayed:

1.jpg

2.jpg

Masz aero, kolega wyżej wkleił link takich jak potrzebujesz,ja obecnie mam denso i jak na razie są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosta rzecz ale też w sumie mam mały problem z tymi wycieraczkami tzn doszedłem do tego że mam chyba dwa rodzaje ramion bo niby aero jak kolega wyżej wrzucił fotkę ale w jednym z ramion brakuje tego bolca łączącego i wygląda że go tam nigdy nie było - znaczy chodzi mi o to że nikt go nie usunął bo nie ma żadnych oznak.

I teraz pytanie czy takie też ramiona były? Bo znaczyło by wówczas że ktoś jedno ramie zmienił na inne i teraz muszę jedna sobie zakupić. Albo z tego drugiego tego bolca usunąć, bo znalazłem takie coś jeszcze przeglądając ogłoszenia

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Olsztyn - Wycieraczki OXIMO AUDI A4 B6 2001-2003 r MAŁYSZ, na Allegro.pl, za 40 zł w kategorii {Wyposażenie i akcesoria samochodowe} - {Pióra wycieraczek}. Opinie i recenzje czy warto...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś ramię i odczytaj z nich numery OE, wtedy będzie wszystko jasne czy ramię zmienione czy coś było grzebane z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MaTeo85 napisał:

podnieś ramię i odczytaj z nich numery OE,

he, no tak głupi ja :decayed: zaraz zapodam tylko podlecę i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NR niby te same znaczę rozumiem że 7 i 8 to lewa i prawa, chodź na tej drugiej bardzo słabo widoczne.

 

 

strona kierowcy.jpg

strona pasażera.jpg

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po numerach są oba zwykłe ale nie wygląda to na ori, w ori ramionach numer był tłoczony z tego co się orientuję (moje stare i nowe które kupowałem mają właśnie tłoczony numer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaTeo85 napisał:

po numerach są oba zwykłe

tzn co masz na myśli mówić zwykłe?

 

czyli jeszcze takie klipsy muszę kupować bo tego nie mam i nie mogę żadnych wycieraczek dopasować

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Kędzierzyn-Koźle - MOCOWANIE + KLIPS WYCIERACZKI PRAWE DO AUDI A4 B6, na Allegro.pl, za 24,50 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Wycieraczki i spryskiwacze}. Opinie i recenzje czy...

 

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak do zwykłych ramion trzeba klips numer OE 8E0955247

z ciekawostek zwykłe ramiona mają 3 wyciecia ( takie fasolki otwory od coła), a aero mają 4 takie otwory

numery OE są takie dla zwykłych końcówka A, a dla aero końcówka C

Zwykła:

image.png

Aero

aero.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wydać 50zl na klipsy to lepiej kupić areo już ?

Co ciekawe do tych pierwszych ramion szedł jeszcze taki spojler na wycieraczkę i chyba tylko z boscha są takie wycieraczki które z tym współgrają w 100%, w sensie z tym spojlerkiem... 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kamil-vag napisał:

Jak ma wydać 50zl na klipsy to lepiej kupić areo już ?

no w sumie masz rację, chyba lepiej tak będzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamil-vag napisał:

Co ciekawe do tych pierwszych ramion szedł jeszcze taki spojler na wycieraczkę i chyba tylko z boscha są takie wycieraczki które z tym współgrają w 100%, w sensie z tym spojlerkiem... 

Miałem taki spojler u siebie wraz z wycieraczkami boscha. Były nowe,ale ogólnie dramat był. 

Wycieraczki skakały,ramiona utlenione,spryskiwacze pryskały na 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja Łukasz, dlatego to taki must have zrobić w B6 z przed połowy 2003 wycieraczki areo i dołożyć mgielkowe spryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

No racja Łukasz, dlatego to taki must have zrobić w B6 z przed połowy 2003 wycieraczki areo i dołożyć mgielkowe spryski ?

Tu audi dało ciała,w fabii z 2000r mam aero i spryski mgiełkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samymi wycieraczkami jest o tyle problem, że sporo kosztują, bo pasuje tylko Bosch, który za swoją jakość powinien te wycieraczki po 10 zł sprzedawać. Druga sprawa, to same ramiona mają słabszą konstrukcję, która często wygina minimalnie ramiona i pióra nie zbierają jak należy. Wiem po sobie, bo średnio co dwa -3 miesiące prostuje ramiona, jak już pióra nic zebrać nie potrafią. Spryski spoko sprawa ale niby mam polecany zestaw, który każdemu idealnie pasuje, chociaż u mnie to tak średnio ? Na szczęście do regulacji strumienia dyszy nie trzeba pineski brać żeby dyszą gracać a wystarczy śrubokręt.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Langista napisał:

Z samymi wycieraczkami jest o tyle problem, że sporo kosztują, bo pasuje tylko Bosch, który za swoją jakość powinien te wycieraczki po 10 zł sprzedawać. Druga sprawa, to same ramiona mają słabszą konstrukcję, która często wygina minimalnie ramiona i pióra nie zbierają jak należy. Wiem po sobie, bo średnio co dwa -3 miesiące prostuje ramiona, jak już pióra nic zebrać nie potrafią. Spryski spoko sprawa ale niby mam polecany zestaw, który każdemu idealnie pasuje, chociaż u mnie to tak średnio ? Na szczęście do regulacji strumienia dyszy nie trzeba pineski brać żeby dyszą gracać a wystarczy śrubokręt.

Ja te aero które mam też musiałem  trochę poprostować po zakupie,dużo sztywniejsze są od tych ori b6 przed 2004r. Ale 1 prostowanie wystarczyło i z półtora roku śmigam bez żadnych problemów i z cichymi wycieraczkami. No i spryskiwacze mgiełkowe ori też robią robotę,nic się nie zapycha,zawsze równo płynem pryskają.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam nadzieje że dobrze trafiłem :) Mianowicie poprzednie wycieraczki zużyły się i postanowiłem kupić nowe. W Sziku Pan powiedział że mam rzadkie zapięcia wycieraczek i zaproponował mi firmę OXIMO. Po założeniu jak widać na zdjęciu wycieraczka od strony pasażera nie zbiera jak powinna zaś od strony kierowcy jest lepiej ale bez szału.Na dodatek wycieraczka nie dolega prawidłowo do szyby tylko na środku jest w górę, po dociśnięciu jest przy szybie ale nadal nie zbiera jak powinna. Czym to może być spowodowane? Lipna firma czy może coś innego? Da się to jakoś wyregulować? Proszę o pomoc gdyż pogoda jaka jest taka jest i strasznie słaba widoczność.

131934415_380476473040093_5656452244389806762_n.jpg

131979180_296823028439274_1571885012583071508_n.jpg

Edytowane przez misiek918273
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe masz sprężyny, miałem jakiś czas oximo i było ok, dobrze zbierały nowe, czeka Cię raczej zakup nowych ramion... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiałem się nad nowymi ramionami tylko jakie ori czy aero? Z ciekawości napisałem do aso o ramiona to komplet kosztuje ponad 400zł a wycieraczki w aso aero 260zł. coś polecicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek918273 napisał:

też zastanawiałem się nad nowymi ramionami tylko jakie ori czy aero? Z ciekawości napisałem do aso o ramiona to komplet kosztuje ponad 400zł a wycieraczki w aso aero 260zł. coś polecicie ? 

Wyprostuj pierw te ramiona by wycieraczki niemal równo stały na szybie,a nie pod kątem.

Instrukcja kilka stron wcześniej. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...